Mecz walki i remis z Watford

dodał: Widi95 03.02.2016 22:29 źródło: własne
Brentford

Chelsea po ciężkim meczu remisuje bezbramkowo na wyjeździe z drużyną Watford.

Spotkanie przez pierwsze 15 minut nie było zbyt ciekawe, gra toczyła się głównie w środku pola. Po kwadransie tempo się zwiększyło, a inicjatywę wyraźnie przejęli piłkarze Watford. Wyróżniającą się postacią był Ighalo, który kilka razy z łatwością mijał zwodami graczy Chelsea. W 25 minucie właśnie on otrzymał dobrą wrzutkę z lewej strony, jednak nie zdołał czysto trafić w piłkę. Dwie minuty później po rzucie rożnym padł kolejny strzał na bramkę The Blues, ale dobrze bronił Thibaut Courtois. Nie inaczej było w 28 minucie, kiedy gracze Watford mieli aż dwie dobre okazje do strzelenia gola, ale w obu sytuacjach bramkarz Chelsea spisał się bezbłędnie.

Po okresie dominacji piłkarzy Watford na boisku końcówka pierwszej połowy przyniosła kilka groźniejszych akcji w wykonaniu The Blues.
W 33 minucie świetne kilkudziesięciometrowe górne podanie otrzymał Diego Costa, jego strzał był jednak minimalnie niecelny. W czwartej minucie doliczonego czasu gry dobrą wrzutką z prawej strony popisał się Ivanovic, Costa nie zdołał jednak sięgnąć piłki głową.

Końcowe minuty pierwszej części gry upłynęły pod znakiem spięcia pomiędzy Costą i Paredesem, na które złożyły się dwie sytuacje w jakich dochodziło do wzajemnych przepychanek między graczami, którzy za swoje zachowanie otrzymali od sędziego po żółtej kartce.

Druga połowa meczu zdecydowanie należała do piłkarzy Chelsea, którzy konstruowali wiele niebezpiecznych akcji pod bramką rywala i mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki.
W 47 minucie po zablokowanym przez jednego z obrońców strzale Oscara do piłki dopadł John Obi Mikel i oddał mocny strzał z daleka, piłka odbita od nogi jednego z obrońców zaczęła niebezpiecznie spadać pod poprzeczkę, ale Heurelho Gomes był czujny i wybił ją na rzut rożny.

Potem widzieliśmy jedne z nielicznych akcji Watford w drugiej połowie, jednak kończyły się one: niecelnym strzałem Deeney w 49 minucie oraz uderzeniem w boczną siatkę Holebasa w 52 minucie.

Z minuty na minutę przewaga Chelsea była coraz bardziej widoczna. W 55 minucie stojący przy linii końcowej Diego Costa podał do Oscara, a ten z najbliższej odległości nie zdołał trafić do bramki. W 70 minucie Brazylijczyk popisał się dobrą indywidualną akcją, jednak jego strzał po raz kolejny świetnie obronił kapitalnie spisujący się dzisiaj w bramce Watford Heurelho Gomes.

W 73 minucie na murawie pojawił się Eden Hazard. Jego wejście jeszcze bardziej przyspieszyło grę The Blues, w akcjach pojawiało się więcej krótkich, szybkich podań. W 78 minucie po dobrej wymianie piłek Hazard zagrał do Ivanovicia, a ten oddał mocny strzał z niewielkiej odległości, jednak kolejny raz bezbłędnie spisał się Gomes.
W 84 minucie po miękkiej wrzutce z lewej strony, z woleja próbował uderzać Costa, piłka trafiła tylko w boczną siatkę.
Najlepszą okazję do zdobycia gola The Blues mieli w 88 minucie, kiedy po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka została wrzucona w pole karne, a strzał z główki oddał Diego Costa. Jednak również w tej sytuacji kolejną widowiskową obroną popisał się Heurelho Gomes.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zawodnikiem meczu był zdecydowanie bramkarz Watford, Heurelho Gomes, który wiele razy ratował swój zespół przed utratą bramki. Spośród graczy Chelsea na uwagę zasługują solidne występy Fabregasa, Oscara, Mikela, a przede wszystkim bardzo dobra zmiana Edena Hazarda. The Blues po raz drugi w tym sezonie remisują z drużyną Watford (w pierwszym meczu padł wynik 2:2), zaliczają także 8 kolejny mecz bez porażki.

