20.04.2024, 18:15

Remis z Kogutami, Leicester mistrzem

dodał: Widi95 02.05.2016 22:49 źródło: własne
Chelsea v Burnley

Chelsea remisuje na własnym boisku z Tottenhamem 2:2 i w ten sposób Leicester City zostaje nowym mistrzem Anglii.

Na początku spotkania The Blues przejęli inicjatywę, częściej utrzymywali się przy piłce i przeprowadzali więcej ataków.

Już w 4 minucie dobrą okazję po rzucie rożnym miał Gary Cahill, jednak jego uderzenie głową było niecelne.

Po pierwszych kilku minutach do głosu zaczęli dochodzić również gracze Tottenhamu. W 11 minucie bardzo dobry strzał z daleka oddał Rose, a piłka poszybowała minimalnie ponad bramką.

W 24 minucie uderzać próbował Son, ale jego strzał został zablokowany. Minutę później Begovicia próbował zaskoczyć Eriksen, jednak jego uderzenie było niecelne.

W 27 minucie The Blues byli bardzo blisko zdobycia bramki, kiedy po dobrym podaniu od Costy z pierwszej piłki strzelał Fabregas. Piłka minimalnie minęła lewy słupek.

W 28 minucie kolejny raz uderzał Son, a dwie minuty później z rzutu wolnego strzelał Kane. Oba uderzenia były niecelne.

W 31 minucie dobrą indywidualną akcją zakończoną mocnym i celnym strzałem popisał się Diego Costa, a skutecznie w bramce interweniował Lloris.

W 35 minucie obrońcy nie upilnowali wychodzącego na czystą pozycję Kane?a i ten dostał idealne podanie od Lameli, ograł w polu karnym Begovicia i wbił piłkę do pustej bramki otwierając w ten sposób wynik meczu.

Gracze Kogutów wyraźnie przejęli inicjatywę pod koniec pierwszej połowy, co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką Chelsea.

W 40 minucie Lamela dostał świetne podanie w pole karne i oddał strzał, który doskonale zablokował Cahill, ratując w ten sposób The Blues przed utratą kolejnej bramki.

Piłkarze Chelsea próbowali odpowiadzieć na liczne ataki gości, w 41 minucie wyprowadzili kontrę zakończoną przez Williana niecelnym strzałem.

W 44 minucie nastąpił kolejny katastrofalny w skutkach błąd obrony The Blues. Ivanovic podał piłkę wprost pod nogi zawodników Tottenhamu, którzy natychmiast ruszyli do kotrataku. Eriksen posłał prostopadłą piłkę do Sona, a ten precyzyjnym, płaskim strzałem pokonał Begovicia.

W samej końcówce pierwszej połowy mieliśmy jeszcze bardzo nerwową sytuację na boisku, kiedy po faulu Rose?a na Willianie zawodnik Chelsea wdał się w przepychankę z obrońcą Kogutów, co w efekcie doprowadziło do szamotaniny pomiędzy większością zawodników obu zespołów. Zakończyło się na żółtej kartce dla Rose?a oraz Williana.

Początek drugiej części gry wyglądał już nieco spokojniej niż końcówka pierwszej, choć nadal widać było przewagę Tottenhamu na boisku.

W 51 minucie na bramkę Chelsea uderzał Kane, ale dobrą interwencją popisał się Begovic.

Chwilę później swój atak przeprowadzili The Blues, a strzałem zakończył go wprowadzony po przerwie na boisko Hazard. Tym razem skutecznie bronił Lloris.

W 54 minucie kolejną dobrą okazję mieli gracze Tottenhamu, kiedy dobre podanie na krawędzi pola karnego otrzymał Son, jednak jego uderzenie było minimalnie niecelne.

W 58 minucie padła kontaktowa bramka dla Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przejął Gary Cahill i mocnym strzałem pokonał Llorisa.

Zdobyty gol wyraźnie dodał skrzydeł graczom The Blues, którzy zaczęli dominować na boisku i stwarzać kolejne okazje do zdobycia bramki.

