26.03.2024 16:15

Chelsea w finale FA Cup! United pokonane!

dodał: admin 19.07.2020 20:58 źródło: goal.pl
Chelsea v Newcastle

Wynikiem 1:3 zakończył się półfinał Pucharu Anglii między Manchesterem United a Chelsea. Londyńczycy w meczu o puchar spotkają się z Arsenalem, który wczoraj pokonał Manchester City. Gole dla Chelsea strzelili Giroud i Mount, bramkę samobójczą zdobył Maguirre a honorowego gola dla czerwonych Diabłów z rzutu karnego strzelił Fernandes.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli podopieczni Franka Lamparda. Potężnie z dystansu uderzał Reece James, ale dobrze ustawiony David de Gea zdołał odbić futbolówkę.
Szczęścia próbował również Marcos Alonso, ale piłka po jego strzale przeszła nad bramką.

Czerwone Diabły odpowiedziały w 31. minucie strzałem Bruno Fernandesa z rzutu wolnego. Willy Caballero trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich sytuacji, ale wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem.

Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry na prowadzenie wyszła Chelsea. Po bardzo dobrym dograniu Cesara Azpiliceuty z prawej strony boiska, z kilku metrów celnie uderzył Olivier Giroud. De Gea był bliski obrony strzału Francuza, ale piłka ostatecznie pechowo dla bramkarza Manchesteru United wturlała się do bramki.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla The Blues, którzy w 47. minucie podwyższyli na 2:0. Na listę strzelców, mocnym strzałem zza pola karnego, wpisał się Mason Mount. Duży błąd w tej sytuacji popełnił jednak hiszpański bramkarz Czerwonych Diabłów.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie zamierzali się poddawać: w 52. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Marcus Rashford, ale z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka.

Tymczasem w 74. minucie padła trzecia bramka dla Chelsea, która definitywnie rozstrzygnęła losy rywalizacji. Po płaskim zagraniu z lewej strony boiska, piłkę do bramki swojego zespołu niefortunnie skierował Harry Maguire.

Pięć minut przed zakończeniem spotkania, prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru United za faul Calluma Hudsona-Odoia. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bruno Fernandes, ale było to wszystko, na co było stać jego drużynę w tym mecz.

7024 wyświetlenia | 45 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

CFCF20.07.2020 16:11

@LowcaSzczurow - widzę, że "inteligencją" dorównujesz sparrowowi :D Przed Romanem Chelsea była klubem bijącym się o miejsce w LM, więc nie wiem gdzie masz ten swój koniec tabeli, ale ewidentnie to co ćpasz Ci nie służy.

@sparrow - o, widzę że sezonowiec się teraz wdał w jakiegoś filozofa i będzie bredził o jakiejś psychologicznej głębi gry i sferze duchowej swoich wysrywów :D Szkoda tylko, że w futbolu żadnych wyższych i oświeconych spraw nie ma. To, że ty masz jakieś dziwne zboczenia nic nie znaczy. Statystyki są faktami, fakty przedstawiają realny obraz sytuacji i są obiektywne. Widzisz, różnica jest taka, że tu nie ma mojej opinii. Skoro liczby coś mówią, to tak po prostu jest. Ale spoko, myśl sobie dalej, że twoje dziwne odpały nie mające nic wspólnego z obiektywizmem mają znaczenie w starciu z suchymi faktami :D

Syjon20.07.2020 13:10

@sparrow Ale ty chłopcze jesteś przyjebany na łbiszcze, dziwie się, że jeszcze ktoś ciebie traktuje poważnie XD Dziwisz się baranie, że przegrywamy z West Hamem? Myślisz, że to wina Lamparda, że Zumba, Christensen i Ruediger mają jeden chromosom więcej jeśli chodzi o inteligencję boiskową? Może twoim zdaniem w meczu Barcelony z Liverpoolem (4-0) to Valverde źle zrobił, bo im dał złe instrukcje? XDDD Lampard uczy się na błędach, w pierwszym meczu z City chciał grać piękną piłkę - przegrał, to w drugim nastawił się na grę z kontry i wygraliśmy. Ale niee ee.. Sarri albo Mourinho pewnie by na jego miejscu walczyli o tryplet xDDDD

CFCHeadhunter20.07.2020 10:24

Muruj pi-zdę

LowcaSzczurow20.07.2020 01:24

Ile razy Norweg wyjaśnił Chelsea? Trochę pokory chłopcy,gdy United rządziło w Europie to Chelsea błąkała się na końcu tabeli.

sparrow19.07.2020 23:36

Liczby to Ty zostaw Twojemu wujowi . Nigdy nie zrozumiesz sensu gry , jak dalej bedziesz patrzył w liczby statystyki i inne badziewie ..No ale co tu moge do Ciebie gadac jak Ty nie potrafisz przeczytać zdania z sensem. Obrona jest do wymiany nie poprawy , raz wyjdzie mecz a trzy kolejne to pasmo nieszczęść i dramatów i tak juz to sie ciągnie od Sarriego obrona na poziomie Polskiej B klasy. Jeden meczyk wygrany w miarę dobrym poziomie po seri dennych meczów . I tak w kółko . Ale potomek Gmocha ma na ścianie Matrixa ze statami Lamparda

riddick19.07.2020 23:17

Fart United nie mógł trwać wiecznie, w poprzednich meczach z nami mieli niezwykłe szczęście + wałki sędziowskie ale jak widać karma wraca. Szkoda tego karnego bo by było 3 do jaja i jeszcze ładniej by to wyglądało. Frank zjadł taktycznie Ole i pomimo kilku drobnych błędów ogólnie cały zespół zagrał mega mecz. Widok twarzy Maguirea po swojaku coś pięknego :D
To się podoba w Lampardzie że nie jest betonem- potrafi zmienić taktykę, ustawienie pod rywala, rotuje składem tak powinno być.
Nie zawsze wszystko wychodzi, jest sporo do poprawy ale to zmierza w odpowiednim kierunku i to widać gołym okiem.
Arsenal w finale spokojnie do opykania i Lamps już w pierwszym jakże trudnym sezonie może zgarnąć trofeum.
A sparrow jak widać nadal w formie <lol> <lol>

CFCF19.07.2020 22:50

O, widzę że tępy sezonowicec, który jakimś cudem nadal śmie udawać kibica naszego klubu, niestety dał radę przemóc swoją głęboką rozpacz po tym pięknym meczu tak szybko :D Pewnie wypłakał się w poduszkę, pomodlił do obrazka Kepy na ścianie, poprawił to modlitwą do Sarriego, a potem stwierdził, że musi jednak się wysrać na tej stronie chociaż nikt go o to nie prosił. Zresztą sam fakt, że to coś się kłóci z liczbami tylko świadczy jaką ma sieczkę zamiast mózgu :D

sparrow19.07.2020 22:42

No tak Banany po sama Afryke i nawet sam naczelny analityk Król statystyk następca Gmocha. Jedna wygrana z Manu tak jak wygrana z City zeby finalnie kolejnego dnia przegrać ze spadkowiczem w dodatku jeb.. dublet z West Ham .No ale to cała finezja i kunszt trenerski Lamparda . Jeśli na prawdę jest taki dobry niech to udowodni w kolejnych spotkaniach..

TammyAbrahahahaham19.07.2020 22:42

Nasraliśmy im do gardeł, aż miło było popatrzeć.

whysoserious19.07.2020 22:11

frank lampard, podobnie jak josé mourinho, to świetny trener z mentalnością zwycięzcy.