20.04.2024, 18:15

Chelsea w finale FA Cup! United pokonane!

dodał: admin 19.07.2020 20:58 źródło: goal.pl
Chelsea v United

Wynikiem 1:3 zakończył się półfinał Pucharu Anglii między Manchesterem United a Chelsea. Londyńczycy w meczu o puchar spotkają się z Arsenalem, który wczoraj pokonał Manchester City. Gole dla Chelsea strzelili Giroud i Mount, bramkę samobójczą zdobył Maguirre a honorowego gola dla czerwonych Diabłów z rzutu karnego strzelił Fernandes.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli podopieczni Franka Lamparda. Potężnie z dystansu uderzał Reece James, ale dobrze ustawiony David de Gea zdołał odbić futbolówkę.
Szczęścia próbował również Marcos Alonso, ale piłka po jego strzale przeszła nad bramką.

Czerwone Diabły odpowiedziały w 31. minucie strzałem Bruno Fernandesa z rzutu wolnego. Willy Caballero trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich sytuacji, ale wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem.

Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry na prowadzenie wyszła Chelsea. Po bardzo dobrym dograniu Cesara Azpiliceuty z prawej strony boiska, z kilku metrów celnie uderzył Olivier Giroud. De Gea był bliski obrony strzału Francuza, ale piłka ostatecznie pechowo dla bramkarza Manchesteru United wturlała się do bramki.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla The Blues, którzy w 47. minucie podwyższyli na 2:0. Na listę strzelców, mocnym strzałem zza pola karnego, wpisał się Mason Mount. Duży błąd w tej sytuacji popełnił jednak hiszpański bramkarz Czerwonych Diabłów.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie zamierzali się poddawać: w 52. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Marcus Rashford, ale z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka.

Tymczasem w 74. minucie padła trzecia bramka dla Chelsea, która definitywnie rozstrzygnęła losy rywalizacji. Po płaskim zagraniu z lewej strony boiska, piłkę do bramki swojego zespołu niefortunnie skierował Harry Maguire.

Pięć minut przed zakończeniem spotkania, prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru United za faul Calluma Hudsona-Odoia. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bruno Fernandes, ale było to wszystko, na co było stać jego drużynę w tym mecz.

7032 wyświetlenia | 45 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

CFCF20.07.2020 23:04

Światowej klasy? Nie. Najgorszą? Też nie. Wiem, że jak się mały mózg to ciężko pojąć pewne sprawy, ale jest coś pomiędzy "najlepszym" a "najgorszym". Mój klub (bo ty się do kibiców Chelsea nie zaliczasz) ma obronę przeciętną, a bramkarza zdecydowanie najgorszego w lidze. Ale ponieważ na widok liczb najwyraźniej ogarnia cię ogromna panika i chowasz się z tego powodu pod łóżko, to mam dla ciebie jeszcze jedną ciekawą liczbę - Lampard ma 150 IQ. Wybór jest prosty - zaufać komuś tak inteligentnemu czy jakimś zboczeniom śmiesznego kmiota panicznie bojącego się liczb? Tylko ktoś niespełna rozumu by wybrał to drugie :)

sparrow20.07.2020 22:52

Praktycznie wszystkie piłki które leciały na nasza bramkę nie mowię wszystkie , były nie do obrony bo tak nasi Panowie z defensywy sobie poczynają a Lampard temu przyklaskuje i kupuje napastników .Zmień moze zainteresowanie moze praca w GUS ie , tam masz liczb danych do bólu .

sparrow20.07.2020 22:48

A ten dalej liczby dramat ...Według Twojej małej Bańki chcesz powiedzieć ze mamy światowej klasy obronę Noooo brawo ... ja pie.... do czapki z głów

CFCF20.07.2020 21:19

Tak, bo taki gol Zahy to na pewno był nie do obrony :D Co za bałwan. Ogólnie te śmieszne teorie, że jako jedyni w całej lidze notujemy od przeciwnika strzały "nie do obrony" to tylko kolejne dziwaczne zboczenie tego czegoś niżej. Wg "inteligencji" sparrowa obrona dopuszczająca do 92 strzałów na bramkę w lidze (podczas gdy są linie obrony, które dopuściły do 181, 180, 172, 162, 155, 153, 147, 140, 139, 124, czy 120 celnych strzałów) jest NA PEWNO najgorsza w lidze, ale bramkarz wpuszczający co drugi strzał i mający zdecydowanie najgorszy procent obronionych strzałów w całej lidze już jest klasą światową :D Tego nie da się wymyślić, do tego trzeba być wybitnie uzdolnionym tępakiem!