Watford - Chelsea 0:0 (0:0)

7150 wyświetleń | 25 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

dawid13304.02.2016 00:19

Damiks wymysl cos swojego ;-) Bossu "z fejsa" to nie jest autorytet. Krótko mówiąc, jeśli to cisza przed burzą to fajnie. Jeśli nie to... straciłem 100zł :D Postawiłem, że te siroty wygrają LM w tym sezonie... Postawiłem... tydzień temu a już zaczynam żałować :D

Hexon0604.02.2016 00:09

Śmiem twierdzi, że już jest po top4:( Niestety w następnym sezonie nawet w LM nie zagramy, szkoda. Jedno co powiem to, że Hiddink jednak nie nadaje się na trenera, lepiej żeby poszedł na emeryturę. On i te jego drewna(Ivanovic, Matic i Mikel).

sebek8803.02.2016 23:54

no dokładnie damiks4 masz racje ja też myślę że hidding po prostu gra aby nie przegrać tylko gra na remis co z tego remisu nic tylko trzeba atakować i bramki strzelać a nie grać dwoma defensywnymi pomocnikami dlaczego nie grał od pierwszych minut hazard w tym sezonie nie ma co tracić czasu na oglądanie meczy bo i tak się nic nie zmieni

damiks403.02.2016 23:34

Ja myśle że to kur** głupie spotkanie Chelsea to jakieś nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy, jeśli tyle dla was znaczy takie zaangażowanie gdzie poświęcilem moj czas, moją rodzine aby was ogladac, a wy kur** nie potrafiliscie strzelic zadnego gola to was sie powinno je*ać. Tak się powinno was je*ać jak tylko może je*ać was Hiddink. Mourinho was tak nie wyruchal jak wyrucha was Hiddink. Aż was kukle beda swedzialy, z bólu. TO jest dramat, że w tej totalnie bez formy Chelsea nie potrafiono powiedzieć, że Chelsea jest slaba, że nie potrafi strzelić nawet żadnego gola, to jest wlasnie ta głupia taktyka Hiddinka. Nie na Loftus Cheeka, nie na Pato tylko na jakieś kur** Maticow w dupe żydów je******, na Mikelow popierdolencow. Szkoda bylo strzepic ryja, Ch** z wami.

onwlkp03.02.2016 23:30

@stworek007 dzisiaj wolalem dlubac w nosie bo to nie Chelsea ktora znam, szanuje i kocham a banda "zwyklych kopaczy" ktorzy po takim przedstawieniu w niczym nie przypominaja o wielkosci, aspiracjach naszego klubu, a tylko przynosza wstyd. Nie mow prosze staremu dziadowi jakim jestem, o kibicach sukcesu bo za chwile smiechem wlasnym sie udlawie.

Rob8s03.02.2016 23:12

Hiddink to ciota. Twen stary cap robi wszystko byle nie przegrać, szkoda tylko, że boi się też zaryzykować i wygrać. Na szczęście po sezonie out i może ktoś normalny bo Żozów i Husów mam już dość

fabs4costa1903.02.2016 22:59

Brakuje nam środkowych kreatywnych pomocników. Jak można wystawić Mikela i Matica w jednym składzie?

Cloud03.02.2016 22:57

onwlkp, popieram Cie ^^ kiedyś to były czasy, przebojowość niektórych, świetne skrzydła, mocny środek pola.. i 90% zawodników z charakterem, teraz to jest jakaś masakra

stworek00703.02.2016 22:56

jak wolisz dlubac w nosie a nie ogladac Chelsea kiedy jest zle to jestes zwyklym kibicem sukcesu nie fanem druzyny no sory masakra

Karko03.02.2016 22:55

Remis w Watford to jak zwyciestwo, brawo panowie! wyzej w tabeli są a ugraliśmy 1pkt, brawo panowie!
4 mecz na wyjeździe w lidze na 0 podrząd, brawo panowie!