Mecz walki i remis z Watford

dodał: Widi95 03.02.2016 22:29 źródło: własne
Brentford

Chelsea po ciężkim meczu remisuje bezbramkowo na wyjeździe z drużyną Watford.

Spotkanie przez pierwsze 15 minut nie było zbyt ciekawe, gra toczyła się głównie w środku pola. Po kwadransie tempo się zwiększyło, a inicjatywę wyraźnie przejęli piłkarze Watford. Wyróżniającą się postacią był Ighalo, który kilka razy z łatwością mijał zwodami graczy Chelsea. W 25 minucie właśnie on otrzymał dobrą wrzutkę z lewej strony, jednak nie zdołał czysto trafić w piłkę. Dwie minuty później po rzucie rożnym padł kolejny strzał na bramkę The Blues, ale dobrze bronił Thibaut Courtois. Nie inaczej było w 28 minucie, kiedy gracze Watford mieli aż dwie dobre okazje do strzelenia gola, ale w obu sytuacjach bramkarz Chelsea spisał się bezbłędnie.

Po okresie dominacji piłkarzy Watford na boisku końcówka pierwszej połowy przyniosła kilka groźniejszych akcji w wykonaniu The Blues.
W 33 minucie świetne kilkudziesięciometrowe górne podanie otrzymał Diego Costa, jego strzał był jednak minimalnie niecelny. W czwartej minucie doliczonego czasu gry dobrą wrzutką z prawej strony popisał się Ivanovic, Costa nie zdołał jednak sięgnąć piłki głową.

Końcowe minuty pierwszej części gry upłynęły pod znakiem spięcia pomiędzy Costą i Paredesem, na które złożyły się dwie sytuacje w jakich dochodziło do wzajemnych przepychanek między graczami, którzy za swoje zachowanie otrzymali od sędziego po żółtej kartce.

Druga połowa meczu zdecydowanie należała do piłkarzy Chelsea, którzy konstruowali wiele niebezpiecznych akcji pod bramką rywala i mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki.
W 47 minucie po zablokowanym przez jednego z obrońców strzale Oscara do piłki dopadł John Obi Mikel i oddał mocny strzał z daleka, piłka odbita od nogi jednego z obrońców zaczęła niebezpiecznie spadać pod poprzeczkę, ale Heurelho Gomes był czujny i wybił ją na rzut rożny.

Potem widzieliśmy jedne z nielicznych akcji Watford w drugiej połowie, jednak kończyły się one: niecelnym strzałem Deeney w 49 minucie oraz uderzeniem w boczną siatkę Holebasa w 52 minucie.

Z minuty na minutę przewaga Chelsea była coraz bardziej widoczna. W 55 minucie stojący przy linii końcowej Diego Costa podał do Oscara, a ten z najbliższej odległości nie zdołał trafić do bramki. W 70 minucie Brazylijczyk popisał się dobrą indywidualną akcją, jednak jego strzał po raz kolejny świetnie obronił kapitalnie spisujący się dzisiaj w bramce Watford Heurelho Gomes.

W 73 minucie na murawie pojawił się Eden Hazard. Jego wejście jeszcze bardziej przyspieszyło grę The Blues, w akcjach pojawiało się więcej krótkich, szybkich podań. W 78 minucie po dobrej wymianie piłek Hazard zagrał do Ivanovicia, a ten oddał mocny strzał z niewielkiej odległości, jednak kolejny raz bezbłędnie spisał się Gomes.
W 84 minucie po miękkiej wrzutce z lewej strony, z woleja próbował uderzać Costa, piłka trafiła tylko w boczną siatkę.
Najlepszą okazję do zdobycia gola The Blues mieli w 88 minucie, kiedy po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka została wrzucona w pole karne, a strzał z główki oddał Diego Costa. Jednak również w tej sytuacji kolejną widowiskową obroną popisał się Heurelho Gomes.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zawodnikiem meczu był zdecydowanie bramkarz Watford, Heurelho Gomes, który wiele razy ratował swój zespół przed utratą bramki. Spośród graczy Chelsea na uwagę zasługują solidne występy Fabregasa, Oscara, Mikela, a przede wszystkim bardzo dobra zmiana Edena Hazarda. The Blues po raz drugi w tym sezonie remisują z drużyną Watford (w pierwszym meczu padł wynik 2:2), zaliczają także 8 kolejny mecz bez porażki.

