20.04.2024, 18:15

Porażka z PSG, jest gol na wyjeździe

dodał: Widi95 16.02.2016 22:28 źródło: własne
Brentford

Chelsea przegrywa w pierwszym meczu 1/8 finału z PSG 1:2 i zachowuje szanse na odwrócenie losów dwumeczu w rewanżu na własnym stadionie.

Początek meczu był bardzo trudny dla graczy Chelsea. Drużyna PSG od samego początku zdecydowanie ruszyła do ataku i nie pozwalała przeciwnikom na opuszczenie własnej połowy boiska.

W 3 minucie swoją pierwszą interwencję w meczu zaliczył Thibaut Courtois, kiedy to obronił strzał zza pola karnego, który oddał Verratti.
Dwie minuty później dobrą akcję PSG niecelnym uderzeniem zakończył Lucas.
W 12 minucie mocno z rzutu wolnego strzelał Ibrahimovic, jednak piłka minęła bramkę Chelsea, a minutę później groźne prostopadłe podanie Maxwella w pole karne wyłapał Courtois.

The Blues cierpliwie się bronili i wyczekiwali na okazje do kontry. Ogromna szansa pojawiła się w 23 minucie, kiedy dobre dośrodkowanie w pole karne otrzymał Diego Costa i oddał strzał głową, a instynktownie i szczęśliwie interweniujący bramkarz rywali sparował piłkę na poprzeczkę.

Kolejna okazja pojawiła się w 26 minucie, ale po dobrym podaniu Pedro z prawej strony boiska w piłkę nie zdołał trafić Azpilicueta.

Na boisku w dalszym ciągu przeważali gracze PSG, którzy przeprowadzali kolejne groźne ataki.
W 33 minucie dobrą wrzutkę z prawej strony otrzymał Ibrahimovic, który oddał strzał głową, ale nie trafił w bramkę. Trzy minuty później przed szansą stanął Di Maria, jednak i on nie zdołał uderzyć celnie.

W 39 padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Po mocnym strzale Ibrahimovicia z rzutu wolnego piłka odbiła się od stojącego w murze Johna Obi Mikela i całkowicie zmyliła Thibaut Courtois, który nie miał żadnych szans na interwencję i piłka wpadła do siatki.

Po utracie bramki piłkarze Chelsea odważniej zaatakowali rywala chcąc odrobić straty jeszcze w pierwszej części spotkania. Kilka akcji zakończyło się dobrymi interwencjami obrońców PSG, jednak w doliczonym czasie gry The Blues dopięli swego i zdobyli wyrównującą bramkę za sprawą Obi Mikela, który po rzucie rożnym i dobrym zgraniu piłki przez Costę, mocnym strzałem z niewielkiej odległości pokonał bramkarza mistrzów Francji. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Początek drugiej części gry nie przyniósł większych zmian jeśli chodzi o postawę obu zespołów na boisku. Gracze PSG nadal przeważali i prowadzili grę, a The Blues wyczekiwali na okazje do kontrataków.

Dobrze między słupkami spisywali się obaj bramkarze, Trapp obronił w 49 i 52 minucie strzały Diego Costy, a Courtois poradził sobie w 51 i 53 minucie z uderzeniami Di Marii oraz Ibrahimovicia.

Mijały kolejne minuty, a na boisku nadal przeważali piłkarze z Paryża. W 61 minucie strzał Lucasa kolejny raz obronił Courtois, a trzy minuty później mocne uderzenie Matuidiego zostało zablokowane przez obrońców. W 67 minucie dobrze z rzutu wolnego strzelał Di Maria, jednak Thibaut Courtois popisał się kolejną kapitalną interwencją.

W 76 minucie w jednym z nielicznych ataków widzieliśmy piłkarzy Chelsea, jednak podanie z głębi pola do Oscara było zbyt mocne i zdołał on tylko musnąć piłkę butem.

W 78 minucie świetnym podaniem na wolne pole popisał się Di Maria, a wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Cavani zdobył drugą bramkę dla PSG po płaskim strzale między nogami bramkarza Chelsea.

Po ponownym objęciu prowadzenia mistrzowie Francji nie zwalniali tempa i cały czas atakowali bramkę The Blues. W 83 minucie strzał Marquinhosa został zablokowany, a uderzenie Thiago Silvy w 85 minucie było niecelne.
Swoją ostatnią okazję w tym meczu gracze PSG mieli w 91 minucie, ale po strzale Ibrahimovicia kolejny raz świetną obroną popisał się Thibaut Courtois.

W 92 minucie świetną okazję do wyrównania mieli piłkarze Chelsea, jednak mocne uderzenie Pedro trafiło tylko w boczną siatkę. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Kibice The Blues na pewno nie mogą być zachwyceni z tego jak przebiegała gra w tym spotkaniu. Chelsea była drużyną zdecydowanie słabszą, zepchniętą do defensywy przez odważnie i ofensywnie grający zespół PSG. Wielkie gratulacje należą się przede wszystkim Thibaut Courtois, który wiele razy uratował dzisiaj Chelsea przed utratą bramki. Dobrą grę pokazali również Baba, Pedro, Ivanovic i Willian.

Mimo takiego, a nie innego obrazu gry końcowy wynik meczu można uznać za zadowalający, gdyż pozwala on wierzyć w zwycięstwo mistrzów Anglii w tym dwumeczu. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko z nadzieją czekać na rewanż, który odbędzie się 9 marca na Stamford Bridge.

PSG - Chelsea 2:1 (1:1)
1:0 Ibrahimovic 39'
1:1 Mikel 45+1'
2:1 Cavani 78'

10982 wyświetlenia | 21 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

fabs4costa1916.02.2016 22:36

Dobra gra całej obrony. Niestety ta śmieszna bramka po wolnym Ibrahimovica nie powinna paść, wynik powinien być 1:1. Baba zagrał bardzo dobrze, to samo Pedrito. Mieliśmy kilka okazji nawet na strzelenie 2 bramek w pierwszej połowie, jak dla mnie sytuacja Costy po główce 100%. Na szczęście wygramy na Stamford.