20.04.2024, 18:15

Pechowy remis ze Stoke

dodał: Widi95 05.03.2016 17:42 źródło: własne
Crystal v Chelsea

Chelsea po dość przyzwoitej grze pechowo remisuje u siebie ze Stoke 1:1 po utracie bramki w końcówce meczu.

Na początku mecz był dosyć wyrównany, drużyny miały podobne posiadanie piłki, próbowały rozgrywać ataki pozycyjne i stwarzać zagrożenie w polu karnym rywala.

W 3 minucie strzał Afellaya bez problemu obronił Thibaut Courtois. W 19 minucie kolejne, tym razem zdecydowanie lepsze uderzenie Holendra, kolejny raz obronił Courtois popisując się świetną paradą. Minutę później niecelny strzał oddał Muniesa.

Doskonałą szansę na bramkę Stoke miało w 22 minucie, ale Diouf z niewielkiej odległości strzelił nad poprzeczką. Napastnik gości miał jeszcze jedną dobrą sytuację, w 36 minucie, lecz i tym razem nie trafił w bramkę.

Gracze Chelsea pierwszą okazję mieli w 4 minucie, kiedy po dobrym, długim podaniu Ivanovicia piłkę otrzymał Azpilicueta i dośrodkował ją w pole karne, jednak Traore nie zdołał sięgnąć tego zagrania.
W 14 minucie strzał Mikela był niecelny, a uderzenia Oscara w 15 i 18 minucie obronił bramkarz rywali.
W 28 minucie dobre uderzenie z daleka oddał Willian, jednak piłka minimalnie minęła bramkę.

W końcówce pierwszej połowy zaczęła zarysowywać się przewaga The Blues na boisku, gospodarze coraz częściej atakowali oraz dłużej utrzymywali się przy piłce.

W 39 minucie Matic podał do Traore, a ten, po odwróceniu się w kierunku bramki, mocnym i precyzyjnym strzałem zza pola karnego otworzył wynik spotkania, bramkarz Stoke był bez szans. Pierwsza część gry zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Chelsea.

Po przerwie nadal widać było przewagę The Blues, którzy stwarzali więcej groźnych sytuacji niż Stoke.

W 50 minucie uderzenie Hazarda było niecelne, a strzały Willianaw 60 i Cahilla w 62 minucie dobrze obronił Butland.

Stoke odpowiedział dobrymi akcjami Arnautovicia i Shaqiriego, jednak czujnie w bramce Chelsea interweniował Courtois.
W 70 minucie dobrą indywidualną akcją popisał się Arnautovic, ale jego strzał został zablokowany.

W końcowych fragmentach spotkania gracze Chelsea rzadziej atakowali, starali się bronić dostępu do własnej bramki i wyczekiwać na okazje do kontry.

W 74 minucie niecelnie z rzutu wolnego uderzał Willian, a strzał Loftus-Cheeka w 81 minucie obronił bramkarz.

W 85 minucie piłkarze Stoke zdołali doprowadzić do wyrównania, kiedy po niefortunnej interwencji Courtois (wszystko zaczęło się od łatwej straty Williana) piłka spadła prosto na głowę Dioufa, który takiej okazji już nie zmarnował i wbił piłkę do praktycznie pustej bramki.

The Blues chcieli odzyskać prowadzenie i ruszyli do ataku.
W 89 minucie strzał Baby świetnie obronił Butland, a chwilę później po rzucie rożnym minimalnie niecelnie głową uderzył Oscar.

W doliczonym czasie gry obie drużyny miały szansę na zdobycie zwycięskiego gola. Najpierw po dobrym strzale Bojana świetną interwencją popisał się Courtois, a chwilę później niecelnie głową uderzył Cahill. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Spotkanie dosyć dobrze układało się dla graczy Chelsea, walczyli, atakowali, pięknym trafieniem popisał się Traore, długo utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. Jednak jeden błąd wystarczył, aby stracić bramkę i w konsekwencji zwycięstwo. Ciekawe spotkanie, dosyć pechowy finał, ale można się cieszyć z dobrego występu i kolejnej bramki Traore, który bardzo dobrze zastąpił nieobecnego dziś na boisku Diego Costę.Na początku mecz był dosyć wyrównany, drużyny miały podobne posiadanie piłki, próbowały rozgrywać ataki pozycyjne i stwarzać zagrożenie w polu karnym rywala.

Chelsea - Stoke City 1:1 (1:0)
1:0 Traore 39'
1:1 Diouf 85'

5052 wyświetlenia | 20 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

sebek8805.03.2016 18:23

jedno wielkie gówno oskara to powinni sprzedać do puki ktoś go jeszcze będzie chciał kupić to co on gra to ja nie wiem

benq10r05.03.2016 18:14

Nie zagraliśmy dziś dobrze ale przyzwoicie, jak widać tyle nie wystarczyło. Patrząc na to co nas czeka w tygodniu było to chyba dobre posunięcie? Kto wie.
Szukając najlepszych tego spotkania na bank nie sprawdzałbym naszej drużyny. Zaczynając od Courtuis - popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, ale i na własną prośbę stracił bramkę (dobrze, że wybił ale kierunek wybrał zły). Azpilicueta - idealnie wyłączył Arnautovicia z gry (poza 2 akcjami), przynosiło to nie raz początek niezłemu atakowi z naszej strony. Cahill/Ivan - dość porządnie, pierwszy zabłysnął akcją w polu karnym Stoke, drugi tym jak dwa razy zniszczył Shaqir'ego. Baba - jego jak i naszego dzisiejszego napastnika nie ogarniam, momentami odwala niezłą chałę, a w kolejnej akcji zachowuje się jak profesjonalista. Matić/Mikel - też dośc porządna dwójka, Mikel bardzo konsekwentnie z tyłu, Matić i w te i we wte choć patrząc na niego mam wrażenie jakby czasem panikował. Oscar - facet ma ponad 24 lata, dobrą technikę i zwinność, a momentami zachowuje się jak chłystek w B-klasie, wciąż nie ma formy i mam nadzieje, że znajdzie ją do końca sezonu. Willian - ciągnął ten zespół z poczatku sezonu ale to minęło jakiś czas temu. Gra cholernie samolubnie, mnóstwo płątania nogami i kiwania się na 20 metrze OD WŁASNEJ BRAMKI, to bez sensu gdy zeszta zespołu jest gotowa do gry i wcale nie odstaje poziomem. Hazard - zagrał zachowawczo i zachowawczo został zdjęty. Solidnie, mądrze rozprowadzał piłkę, dryblował bez głupich strat, szkoda tylko, że najlepsze czym dziś błysnął to 3 (?) odbiory. Traore - świetna okazja do zyskania doświadczenia, dobrze z niej skorzystał. Choć jak pisałem mam mocno mieszane uczucia, nie wykorzystuje bardzo dogodnych sytuacji, a strzela z niczego. Nic tylko obserwować jego rozwój ;). Poza tym zaplusował mi Ruben - 20 lat, a zachowywał się bardzo rozważnie, przydałoby się puścić go na 90 min.

jaro905.03.2016 17:56

po dobrej grze? w 2 polowie gra nie była dobra.

CFC7505.03.2016 17:56

Pechowy remis ????? Chelsea sama sobie winna, strata prostych piłek i według mnie czytelna gra , co do gry Maticia szkoda już się wypowiadać.

CFCF05.03.2016 17:54

Nie ma w tym żadnego pecha. Remis na własne życzenie po żałosnej grze i chorych zmianach.

JoseKorwinMikkel05.03.2016 17:54