20.04.2024, 18:15

Udany debiut Sarriego

dodał: admin 11.08.2018 17:46 źródło: goal.pl
Chelsea v Burnley

Wygraną 0:3 na wyjeździe zainaugurowała Chelsea nowy sezon Premier League. Maurizio Sarri może być zadowolony ze swojego debiutu, w którym jego zespół zdecydowanie dominował, zwłaszcza w drugiej odsłonie meczu. Gole strzelali Kante, Jorginho i Pedro.

The Blues rozkręcali się dosyć sługo, dość powiedzieć, że pierwsza groźna akcja gości pod bramką rywala miała miejsce dopiero w 34. minucie, ale od razu zakończyła się golem. Lewą flanką ruszył Willian, a po jego dośrodkowaniu N?Golo Kante oddał nie do końca czysty strzał, ale to wystarczyło, by umieścić piłkę tuż przy słupku.

Jeszcze przed przerwą zrobiło się 0:2. Po bajecznym zagraniu piętą Rossa Barkleya Marcos Alonso wparował w pole karne i gdy składał się do strzału, został kopnięty przez Christophera Schindlera. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Jorginho i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Bena Hamera.

Oba trafienia przedzieliła kapitalna okazja dla miejscowych - po rzucie rożnym Steve Mounie uderzył głową, a piłka odbiła się od słupka. Najdroższy bramkarz świata, Kepa Arrizabalaga, ani drgnął.

Niespełna kwadrans po zmianie stron dwie świetne okazje mieli obrońcy gości. Najpierw Antonio Ruediger dobrze główkował po kornerze (interwencja bramkarza), a następnie Marcos Alonso uderzał przewrotką, a piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.

W 80. minucie Pedro pozbawił nadziei kibiców Huddersfield. Z kontrą ruszył Eden Hazard, który zameldował się na murawie niedługo wcześniej, i po chwili uruchomił podaniem Hiszpana. Były piłkarz Barcelony nie miał problemów z przelobowaniem Hamera i ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Chelsea.

Huddersfield - Chelsea 0:3 (0:2)