20.04.2024, 18:15

Back on track? Chelsea wygrywa derby

dodał: admin 19.09.2015 15:32 źródło: goal.pl
Chelsea v United

Wynikiem 2:0 zakończyło się londyńskie derby między Chelsea a Arsenalem. Bramki zdobywali Kurt Zouma i Eden Hazard (choć piłka odbiła się od Chambersa) zaś Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę... 3 punkty chwilowo pozwalają Chelsea wskoczyć na 10 miejsce w ligowej tabeli, ale faktyczny obraz zobaczymy dopiero po zakończonej kolejce Premier League.

Pierwsza połowa meczu na Stamford Bridge była zacięta, szybka, ale nie obfitowała w klarowne sytuacje podbramkowe. Oba zespoły niemalże na zmianę, co kilka minut przejmowały inicjatywę na boisku, lecz nie przekładało się to na groźne strzały.

Kluczowym momentem pierwszej odsłony i kto wie, czy nie całego meczu był doliczony już czas gry i przepychanka pomiędzy Diego Costą a Laurentem Kościelnym. We wszystko niepotrzebnie wmieszał się Gabriel Paulista, który ostatecznie za kopnięcie reprezentanta Hiszpanii wyleciał z boiska.

Kanonierzy całą drugą połowę grali zatem w osłabieniu, a nie ułatwiło im gry trafienie, które w 53. minucie zaliczył Kurt Zouma. Młody Francuz pokonał Petra Cecha strzałem głową - dośrodkowywał mu z rzutu wolnego Cesc Fabregas.

Gospodarze prowadzili, grali w przewadze i kontrolowali przebieg gry, ich rywale ograniczali się do kontrataków.

Wraz z początkiem ostatniego kwadransa gry udało im się na dłuższą chwilę przedostać się w okolice pola karnego Asmira Begovicia, ale zakończyło się to... kolejną czerwoną kartką. Tym razem za ostry faul żółty kartonik zobaczył Santi Cazorla, a że było to już jego drugie napomnienie, Hiszpan musiał opuścić plac gry.

W końcówce meczu the Blues dobili Arsenal. Nieco szczęśliwie, bo piłka odbiła się jeszcze od obrońcy the Gunners, ale skutecznie uderzał wówczas Eden Hazard. Belg ustalił tym samym wynik meczu na 2:0, a Chelsea zanotowała drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

czelsik19.09.2015 15:58

Mike Dean 2 - 0 Arsenal tak ten mecz ogladam, sorki ale dlaczego Chelsea musi budzic kontrowensje ? nie lubie gdy sędzia lub jedna z druży psuje dobre miano angielskiego futbolu

CytrusekUNW19.09.2015 15:57

Blue warriors ! Strzez sie Anglio !

Gece2219.09.2015 15:56

Mecz świetnie się oglądało. W pierwszej połowie łeb w łeb. Ten Gabriel niepotrzebnie się wpieprzył pomiędzy Costę a Koscielnego, dobrze że wyleciał. Hazard zagrał bardzo dobry mecz, wraca do swojej optymalnej formy. Zdecydowanie zasłużył na gola. Do tego Fabregas też zagrał na miarę swoich możliwości. Zouma to już w ogóle zagrał swój najlepszy mecz w Chelsea. I do tego wszystkiego Ivanović nawet nie zagrał tak tragicznie jak ostatnio, chociaż miał kilka bezsensownych wrzutek w pole karne. Ogółem mecz na wielki plus, teraz powinno być tylko lepiej.

Przemo234019.09.2015 15:54

Ciesze sie bardzo z tej wygranej zagralismy dobry mecz.Zawodnik meczu wg mnie Zouma (swietny wystep i ladny gol)zaskoczyl mnie takze Ivanovic(o dziwo bardzo solidny wystep)oraz dobry mecz EdenA(widac ze odzyskuje forme powoli z poprzedniego sezonu)Minus sedzia Dean ,ktory sedziowal na poziomie naszej okregowki(na szczescie dla nas jego decyzje byly bardzo szczesliwe :) .Mam nadzieje ze wrocilismy na wlasciwe tory i bedziemy odrabiac straty do czolówki.Forza Chelsea :)

kakuta4419.09.2015 15:54

Wraca Chelsea jaka chcemy oglądac DIego swir do dzieki niemu tez było łatwiej ale wyczuwam zawieszenie dla niego bo caly mecz prowokował ,obysmy juz wrociili na te dobre tory bo ilkarze wygladaja duzo lpeije to Eden dzis pokazal kalse i w konuc bylo widac kto jest najlpeszym piłkarzem w lidze oraz FAbs ktory obok Zoumy i Edena byl najleszym pilkarzem na boisku

Rob8s19.09.2015 15:53

blaze17exe - Costa żółtą? Czy ty oglądałeś ten mecz?Najpierw złapał go za twarz (żółta lub nawet czerwona), później go pchnął (żółta lub czerwona) i jeszcze w drugiej połowie chciał kopnąć (żółta lub czerwona). Innymi słowy mógł trzy razy wylecieć i w przynajmniej jednym przypadku powinno się tak stać. Szkoda tego meczu bo mogliśmy go wygrać w normalny sposób. Irytowała mnie również postawa w drugiej połowie, gdzie połowę spotkania piłkarze spacerowali. Cóż zobaczymy w kolejnych spotkaniach czy wraca forma bo po tym meczu trudno jest to ocenić.

malco10019.09.2015 15:52

Widać poprawę i to nie tylko patrząc na wynik. Głównie w pierwszej połowie (o dziwo jak graliśmy 11 v 11). Z Hazardem to bym nie przesadzał jeszcze, może na sam koniec rzeczywiście pokazał pare razy klasę, ale gra na razie wg mnie o wiele poniżej swoich możliwości. Cesc zagrał bardzo dobre spotkanie razem z Zouma i Azpilicueta najlepsze trio dzisiaj u nas. Co do kartek, to też wydaje mi się, że Dean popełnił błąd przy pierwszej kartce. Prawda jest taka, że albo Costa powinien wylecieć razem z Paulista, albo obaj po żółtej i tyle. Druga czerwień dla Cazorli bezdyskusyjna ewidentny faul na żółta, a że miał już jedną to tylko tak mogło się to skończyć. Kończać, dobrze ze widać lekką (mimo wszystko, w drugiej połowie mieliśmy troche problemy z dojściem do sytuacji) poprawę i co najważniejsze WYNIK !

mygof19.09.2015 15:51

Costa powinien dostać czerwoną, fartowna wygrana, ale widać znaczną poprawe :)

przemas233319.09.2015 15:50

Ale Diego to jest jednak świrus,zrobił burdę i dzięki temu graliśmy przewagą,ale Gabriel sam sobie winny po co dał się sprowokować.Ogólnie mecz zakręcony ale widać znaczną poprawę naszych piłkarzy.Szczególnie dobry występ Zouma i Fabsa,no i Hazard nabiera swoje magiczne moce z zeszłego sezonu.Gratki również dla Arsenalu że mimo takiego osłabienia starali się atakować i przez to mecz do samego końca był ciekawy.Brawo The Blues,oby teraz ta wygrana pociągnęła nas do kolejnych zwycięstw.<brawo>