20.04.2024, 18:15

Wielkie zwycięstwo z Kogutami! Mamy finał FA Cup!

dodał: Widi95 22.04.2017 20:00 źródło: własne
Luton

Chelsea po bardzo dobrym i widowiskowym spotkaniu wygrywa półfinałowe starcie Pucharu Anglii na Wembley z drużyną Tottenhamu i awansuje do finału rozgrywek.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla The Blues. W 4 minucie Alderweireld sfaulował w pobliżu pola karnego Pedro i sędzia odgwizdał rzut wolny dla Chelsea. Do piłki podszedł oczywiście Willian i trafił do siatki strzałem w kierunku dalszego słupka.

The Blues niestety nie mogli cieszyć się prowadzeniem zbyt długo. W 18 minucie Kane wykorzystał niezłe, niskie dośrodkowanie Eriksena. Angielski snajper kucnął i będąc tyłem do bramki trącił piłkę głową, a ta wpadła do bramki tuż przy lewym słupku.

Wydawało się, że Koguty zaczynają zdobywać przewagę i kontrolować wydarzenia na boisku, ale w 42 minucie Son pospieszył się z wykonaniem wślizgu we własnym polu karnym, co w pełni wykorzystał będący szybciej przy piłce Moses i padł na murawę, a sędzia wskazał na jedenasty metr.

Mimo wielkich chęci ze strony Batshuayia do piłki podszedł Willian i pewnym uderzeniem w kierunku lewego słupka po raz drugi w tym meczu pokonał Llorisa, który rzucił się w przeciwnym kierunku.

Drugą połowę The Blues rozpoczęli z zamiarem walki o utrzymanie korzystnego rezultatu. Plan ten dość szybko musiał zostać zweryfikowany, gdyż  już w 52 minucie gracze Tottenhamu doprowadzili do wyrównania.

Kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Eriksen, który wypatrzył dobrze wbiegającego w pole karne Dele Alliego, a młody Anglik dostawił tylko nogę i pewnie wbił piłkę w górny róg bramki.

W kolejnych minutach widać było przewagę Kogutów, którzy mieli lepszy okres gry i raz za razem konstruowali groźne akcje pod polem karnym Chlesea.

Gra The Blues ożywiła się po wejściu na boisko Diego Costy oraz Edena Hazarda. To właśnie Belg został autorem trzeciego trafienia dla Chelsea.

W 75 minucie The Blues wykonywali swój pierwszy w tym meczu rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne nie było idealne, ale do odbitej piłki dopadł Hazard i płaskim strzałem trafił idealnie obok prawego słupka, a zasłonięty Lloris nie miał szans na skuteczną interwencję.

Kilka minut później było już 4:2. Będąc przed polem karnym Hazard podał do Maticia, a ten bez przyjęcia huknął w kierunku bramki i trafił idealnie w samo okienko bramki Llorisa, który znowu nie miał żadnych szans na obronę.

Po tej bramce sytuacja na boisku nieco się uspokoiła. The Blues prowadząc dwiema bramkami skupiła się na defensywie i utrzymywała korzystny wynik do samego końca.

W ostatnich sekundach bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kane, a Courtois bardzo szczęśliwie interweniował, gdyż lecąca nisko piłka odbiła się pod interweniującym belgijskim bramkarzem, nabrała wstecznej rotacji i zatrzymała się tuż przed linią bramkową.

Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. The Blues zwyciężyli 4:2 i awansowali do finału Pucharu Anglii, co oznacza że nadal mają szansę na zdobycie w tym sezonie podwójnej korony. Gracze Chelsea dali również sygnał Kogutom, że mimo zmniejszenia różnicy dzielącej oba zespoły w ligowej tabeli, to The Blues są lepszą drużyną, która tanio skóry nie sprzeda i do samego końca będzie walczyć o mistrzostwo Anglii.

bluethebest22.04.2017 20:26

a ja mówiłem i przed meczem i w trakcie nawet jak Chelsea remisowała, że ten mecz ma podwójne strategiczne znaczenie i z punktu psychologicznego w kontekście walki o mistrza Chelsea musi go wygrać i ani przed jedną setną sekundy nie wątpiłem że może być inaczej! finał myślę z City tak czuje, to może być sezon z dubletem, trzymajmy kciuki do końca za ten wspaniały klub bo jest o co! Do boju The Blues!

sepax22.04.2017 20:25

Panowie ten mecz pokazał kto zasługuje na majstra :D
Come on the BLUES ! ! !

przemas233322.04.2017 20:19

Oj wątpiłem w tą wygraną patrząc na nasz skład w 1 połowie,myślałem że jesteśmy z góry skazani na porażkę a tu taka niespodzianka.Mamy finał Niebiescy <king>

CFCF22.04.2017 20:18

Wynik dużo lepszy od gry, no ale przecież to właśnie wyniki są najważniejsze w futbolu :) Po wejściu Hazarda nasza gra zmieniła się na lepsze, zaś gol Matica był przepiękny. Mam tylko nadzieję, że w lidze będziemy teraz regularnie punktowali, bo kury mogą być trochę oszołomione tym wynikiem i wypadałoby wykorzystać ich całkiem możliwe wpadki.

dirty22.04.2017 20:15

No i to jest psze Państwa wiadomość dnia!!!
Miałem duże obawy, gonili nas golami ale końcówka zabójcza. Magiczny Eden i Willian, brawo!

Mam nadzieję, że ten mecz da nam niezłego kopa na pozostałe spotkania PL i nieco podłamie Koguty. C'mon!!!!