26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Nowy Rok, nowa Chelsea?

dodał: admin 03.01.2016 16:19 źródło: własne

Bardzo udanie nowy rok rozpoczeli gracze Chelsea, ktorzy dzis w derby Londynu pokonali Crystal Palace 3:0. Bramki strzelali Oscar, Willian i Diego Costa.

Dla ekipy ze Stamford Bridge to czwarty mecz bez porażki, co stanowi dla niej najdłuższą tego typu serię w tym sezonie. Orły poniosły pierwszą kapitulację od siedmiu kolejek.

W pierwszych 30 minutach lepiej z tworzeniem akcji radzili sobie gospodarze. Dwukrotnie okazję do zdobycia gola miał Fraizer Campbell, ale najpierw zabrakło mu precyzji, a później nie trafił czysto w piłkę.

To jednak przyjezdni otworzyli wynik konfrontacji w 29. minucie. John Obi Mikel obsłużył Diego Costę fantastycznym prostopadłym dograniem. Brazylijczyk dopadł do piłki i dograł ją sprzed linii końcowej do Oscara, który dopełnił formalności.

Zdobyty gol pobudził graczy Guusa Hiddinka do działania. Starali się wysoko odbierać futbolówkę rywalom, co utrudniało jej rozegranie zawodnikom Alana Pardew. W 36. minucie prowadzenie mógł podwyższyć jeszcze Cesar Azpilicueta, ale przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem.

Po zmianie stron Chelsea starała się spokojnie prowadzić grę, by zmęczyć gospodarzy. W 54. minucie drugiego gola mógł dać gościom Kurt Zouma, ale piłka po jego strzale głową o centymetry minęła poprzeczkę.

W 61. minucie upragnione drugie trafienie i bezpieczeństwo na kolejne minuty zapewnił The Blues Willian. Brazylijczyk przypadkowo otrzymał piłkę na dwudziestym metrze i huknął bez zastanowienia pod poprzeczkę.

Pięć minut później zespół w niebieskich trykotach zadał trzeci cios. Willian uderzył płasko na dalszy słupek ze skrzydła. David Hennessey zdołał sparować piłkę, ale całą akcję zamykał Diego Costa, który posłał piłkę do siatki.

W kolejnej fazie pojedynku The Blues kontrolowali wydarzenia na boisku. Orły wyraźnie straciły ochotę na podjęcie walki.  Ostatecznie wynik do końca nie uległ już zmianie. Co ciekawe, to The Blues strzelili trzy gole w jednym wyjazdowym meczu ligowym po raz pierwszy od sierpnia.

11krystian199603.01.2016 17:07

wszyscy co strzelili również asystowali luksus :D ogólnie moim zdaniem mecz dobry w naszym wykonaniu i w końcu wygrana która bardzo cieszy

CFCHeadhunter03.01.2016 17:01

Wynik w porządeczku co bardzo cieszy, niestety styl gry i większość wycofywania piłek gdy już jesteśmy pod polem karnym mnie po prostu rozbraja i łapią mnie nerwy. Costa niestety ale do dryblingu to on się nie nadaje, traci piłki i jest jakiś taki"ociążały". Oscar to już bez komentarza w ogóle... Pedro hmm już kiedyś wspominałem - koleś ma fajne zrywy, jest energiczny i coś wnosi, szkoda tylko tych dośrodkowań zepsutych. Mikel bardzo dobry mecz, Willian jak to Willian daje ciągle radę a ta bramka to już kompletnie :) Martwi mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie: ZA MAŁO STRZAŁÓW Z DYSTANSU !!! Reszta ekipy bez zmian, Iva i Azpi dziś dość solidnie, Zouma również.

HazardForever03.01.2016 17:00

Wkońcu zwycięstwo :8

lopez03.01.2016 16:58

Też go nie lubię, ale musimy być obiektywni. Zagrał lepiej niż Pedro i chyba nawet nieco lepiej niż Willian, także siła ofensywna wyraźnie dzisiaj zależała od Oscara. Bądźmy sprawiedliwi. :)

Rob8s03.01.2016 16:48

lopez to, że Oscar strzelił gola nie znaczy, że grał dobrze, tyle strat co on dziś miał tylko chyba Pedro (te złe dośrodkowania), ale może masz rację i za surowo go oceniłem. Za bramkę i przypadkową asystę nalezy mu się coś więcej, choć ja tego chłopa na boisku nie chcę oglądać

lopez03.01.2016 16:41

Rob8s - chyba ciebie łeb boli skoro za dzisiejszy występ Oscara oceniasz najsłabiej. Jedna z najjaśniejszych postaci na boisku, trzeba być naprawdę ślepym żeby tego nie docenić. :)

Fao03.01.2016 16:31

Szkoda Hazarda bo Pedro gra słabo, Mikel zmienił sie w takiego maticia z mistrzowskiego sezonu ogromny plus. Oscar widać zdecydowana poprawę Willian najlepszy, a Costa dalej nie potrafi dryblowac, ale przestał odpi*** głupoty strzela i assystuje 6 bramek zaczyna to wracać do normy. Warto dodać, ze nie przegraliśmy od 4 spotkań.

sebek8803.01.2016 16:30