sparrow20.07.2020 20:50

Mówiąc o błędach bramkarskich mozna nazwać np te które popełnił wczorajszy bramkarz Manu . A te ktore widziałem w spotkaniach Cfc z ich rywalami były nie do obrony , i wynikły z błędów obrony ..

sparrow20.07.2020 20:46

To moze zapytam inaczej skoro jestes zwierzchnikiem statystyk i obrońca danych analitycznych. Masz statystyki jakie strzały na bramkę leciały w stronę bramkarza czyli bezpośrednio na niego ( tzn takie które każdy broni tak dla Twojej inteligencji ) , jakie w narożniki dolne bramki czy tez górne narożniki bramki ( to takie przy których bramkarz praktycznie ma znikome szanse obrony ) Jakie silne jakie mocne strzały z daleka z bliska , mozna tak wymieniać w nieskończoność . Bo porównywanie ogólnych danych o strzałach jest bezsensowne. Odszukaj to w swoim procesorze .

adam120.07.2020 19:25

@sparrow przeczytaj co napisałeś zanim zamieścisz. CFCF pisze o statystykach np. celność podań, celne strzały itp. zacznijmy od tego że wzory to nie są statystyki. Statystyki przedstawiają suche fakty, a wzory służą do obliczeń faktów, ale nie te o których wspomniałeś. O obronie to każdy widzi, ale na indywidualne błędy to coś na co trener ma ograniczony wpływ. Może wypomnieć błąd ale to od zawodnika zależy czy wyciągnie wnioski. Z koncentracją to samo. A transfery to jedynie może powiedzieć kogo i na jaką pozycje chce a transfery to odpowiada ktoś inny. A i ciężko jest dobrą defensywę wystawić dobre duo jak na 4 bez formy jest 2 i jeszcze jeden ma uraz. A co do formy to też zależy od piłkarza. Christensen to już długo czekamy na jej odzyskanie. Zouma aktualnie bez większego zarzutu. Rudiger teraz słaba ale przed przerwą był stabilny więc bym go nie skreślał. Zwłaszcza że to nasz jedyny obrońca ze sporym doświadczeniem, którego i tak nam brakuje na tej pozycji. A bramkarza ciężko bronić jak prawie co drugi strzał wpada zwłaszcza że nie zawsze jest ich dużo, a od czołowego bramkarza wymaga się by od czasu do czasu wybronił coś co wydaje się nie do wyciągnięcia i sprawienia że wszyscy mówią "łał jak on to wyjął".

CFCF20.07.2020 19:12

Widzę, że ćwierćinteligenta boli jak jakiekolwiek liczby pojawiają się w dyskusji :) Nic dziwnego. Sparrow pewnie jest na tyle tępy, że wg niego Ziemia jest płaska a Lampard (do którego nie ma szacunku, co pokazuje jednoznacznie, że z naszym klubem nie ma wspólnego dosłownie nic) jest odpowiedzialny za całe zło na świecie. Chociaż nie wykluczam, że on się po prostu w Sarrim zakochał. Niektórzy zapewne preferują starszych palaczy.

sparrow20.07.2020 18:51

@Syjon widocznie Twoje cztery litery zabolały Cie na tyle ze poważnie odpisałeś . Proszę skończ pier.... ze Lampard ucz sie na błędach te błędy powtarzają sie od początku sezonu, i nic sobie z tego nie robi. Podstawa do jakiegokolwiek sukcesu jest dobra obrona ktorej u nas nie ma juz od dawnaaaa , możesz sobie strzelać gole po jeden dwa a w końcówce tracisz wszystko. Tak to sie u niego to odbywa.
@CFCF masz jeszcze dla mnie jakies staty? Jakies wzory na pole koła czy cos ?

mgrSarri20.07.2020 16:30