20.04.2024, 18:15

City złamane, niespodzianka na Stamford!

dodał: admin 08.12.2018 20:16 źródło: własne
Luton

Chelsea dosyć niespodziewanie wygrała z Manchesterem City 2:0 umacniając się w walce o top4. Obywatele doznali dopiero pierwszej porażki w obecnym sezonie, a wszystko to za sprawą goli N'Golo Kante o Davida Luiza. Brawo, brawo, brawo, bo przecież wielu już przed samym spotkaniem postawiło na The Blues krzyżyk...

Ekipa Maurizio Sarriego w tym sezonie Premier League ani razu nie przegrała w roli gospodarza i zamierzała to dziś utrzymać. Włoch niespodziewanie nie wystawił w pierwszym składzie żadnego z nominalnych napastników a fałszywą dziewiątką miał byc Hazard.

Pierwsza groźna akcja meczu wyszła z inicjatywy gości, gdy w 33. minucie okazję do zdobycia bramki Leroy Sane. Reprezentant Niemiec oddał co prawda strzał, ale zablokował go Antonio Rüdiger, co sprawiło, że futbolówka opuściła plac gry.

Kiedy wydawało się, że na przerwę obie ekipy udadzą się z bezbramkowym remisem, po ładnej akcji Chelsea na prowadzenie wyprowadził N'Golo Kante, popisując się mocnym strzałem.

W drugiej połowie gospodarze nie zamierzali zadowalać się jednym golem. Swoich sił na podwyższenie prowadzenia spróbował Willian, ale bez efektu,
Odpowiedź ekipy Pepa Guardioli miała miejsce w 55. minucie, gdy Kyle Walker oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale świetną obroną wyróżnił się Kepa Arrizabalaga.

Wynik rywalizacji został ustalony w 73. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową bramkarza rywali pokonał David Luiz.

Obywatele zaliczyli pierwszą porażkę w trakcie trwającego sezonui zakończyli serię 16 spotkań bez porażki.

Ekipa Sarriego dzięki sobotniej wygranej ma na swoim koncie 34 punkty. W najbliższy czwartek londyńczycy w Lidze Europy zagrają z Mol Vidi FC, a The Citizens na swoim obiekcie w Lidze Mistrzów zmierzą się z TSG 1899 Hoffenheim.

Chelsea FC - Manchester City 2:0 (1:0)
1:0 Kante 45'
2:0 David Luiz 73'

4887 wyświetleń | 15 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Metiu2108.12.2018 23:07

Gdzie jest naczelny troll MikeLeon, chodź tutaj teraz napisz swoje żale na temat tego, że odszedł Antonio Conte xDD Znasz się na piłce nożnej jak ja na wydobywaniu węgla brunatnego, no ni cholery xD DAWAJ MIKE LEON AKA MAŁOLEPSZY XD NAPISZ COŚ PROSZĘ XD CONTE CONTE > SARRI OUT XD

wojo9008.12.2018 20:55

Troche szcescia mielismy bo jakby w 1szej polowie city wykorzystalo co mialo to by bylo mega ciezko. 2 polowa juz ok, no najwazniejsze w kazdym badz razie 3 pkty i teraz jaka szkoda tych potraconych w poprzednich meczach. Jakby to teraz moglo dobrze wygladac

riddick08.12.2018 20:30

W szoku jestem przyznam że nie wierzyłem w naszą wygraną cały zespół zagrał dobrze wk*rwiał tylko Willian ale to już standard <brawo> :D

MrKrzysiek9708.12.2018 20:27

Zwycięstwo oby tak dalej.

Jamalo08.12.2018 20:27

Świetny mecz całej formacji obronnej (zwłaszcza Azpi i Luiz), w pomocy Kante wymiatał, 2 asysty Hazarda i solidny Pedro. Nie wierzyłem w pozytywny rezultat, a tutaj niespodzianka. Więcej takich meczów, a TOP3 będzie całkowicie realne.