20.04.2024, 18:15

Bayern nie daje złudzeń Chelsea

dodał: admin 25.02.2020 22:48 źródło: własne
Chelsea v United

Faworyzowany Bayern Monachium nie pozostawia złudzeń Chelsea  - niemiecki zespół na Stamford Bridge wygrywa 3:0 w pierwszym pojedynku 1/16 finału Ligi Mistrzów stawiając The Blues w bardzo trudnej sytuacji na rewanż. Gospodarze dograli do końca spotkania w '10' przez czerwoną kartke, jaką zobaczył Marcos Alonso.

Bayern od początku grał bardzo odważnie i już w pierwszym kwadransie stworzył sobie dwie dogodne sytuacje. W 12. minucie z kilkunastu metrów uderzał Coman, ale futbolówka przeszła tuż obok słupka. Trzy minuty później przed szansą stanął Lewandowski, ale jego uderzenie wybronił Caballero.

W 27. minucie reprezentant Polski ponownie miał okazję wyprowadzić Bayern na prowadzenie, tym razem po prostopadłym podaniu Muellera. Lewandowski i tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem Chelsea.Groźnie na bramkę Chelsea dwie minuty później uderzał również Mueller, ale minimalnie obok bramki.

Chelsea mogła wyjść na prowadzenie w 34. minucie po błędzie Neura, ale po zagraniu Giroud z piłką minimalnie minął się Mount.
Kilka chwil później bliski wpisania się na listę strzelców był Mueller, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował w poprzeczkę.

W samej końcówce pierwszej połowy Neuera do interwencji zmusił jeszcze Marcos Alonso. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej sytuacji pod bramką Bayernu, ale Neuer poradził sobie z uderzeniem Barkleya.
Odpowiedź Bawarczyków była zabójcza. W 51. minucie podopieczni Hansiego Flicka wyszli na prowadzenie. Piłkę w bramce gospodarzy umieścił Gnabry, który wykorzystał dogranie Lewandowskiego.

Trzy minuty później było już 2:0. Ponownie w roli głównej wystąpili Lewandowski i Gnabry. Pierwszy zanotował drugą asystę, a drugi po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Bayern nie zamierzał jednak na tym poprzestawać i w kolejnych minutach szukał kolejnych okazji.

W 75. minucie mistrzowie Niemiec zdobyli trzeciego gola, rozstrzygając losy rywalizacji. Po świetnej akcji Daviesa lewą stroną boiska i jego podaniu, piłkę do bramki spokojnie z kilku metrów skierował Lewandowski.

Osiem minut później Chelsea doznała osłabienia. Za uderzenie w twarz Lewandowskiego czerwoną kartką ukarany został Marcos Alonso.

Chelsea FC - Bayern Monachium 0:3 (0:0)
0:1 Gnabry 51'
0:2 Gnabry 54'
0:3 Lewandowski 75'

16000 wyświetleń | 36 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

mgrKante25.02.2020 23:05

Owszem, miałem nadzieję że powalczymy w tym meczu i do Niemiec nie pojedziemy jedynie na wycieczkę, ale również liczyłem się z tym że losy tego dwumeczu mogą się rozstrzygnąć dziś i niestety tak się stało. Nie ma co płakać, teraz pełna koncentracja na utrzymaniu TOP4, transfery latem (błagam) i w przyszłej edycji można zawalczyć o coś więcej.

Torres274225.02.2020 23:03

Kopia składu z Tottenhamu to kardynalny błąd

sparrow25.02.2020 23:02

Powstrzymałem sie wcześniej od komentarza , chciałem poczekać aż skończy sie mecz który potwierdza to co pisze .CFCF dzisiaj mogłeś oglądać wcześniej wspomnianych przez Ciebie młodych utalentowanych piłkarzy którzy nie potrafią strzelać celnie na bramkę (gdzie tu talent !??????) Bayern udowodnił to co pisałem wcześniej w jakim dnie sie aktualnie znajdujemy ( upokorzenie totalne ). U siebie na własnym boisku nie potrafili nawet honorowej bramki zdobyć . Alonso bawi sie w boksera no komedia . A Ty sie ciesz dalej z wygranej z ToT .

lopez25.02.2020 23:01

Jeśli ktoś będzie miał teraz pretensje, że tak słaba kadrowo Chelsea nie daje rady Bayernowi to niech lepiej zmieni klub, któremu kibicuje.
Bądźmy poważni, Bayern to dla nas za wysokie progi. Wyszliśmy z grupy, na ten sezon to i tak w porządku wynik. Ja nie liczyłem, że awansujemy, po prostu liczyłem na godne pożegnanie z pucharami. Tymczasem skupmy się na lidze, bo to jest priorytet i nie ma ważniejszych rozgrywek pod kątem przyszłości. Chelsea musi przebudować zespół i dobrze spożytkować letnie okienko transferowe. Robimy swoje i tyle.

lukasz94725.02.2020 22:58

Niby mecz mógł się inaczej potoczyć. Pare akcji mieliśmy, lecz zauważalną różnicą była dynamika. Widzieliście to jak Mounta i innych na szybkości wyjaśniali? To nie pojęte aby zawodnik ofensywny w biegu dał się wyprzedzać obrońcy.

Można narzekać na Pedro i Williana ale oni chociaż jakąś dynamike posiadają i potrafią wyprzedzić obrońce. LM stracona, utrzymać TOP4 i skomponować skład w letnie okienko.

Cudu nie było, wynik dość oczekiwany.

mgrAncelotti25.02.2020 22:54

Tu nie ma co więcej pisać Panie Admin na temat tego meczu jak tylko wielkimi literami: PADAKA, DOBRANOC.