20.04.2024, 18:15

Fatalny początek sezonu i blamaż z Burnley!

dodał: admin 12.08.2017 17:53 źródło: własne
Brentford

Czy przed meczem z Burnley jakikolwiek kibic Chelsea spodziewałby się, że mistrz Anglii przegra aż 2:3?? The Blues zaliczają fatalny start sezonu okraszony dwoma czerwonymi kartkami (Cahill, Fabregas). Na plus wyglądała druga połowa meczu, w którym mimo osłabienia Chelsea pokazała hart ducha i strzeliła dwie bramki (Morata, Luiz).

Druga połowa nie powinna jednak zamazywać wyglądu pierwszej odsłony spotkania, w której Burnley praktycznie przesądziło losy meczu.

Kłopoty gospodarzy zaczęły się już w czternastej minucie, gdy z boiska wyrzucony za wejście wyprostowaną nogą w rywala został Gary Cahill. Trzeba zaznaczyć, że była to dyskusyjna decyzja, gdyż sędzia Craig Pawson równie dobrze mógł dać mu żółtą kartkę.

Goście z Burnley podręcznikowo wykorzystali grę w przewadze. Wynik otworzył w 24. minucie Sam Vokes, który wykończył akcję po dośrodkowaniu Lowtona.

Burnley nie cofnęło się wcale do defensywy, a potwierdzeniem tego było trafienie Stephena Warda, który po dograniu Corka popisał się efektownym, mocnym strzałem pod poprzeczkę.

Trybuny na Stamford Bridge zupełnie zamilkły, gdy tuż przed przerwą na tablicy z wynikiem było już 0:3. Swojego drugiego gola strzelił Sam Vokes - tym razem popisując się strzałem głową.

Po zmianie stron Chelsea starała się wrócić do gry. Swojego pierwszego gola w Premier League, po wrzutce Williana, zdobył Alvaro Morata.

Od 81. minuty gospodarze grali natomiast w dziewiątkę. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został natomiast Cesc Fabregas.

Końcówka meczu była emocjonująca. Tym bardziej, że za sprawą Davida Luiza, w 88. minucie The Blues strzelili kontaktowego gola. Było jednak wszystko, na co stać było w tym starciu mistrzów Anglii.

lopez12.08.2017 18:23

Może i przesadził, ale w takim razie dlaczego Brady z boiska nie wyleciał za faul na Alonso? Dla mnie bardzo podobna sytuacja, piłki już tam chwilę nie było.

kuuubaaa12.08.2017 18:23

MRkrzysiek97, czy Ty jestes uposledzony?

CFCF12.08.2017 18:18

@lopez - akurat Cahill załatwił sam siebie swoją głupotą. Kapitan z 30 na karku, a zachowuje się jak 16-letni debiutant.

MathewKlurins12.08.2017 18:16

Po takim meczu nie ma sensu pisac nic na gorąco.Lepiej z chłodną głową wskazać plusy i minusy.A więc tak:

lopez12.08.2017 18:13

Transfery transferami, dzisiaj to nie chodziło o ich brak. Sędzia nas załatwił, szczególnie z kartką Cahilla.

LukaCFC12.08.2017 18:13

Jedyne pocieszenie jest takie, że pokazaliśmy charakter mimo 2 czerwieni... Czas ruszyć na rynek i robić transfery! Rose, Barkley i jakiś skrzydłowy to obowiązek

Drukarnia totalna, zabierzcie tego sędziego z tej ligi, bo wstyd. :)

przemas233312.08.2017 18:12

Mimo przegranej Chelsea pokazała charakter w 2 połowie.Grali w osłabieniu w postaci braku 2 graczy,a mimo to dominowali aż do końca i byli blisko wyrówniania.Druga rzecz która bardzo cieszy to pierwszy gol Morata,mam nadzieje że teraz będzie mu się znacznie łatwiej grało i że Conte będzie dawał już mu szanse od pierwszej minuty.No cóż zawalili kompletnie 1 połowe,więc musieli ponieć kare i stracie 3 pkt.

sepax12.08.2017 18:12

Jednym słowem skandal!
Widać niestety brak Edka :(

Czempiondawid0812.08.2017 18:10

Dobrze że przegraliśmy bo może zarząd się w końcu ogarnie i przeprowadzi niezbędne transfery.