26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Bye bye Ligo Mistrzów! Fajtłapa Courtois i porażka na Camp Nou

dodał: admin 14.03.2018 22:20 źródło: własne

Barcelona błyskawicznie pozbawiła Chelsea marzeń o awansie do kolejnej rundy Ligi Mistrzów strzelając gola już w 3 minucie rewanżu na Camp Nou. Taki obrót sprawy musiał zrujnować strategię The Blues na to spotkanie. O dziwo gra londyńczyków wyglądała całkiem dobrze, ale punktowali tylko gospodarze wykorzystując kiepski występ Courtois.

Ostatecznie zespół Antonio Conte uległ Katalończykom 0:3, wypomnieć jednak należy sędziemu brak podyktowania rzutu karnego dla Chelsea - który to już raz mając na uwadze historię pojedynków obydwu zespołów? Warto tez przypomnieć dwa uderzenia słupków w tej grze - to analogiczna sytuacja do tej z pierwszego meczu.

Pożegnanie z Ligą Mistrzów może być dla Chelsea tym bardziej bolesne, że perspektywy gry w tym turnieju w przyszłym sezonie są coraz mniejsze...

Dwóch zmian po zwycięstwie na La Rosaleda dokonał w wyjściowej jedenastce Barcelony Ernesto Valverde - miejsca Coutinho i Paulinho zajęli Iniesta oraz Messi.
Także dwóch piłkarzy po zwycięskich derbach Londynu wymienił Antonio Conte - zamiast Cahilla i Zappacosty pojawili się Rudiger i Giroud.

Nieco ponad dwóch minut potrzebowali piłkarze Barcelony, by objąć prowadzenie - po podaniu Suareza, strzałem z bardzo ostrego kąta wynik otworzył Leo Messi. Z pewnością więcej w tej sytuacji zrobić mógł Courtois, któremu piłka przemknęła pomiędzy nogami.

Goście z Londynu bardzo dobrze zareagowali jednak na stratę gola i szybko ruszyli  w pogoń za wyrównującym trafieniem. Piłkarze Antonio Conte kilka razy zapędzili się w pole karne Katalończyków, ale zawsze brakowało ostatniego, kluczowego podania.
W 12. minucie, płaski strzał Williana zza pola karnego wybronił ter Stegen.

Pomimo dobrej gry The Blues, w 20. minucie Katalończycy prowadzili już 2:0. Messi zabrał futbolówkę na połowie boiska Fabregasowi, po czym poradził sobie z dwoma obrońcami i wyłożył ją do nadbiegającego Dembele, a Francuz mając sporo czasu, posłał futbolówkę do siatki.

Osiem minut przed przerwą, gorąco zrobiło się w polu karnym Barcelony - pierwszy strzał Alonso odbił przed siebie ter Stegen, a strzał dobijającego Giroud zablokował Umtiti. Chwilę później, szczęśliwie przez obronę gospodarzy przedarł się Kante, który uderzył płasko, ale niecelnie.

W samej końcówce pierwszej połowy, londyńczycy byli bliscy zdobycia gola kontaktowego. Giroud został sfaulowany przed szesnastką przez Umtitiego - do stojącej piłki podszedł Marcos Alonso, który silnym uderzeniem ostemplował słupek bramki strzeżonej przez ter Stegena.

W 63. minucie losy dwumeczu definitywnie zamknął Leo Messi. Po podaniu Suareza, Argentyńczyk wbiegł w pole karne i ponownie posłał futbolówkę do siatki pomiędzy nogami Courtoisa - Messi zdobył tym samym setną bramkę w Lidze Mistrzów.

Pięć minut przed końcem gola dołożyć mógł jeszcze Paulinho, ale strzał Brazylijczyka po centrze z rzutu rożnego wybronił Courtois. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Katalończycy mogli świętować awans do ćwierćfinału.

FC Barcelona - Chelsea FC 3:0 (2:0)
1:0 Messi 3'
2:0 Dembele 20'
3:0 Messi 63'

27189 wyświetleń | 36 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

lysy8315.03.2018 06:49

Jedyne czego moga sie nasi nauczyc to krotkich podan bo polowa naszego skladu to cieniasy barcelona pokazala to co potrafi grac u siebie odpadniecie z LM to zadna nowosc juz po pierwszym meczu bylo wiadome kto awansuje jestesmy za slabi na LM

Suchy01715.03.2018 01:01

Minek sam się zwolnij... Co do recenzji? Jakiego karnego chcecie wypominać? Czy to ja może inny mecz oglądałem? Jeśli chodzi o przebieg spotkania? Byliśmy równorzędnym rywalem i postawiliśmy poprzeczkę wysoko. Barca jednak pokazała jakość i doświadczenie, którego nam brakowało. Ten zespół musi jeszcze zjeść 2 beczki soli zanim coś ugra w LM, czy to z Conte czy z kimś innym. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem jego zwolnienia. Byłbym za tym, żeby dać mu większą swobodę na rynku transferowym i niech się wykaże. Mourinho wydał 3x tyle co my i odpadł z Sevillą grając na własnym podwórku więc o czym my w ogóle rozmawiamy...

