26.03.2024 16:15

Arsenal z Tarczą Wspólnoty

dodał: admin 02.08.2015 18:13 źródło: goal.pl
Chelsea v Newcastle

W niedzielnym spotkaniu o Tarczę Wspólnoty piłkarze Arsenalu FC skromnie pokonali na Wembley zawodników Chelsea FC 1:0 (1:0). Tym samym Kanonierzy wygrali z The Blues pierwszy raz od 29 października 2011 roku.

Początek niedzielnej potyczki był wyjątkowo spokojny. Zarówno Kanonierzy, jaki piłkarze The Blues z należytym szacunkiem podeszli do swoich rywali, przez co nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji pod obiema bramkami.

Na pierwszego gola w tym meczu czekaliśmy do 24. minuty. Wtedy to Oxlade-Chamberlain dynamiczne wszedł w pole karne, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i strzałem w długi róg pokonał golkipera Chelsea.

W 36. minucie powinno być 1:1. Remy precyzyjnie dośrodkował do Ramiresa, ale ten w znakomitej sytuacji strzelił głową nad poprzeczką. Kilka minut potem Ramsey w niezłej okazji uderzył tylko w boczną siatkę.

W 61. minucie rewelacyjną okazję do wyrównania miał Hazard, który otrzymał błyskotliwe podanie od Fabregasa. Belg nie wytrzymał jednak ciśnienia i uderzył wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Cecha.

Chelsea była bliska strzelenia bramki też po rzucie wolnym egzekwowanym przez Oscara, ale czeski golkiper Kanonierów stanął na wysokości zadania i sparował futbolówkę na rzut rożny. W odpowiedni szansę miał Giroud, lecz jego uderzenie było zdecydowanie za mało precyzyjne.

W 86. minucie mogło być po meczu. The Gunners wyszli z groźną kontrą i Cazorla znalazł się w sytuacji sam na sam z Courtois. Belg był jednak górą w tym pojedynku i uchronił swój zespół przed stratą gola. Chwilę potem strzelał Ramsey, piłka dostała jeszcze rykoszetu, ale finalnie minęła prawy słupek bramki The Blues.

W doliczonym czasie gry Gibbs powinien podwyższyć na 2:0, ale przegrał starcie oko w oko z golkiperem Chelsea.

Była to ostatnia groźna akcja w tym spotkaniu i Kanonierzy finalnie pokonali The Blues 1:0 tym samym zdobywając pierwsze trofeum w sezonie 2015/16.

Arsenal - Chelsea 1:0 (1:0)
1:0 Oxlade-Chamberlain 24?

19940 wyświetleń | 29 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Absurder02.08.2015 19:13

Petr Cech Man of The Match

przemas233302.08.2015 19:12

BlueIsTheColourrr,chciałeś chyba napisać że najbardziej szybki był ze wszystkich.Ale co z tego że jest szybki jak g....z tego wychodzi,nam jest ktoś potrzebny kto jest szybki i skuteczny.

Nieznany02.08.2015 18:57

Prawe skrzydlo totalne dno mamy lamaga Willian on wogule niepasuje zawsze jak sie nie przwraca sam to nic niegra prawe skrzydlo trzeba zapezpieczyc ale pupilek mou ma miejsce i tak

BlueIsTheColourrr02.08.2015 18:52

@przemas2333
Czy ty aby nie widziałeś że Willian chyba zagrał najlepiej w tym meczu ?

whysoserious02.08.2015 18:52

kto bedzie o tym pamiętał za pol roku? bedzie dobrze, zobaczycie :P

przemas233302.08.2015 18:47

Pierwsza połowa fatalnie,cały zespół na stojąco,a Hazard jak nie on sam grał jak by mu się nie chciało,tylko podanie raz kiedyś,0 dryblingu.Remy chyba już po całości wywalił się sam z podstawowego składu,dając przepustkę Costa i Falcao.No niestety jeszcze musimy kupić kogoś solidnego na prawe skrzydło,bo z Willianami,Mosesami daleko nie zajedziemy.

MrKrzysiek9702.08.2015 18:35

Szkoda że przegraliśmy.

Gretz02.08.2015 18:31

Zacznę najpierw od gratulacji dla Arsenalu, ponieważ zasłużyli na to trofeum. Przechodząc do meritum, to zagraliśmy dziś bardzo słabo. W pierwszej połowie widać było bezradność w naszych szeregach. Nie potrafiliśmy rozegrać piłki - nie dość, że rozgrywaliśmy ją zbyt wolno, to jeszcze bez pomysłu. W drugiej odsłonie wcale jakiejś znaczącej poprawy nie ujrzeliśmy.

Chciałbym pochwalić Oscara, który dał naprawdę dobrą zmianę i Radamela Falcao, u którego widać było chęć pokazania się i duże zaangażowanie. Starał się przytrzymać piłkę i wygrywać pojedynki powietrzne, a ponadto dużo biegał i był aktywny. Owszem sytuacji sobie nie stworzył, ale widać było u niego chęć i zaangażowanie.

Natomiast Loic Remy dostał swoją szansę i z niej nie skorzystał. Jak na swoje możliwości zagrał bardzo słabo. Dla mnie Radamel Falcao był znacznie lepszym zawodnikiem. Ponadto Cesc Fabregas zagrał tak, jakby wszedł nieprzygotowany na boisko po kilku tygodniowej przerwie. Paradoksalnie ten mecz może okazać się pozytywny, gdyż jest to dla nas dobra nauka na przyszłość - inaczej mówiąc zimny prysznic. Trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski, bo takiej Chelsea nie chcemy oglądać...

arkos89chelsea02.08.2015 18:26

Nie mogłem obejrzeć ktoś powie skrót meczu?