Watford - Chelsea 0:0 (0:0)

7152 wyświetlenia | 25 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

onwlkp03.02.2016 22:54

Przyznam sie ze kilka ostatnich meczow nie ogladalem a opinie o formie i stylu jaki pilkarze prezentuja mialem z gazet, informacji internetowych etc. i dzisiaj zasiadlem aby zobaczyc forme Chelsea... Zupelnie niepotrzebnie, strata czasa. Lepiej podlubac w nosie. Styl w jakim pilkarze graja zupelnie odzwierciedla pozycja w lidze, tzn. z dzisiejsza gra w ogole nie powinni grac w PremierLeague.. nie ten poziom. Zaczynamy mecz (o zgrozo) z Watford, a dziadzio Hiddink wystawia "czasowstrzymywacza" Mikela i Mr. "jestem totalnie bez formy" Matic.. Dwoch defensywnych pomocnikow ???? Po jakiego członka ??? Aaaaa no chyba ze zalozeniem bylo ze gramy na remis, to sorry. Fakt, nie potrzebujemy punktow. Grajmy kolejny remis. Super. Co do samego stylu (tzn. jego braku) gry. Pieknie gramy w poprzek boiska, zagrywamy dlugie pilki potykajacego sie o wlasne nogi Costy, oraz niesamowicie rowniez gramy podaniami do tylu. Gdzie efektywna gra skrzydlami, gdzie strzaly z dystansu, chocby zza pola karnego ? Klepiemy 10000003454857 podan i co ? I g... Nic z tego. Przeciwnik blisko podchodzi, zageszcza, wywiera presje, a my walimy czolem w mur. O dziwo udalo sie strzelic ze 3 razy zza pola karnego i co ? Pilka leciala w swiatlo bramki i bylo jakise zagorozenie. Nie mam pojecia kto tych pilkarzykow nauczyl tego stylu ostatnio klepania pilki do smierci ale z taka gra proponuje zmiane nazwy klubu na FC Comedy a nie Chelsea. To nie jest "moja" Chelsea ktora kocham od lat.

stworek00703.02.2016 22:50

Co wy piszecie szkoda ze nie wygralismy ale bardzo wazny jeden punkt od kilku meczy gramy lepiej zbieraja sie zobaczymy jak bedzie to wygladac z manu ludzie bez spiny

blaze17exe03.02.2016 22:48

Mógłbym się tu porządnie rozpisać ale już wszystkie nerwy stracilem podczas meczu i mam ochotę tylko się położyć i spać. To było żałosne, zaczynając o Hiddinka, czemu do ch*lery on robi dokładnie to samo co Jose jeśli chodzi o skład i zmiany? Ta sama stała jedenastka grająca piach a pierwsza i ostatnia zmiana dopiero w 70 minucie?! Nie dało się tego oglądać jak z United wyjdziemy Oscarem na 10 i naszym zabójczym duetem w środku Mikel - Matić to chyba tego nie wytrzymam.

przemas233303.02.2016 22:42

Znowu to samo,mistrz Anglii cieszy się z remisu.Grając na 1 napastnika to o 3 pkt.możemy pomarzyć jedynie.

zdebowiecki03.02.2016 22:42

Coraz częściej tytuły typu mecz walki remis itp... Ehh ale co się dziwić jak środek matić mikel niczego nie wykreuje a nawet jeżeli to oscar się poślizgnie ooo i tak... oby hazard wrócił do formy i do grania pełnych 90 minut no i szkoda ze nie kupili nikogo do środka za Oscara z forsy za RAMIRESA