KOZAKPL15.03.2018 00:40

Nie ma najmniejszego powodu, aby zwalniać Conte. Jeśli nie zakończy sezonu w top 4 - oczywiście zostanie zwolniony. Ale większość użytkowników wypowiadająca się tutaj, gdyby była kibicami Man City to wywaliła by Guardiolę po tamtym sezonie... Niestety Conte miał rację skarżąc się na transfery, bo nie dostał odpowiednich zastępców za piłkarzy, którzy odeszli nie mówiąc już nawet o jakimś wzmocnieniu.
Odnosząc się do dzisiejszego meczu to naprawdę nieźle to wyglądało i wstydu nie było. Bylem pozytywnie zaskoczony stylem naszej gry.

minek102914.03.2018 23:55

No to czekamy na oficjalne zwolnienie Conte...

kakuta4414.03.2018 23:43

Czy jestem zły? Ani trochę zły to byłem po meczach z United zwłaszcza z City gdzie nie było walki tu była chociaż o honorowego gola nie wiem może za mało wymagam od nich niech ktoś napisze ale jestem z nich dumny mimo wszystko przy tym wyniku to brzmi okropnie ale porażka z podniesionym czołem przy tej kadrze naprawdę nie ma się czego wstydzić przy tak dobrej Barcelonie, jest mi zwyczajnie smutno mamy bramkarza niby światowego topy s on takie coś wyprawia ? Nie ma nic na jego obronę w takich meczach poznaje się prawdziwych gladistorow wszystkie źle słowa które mówiono o Alonso powinny być odszczekane pokazał wraz z Kante i wilianem charakter wolę walki można tylk o ich komplementoeac ale też zgonic na innych Fabreagas ? Zawiodłem się i czuje że to powoli koniec przygody już napewno w pierwszym składzie moses to samo Hazard kilka razy szarpal ale za mało na takiego zawodnika wilian w dwumeczu nakryl to czapką taką jest prawda. Miejmy nadzieję że będą wyciągnięte wnioski i poleca głowy w klubie być może znów się żegnamy z liga mistrzów na dłuższy czas. Mam nadzieje ze nie zostaniemy drugim Arsenalem a trochę smutne że idzie to w takim kierunku :w :w :w :w :w
Cokolwiek by się nie działo one Life one love one club!

ZgadnijcieKto14.03.2018 23:31

Tanio skóry nie sprzedali, szkoda niewykorzystanych okazji, ale ważne, że nie zagrali jak z City, czy Watfordem.

Tomek_CFC14.03.2018 23:15

Kilka słów o tym meczu. Po pierwsze zacznę od tego co było na minus (w związku z porażką). Na pewno atak, to co kiedyś pisałem, iż z samym Moratą nie obronimy mistrzostwa i nie powalczymy w LM teraz staje się prawdą. Wystarczył spadek formy naszego jedynego napastnika i jesteśmy goli. Giroud może być zmiennikiem co najwyżej w lidze, nie w takim meczu.
kolejna sprawa, Courtois, jeśli chce iść do innego klubu... to niech idzie i to natychmiast! Petr Cech nie popełnicł takich błedów. Nasz bramkarz razem z napastnikiem to były największe wady zespołu. Kolejny minus: Fabregas. Doceniam go, zawsze był w światowej czołówce ale ostatnio mam wrażenie, że on jest po prostu nieobecny! Jeśli miał zastąpić Franka to go nie zastąpił. Hazard miał kilka dobrych zagrań ale to nie pociągło zespołu, oczekiwałem więcej.

Jeśli chodzi o te pozytywne aspekty to na pewno ponownie Willian, do tego również Marcos Alonso i może jeszcze Azpi i Kante. Podobała mi się Chelsea która walczyła do końca bo tego oczekuję od zespołu któremu kibicuje kilkanaście lat. Ale jeżeli chcemy osiągnąć więcej to musimy też więcej z siebie dać. Także myslę że odpadniecie z LM i nieudana obrona tytułu będą jakimś wstrząsem w zespole i na kolejny sezon będziemy mocniejsi.

lopez14.03.2018 23:12

@Kamil126p, a propos Twojego punktu nr 3 to nie do końca jest tak, że Willian jest w ciężkich meczach lepszy niż Hazard. Raczej wynika to z faktu, że Hazard podlega większej kontroli, rywale się jego najbardziej obawiają, stąd efekt jest jaki jest, dość złudny i mylny. Willian ma więcej swobody, to też więcej pokazuje. Co do punktu czwartego: raczej masz rację, choć nadal darzę Giroud pewnym zaufaniem, on dopiero wchodzi w nasz zespół... A sprawa wahadłowych trafiona w punkt. Moses to tylko i wyłącznie zejście do prawej nogi i granie na aferę, z kolei Alonso niewiele oferuje poza uderzeniami z rzutów wolnych... Jeśli mają zostać wahadła to trzeba na nich rewolucji. Postawy Courtois nie chce mi się komentować, ten człowiek myślami jest już gdzie indziej. Powinniśmy czym prędzej pomyśleć o następcy Belga.

Rico8814.03.2018 23:10

Ten ciul Courtois chce grać w Realu. Przecież tego kołka nie chciałby nawet podrzędny klubik. Wyje..bać go do rezerw.

robsonik8814.03.2018 23:10

Tak meczu zaczynać nie można jak zrobiła to dzis Chelsea. Brami zbyt łatwo podarowane Barcelonie. Fatalne błędy! COURTOIS!! !! !! Trzeba gościa się pozbyć, sprzedać póki jest w cenie. On jest przereklamowany. Fabregas za stary, jego winię za drugą bramkę - strata w środku pola i do widzenia. Z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na 3:0. Kante świetnie, on jest dla nas tak bardzo ważny! Tak otwartego meczu na Camp Nou Chelsea jeszcze nie zagrała, za to należą się brawa.