W 62 minucie dobre podanie w pole karne otrzymał Willian i oddał strzał z pierwszej piłki, który świetnie obronił Lloris.

Goście próbowali wrócić do swojej dobrej gry z wczęśniejszej fazy meczu. W 66 minucie w niezłej sytuacji znalazł się Kane, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.

W 76 minucie Koguty miały kolejną świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Dobre podanie na granicy pola karnego otrzymał Mason i oddał płaski strzał, który kapitalną paradą wybronił Begovic, a dobitka Lameli została zablokowana.

W 83 minucie Costa podał do Hazarda w pole karne, a Belg oddał strzał bez przyjęcia, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki Llorisa.

Remis oznaczał, że Tottenham traci szanse na walkę o tytuł, więc Koguty ruszyły do ataku. Gra stała się bardzo ostra, arbiter co chwilę musiał przerywać akcje i pokazywać kolejne żółte kartki zawodnikom gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Oznacza to, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Leicester City jest już pewne zdobycia mistrzostwa Anglii.

Mecz był bardzo emocjonujący, obfitujący w zwroty akcji i niestety również w faule i niesportowe zachowania. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do graczy Tottenhamu, ale w drugiej części gry The Blues zdołali przejąć inicjatywę i odrobić straty. Przepiękne trafienie Edena Hazarda, które odebrało Kogutom marzenia o tytule na pewno na długo zostanie w pamięci kibiców.

fabs4costa1902.05.2016 23:45

I dobrze, te wieśniaki z Tottenhamu nie zasługiwały nawet na remis. Złośliwe faule to ich domena, a ten cały Lamela to powinien dostać karę od BPL za takie szczeniackie zachowania. PS Jeb*ć koguty.

CzornyCfc02.05.2016 23:35

Ivation tez jestem ciekaw. Komentatorzy mowili ze hiddink z pilkarzem Chelsea jakims ale nie dowierzam w to bo wsumie nic nie bylo widac zbytnio na poczatku. Pozniej widzialem jak Vorm z Totka sie tam rzuca o cos.

IvatioN02.05.2016 23:26

Genialny mecz w naszym wykonaniu szczególnie w drugiej części spotkania. Wiecie może kto uczestniczył w tej, przepychance kiedy wszyscy po ostatnim gwizdku schodzili do szatni?

blaze17exe02.05.2016 23:23

Co to był za mecz, ile można po nim napisać.. w skrócie Eden w ostatnich dwóch meczach udowodnił, że wróci do swojej najlepszej formy, Leicester mistrzem no coś niesamowitego.. Poza piękną bramką Edena, akcje które my wyprowadzaliśmy były genialne, tak szybkie ataki z dokładnymi podaniami często na jeden kontakt, bardzo miłe dla oka. No i na koniec ta frustracja zawodników Tottenhamu.. szkoda oczywiście kości naszych zawodników ale pięknie sie oglądało bezradne i sfrustrowane Koguty, pokazli kompletny brak klasy i to, jak bardzo nie zasłużyli na mistrza w tym roku :D

JoseForever02.05.2016 23:07

Druga połowa cudowna w naszyn wykonaniu. Bylo widać serce na boisku, i lepsza technike od tamtych chamow. Tak brutalnej druzyny jak totki juz dawno nie widzialem a zachowanie lameli to juz szczyt chamstwa. Wgl te ostre ataki na nogi hazarda williana i fabregasa... Powinny byc kary dla piłkarzy totków. Mecz można zaliczyc do udanych. GO GO CHELSEA <3. HAZARD kot dzis i dobrze ze u nas zostaje !!

HazardForever02.05.2016 23:02

Eden jesteś mistrzem! <brawo>

mixjonxx02.05.2016 23:01

Chelsea w drugiej połowie na wielki "+", można jedynie żałowac, że Hazard nie zagrał od pierwszej minuty. Zachowanie graczy Tottenhamu było jednym wielkim skandalem, pokazywali jedynie tym swoją flustrację tym, że to nie oni zdobędą mistrzostwo kraju.Można jedynie pogratulowac Leicester bo to był ich wielki sezon , czapki z głów :)