20.04.2024, 18:15

Zwycięstwo z Wolves i awans do 1/4 finału FA Cup

dodał: Widi95 18.02.2017 20:23 źródło: własne
Chelsea v United

Chelsea zwycięża w wyjazdowym pojedynku z drużyną Wolverhampton w ramach 1/8 finału Pucharu Anglii i tym samym awansuje do ćwierćfinału rozgrywek.

Gracze Wolves bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i od samego początku odważnie atakowali pole karne Chelsea.

Już w 5 minucie piłkarze The Blues mieli mnóstwo szczęścia, że nie stracili gola, gdyż po nieudanej interwencji Zoumy przed stuprocentową okazją na środku pola karnego znalazł się Saville. Zawodnik gospodarzy bez wahania uderzył na bramkę z pierwszej piłki, ale trafił tylko w słupek.

W 12 minucie pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola stworzyli sobie The Blues. Fabregas świetnie obsłużył Williana długim podaniem, po którym Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pomocnik Chelsea próbował przerzucić piłkę ponad interweniującym Ikeme, ale ten pozostał czujny i skutecznie zatrzymał to zagranie.

W dalszej części meczu coraz wyraźniej zarysowywała się przewaga The Blues. Nasi zawodnicy coraz dłużej utrzymywali się przy piłce i raz za razem próbowali znaleźć sposób na rozmontowanie obrony gospodarzy, ale nie było to łatwe zadanie.

The Blues musieli również cały czas pozostawać czujni w grze obronnej, ponieważ gracze Wolves wciąż byli bardzo niebezpieczni w swoich kontratakach.

Następna niezła okazja do zdobycia bramki nadarzyła się dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy Moses dobrze wrzucił piłkę w pole karne w kierunku Diego Costy, a snajper Chelsea walcząc o pozycję z obrońcą oddał strzał bez przyjęcia, ale zabrakło mu trochę precyzji i piłka poszybowała ponad bramką.

W drugiej częsci gry wydarzenia na boisku nie ulegały zmianie. The Blues nadal starali się kolejnymi akcjami znaleźć wreszcie sposób na pokonanie linii defensywnej swoich przeciwników, ich przewaga była coraz bardziej wyraźna.

Już w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy gracze Chelsea mieli kilka niezłych okazji do zdobycia bramki, jednak ich strzały albo były za mało precyzyjne, albo skutecznie blokowane przez obrońców Wolves.

W 62 minucie dobre prostopadłe podanie od Williana otrzymał Diego Costa. Hiszpan poradził sobie w polu karnym z jednym z obrońców gospodarzy i oddał mocny, płaski strzał w kierunku bramki, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

Kilka minut później The Blues dopięli jednak wreszcie swego i otworzyli wynik tego spotkania. Kolejny raz dobrym podaniem popisał się Willian, który tym razem ładnie wrzucił piłkę w pole karne, a wbiegający Pedro spokojnym strzałem głową nie dał bramkarzowi żadnych szans na interwencję.

Kolejne minuty to w dalszym ciągu zdecydowana przewaga The Blues na boisku, nasi zawodnicy spokojnie kontrolowali sytuację na murawie i szukali okazji do podwyższenia swojego prowadzenia.

Gospodarze robili wszystko co w ich mocy, aby doprowadzić do wyrównania, ale defensywa Chelsea spisywała się bez zarzutu i wszelkie zagrożenie pod polem karnym Begovicia było skutecznie neutralizowane.

W 85 minucie wydawało się, że kontratak The Blues musi skończyć się trafieniem na 2:0. Z piłką przez kilkadziesiąt metrów pędził Hazard, przed polem karnym podał ją do niekrytego Fabregasa, który przełożył ją na prawą nogę i oddał strzał na bramkę. Uderzenie to nie przyniosło jednak drugiej bramki, a jedynie rzut rożny dla Chelsea, gdyż próba Hiszpana została zablokowana przez obrońcę.

W 90 minucie przypomniał o sobie jendak Diego Costa. Snajper The Blues idealnie znalazł się w zamieszaniu w polu karnym, dopadł do odbitej piłki i bez zastanowienia uderzył z półwoleja na bramkę i umieścił ją tuż przy dalszym słupku.

Po tym golu stało się jasne, że to Chelsea wywalczy awans do ćwierćfinału Pucharu Anglii i gra nieco się uspokoiła. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla The Blues i pokazał, że piłkarze zaplecza pierwszej jedenastki potrafią skutecznie wesprzeć największe gwiazdy zespołu.

Na poznanie rywala w kolejnej rundzie rozgrywek przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, gdyż już teraz wiadomo, że w przypadku niektórych pojedynków w 1/8 finału do ostatecznego rozstrzygnięcia niezbędne będzie przeprowadzenie meczu dodatkowego.

Wolverhampton - Chelsea 0:2 (0:0)