20.04.2024, 18:15

Wrzątek emocji i remis na Emirates

dodał: admin 03.01.2018 22:36 źródło: własne
Chelsea v City

Remisem zakończyło się spotkanie między Arsenalem a Chelsea na Emirates Stadium. Ostatnią bramkę zobaczyliśmy w doliczonym czasie gry, niestety padła ona na konto Kanonierów, ale uczciwie należy przyznać, że na zwycięstwo Chelsea nie zasłużyła.

Podział punktów oznacza, że The Blues znów spadli na trzecią lokatę Premier League a strata do Manchesteru City wynosi 16 oczek.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w 14. minucie, gdy przed szansą zdobycia bramki stanął Alvaro Morata. Reprezentant Hiszpanii znalazł się sam na sam z Petrem Cechem, ale piłka po jego uderzeniu minęła światło bramki.

Odpowiedź gospodarzy miała miejsce zaledwie 120 sekund po próbie Moraty. Przed szansą wyprowadzenia Arsenalu na jednobramkowe prowadzenie stanął Alexis Sanchez. Na przeszkodzie Chilijczyka stanął jednak słupek i cała akcja spełzła na niczym.

Jeszcze przed przerwą okazję na gola po stronie The Gunners mieli jeszcze Alexandre Lacazette i Mesut Özil, ale bez efektu.

Tuż po zmianie stron do głosu wróciła Chelsea. Eden Hazard i Marcos Alonso próbowali pokonać bramkarza Arsenalu, ale Cech nie dał się zaskoczyć.
Z kolei w 51. minucie gola dla gości mógł strzelić Francuz Lacazette, mając sytuację sam na sam z golkiperem, ale Thibaut Courtois stanął na przeszkodzie napastnika Kanonierów.

Worek z bramkami został rozwiązany w 62. minucie, gdy po ładnej kombinacyjnej akcji na strzał z lewej nogi z mniej więcej 14 metrów zdecydował się Jack Wilshere. Radość w szeregach gospodarzy trwała jednak tylko cztery minuty. Belg Hazard wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim i mieliśmy 1:1.

Gdy wydawało się, że wynik się nie zmieni, to w 83. minucie piłkę w bramce rywali umieścił Marcos Alonso. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy zasadzili się pod polem karnym broniącej wyniku Chelsea: Bellerin zrehabilitował się za wcześniejsze przewinienie, po którym została podyktowana jedenastka i pokonał Antonio Conte.

W ostatnich sekundach sytuacji sam na sam ponownie nie wykorzystał Alvaro Morata. Szczęścia zabrakło także przy atomowym uderzeniu Davide Zappacosty, jednak piłka tylko potężnie obiła poprzeczkę bramki Arsenalu.

Radinho703.01.2018 22:49

Jeszcze bedziecie pluc w brode za hejty na Morate, kazdy moze miec gorszy okres, zwlaszcza napastnik na ktorym ciazy cala presja. Zobaczcie Lacazette od 6 meczy bez gola. Jeszcze bedzie nam mecze wygrywal zobaczycie.

Carolos03.01.2018 22:48

@lopez A dla ciebie szacunek, że potrafisz sie przyznać do błędu i okazac to na forum. Panie Morata wypier*dalaj tam skąd przyszedles

sparrow03.01.2018 22:48

Torres był jaki był ale sam na sam wykorzystywał , Diego napastnik który pasował jak ulał do CFC nie rozumiem decyzji Conte o jego usunięciu . Morata od samego poczatku sezonu wykazuje totalną niekompetencje jako piłkarz jest dla mnie piłkarzem na miarę naszej polskiej B klasy 3 sam na sam bez komentarza po prostu dno dno i jeszcze raz dno nie chce juz oglądać tego człowieka na boisku .

frank199003.01.2018 22:47

to nie pierwszy mecz gdzie ten chlop marnuje setki... no nie zasne dzis.. jak tak mozna, i taki pech przy strzale zappy ...

frank199003.01.2018 22:44

racja. glowa dobrze gra nie ma co ale to nie wystarczy. nie ma zimnej glowy pod bramka a to jest obowiazek typowej 9, to juz miczi by strzelil z placem w dupie. a tam miczi ... rasiak by to klepnął

CFCHeadhunter03.01.2018 22:42

Wszyscy dawniej jechali Torresa :) Popatrzeć wystarczy co ten oszołom Morata wyprawia... Nie to, że hejtuję ale koleś jest spanikowany jak cholera...

HazardForever03.01.2018 22:42

Na początku sezonu sądziłem że Morata jako tako jest dobrym napastnikiem ale w ciągu dwóch meczy (poprzedni ze Stoke) zmarnować tyle okazji to jest CENZURA nie do pomyślenia

lopez03.01.2018 22:41

Szacunek dla tych, którzy nie chcieli tutaj Morarty. Zwracam honor i oddaję pokłony. Tragedia co ten gość robi.

mike6903.01.2018 22:39