15.04.2024, 21:00

Sędzia antybohaterem przegranego finału FA Cup

dodał: admin 01.08.2020 20:23 źródło: własne
Chelsea v United

Arsenal zwycięzcą Pucharu Anglii! Gratulacje dla rywala byłyby jednak bardziej szczere, gdyby nie postawa arbitra finału FA Cup którego decyzje często wywoływały mocne zdziwienie kibiców meczu. Sama Chelsea poniosła spore straty - z boiska z kontuzjami zejść musieli Azpilicueta, Pulisić i Pedro z kolei Kovacic został wyrzucony z murawy z czerwoną kartką...

Kanonierzy grali nie tylko o czternasty triumf w tych rozgrywkach, ale również o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Brak występów na arenie międzynarodowej oznaczałby dla klubu kilkadziesiąt milionów funtów straty, więc Arsenal za wszelką cenę chciał wygrać.

Z kolei Chelsea rywalizowała o pierwsze trofeum pod wodzą Franka Lamparda. Szkoleniowiec The Blues zdobywał FA Cup, jako zawodnik i zamierzał to powtórzyć w roli trenera. Zapowiadało się, więc bardzo interesujące spotkanie.

Od pierwszych minut meczu oba zespoły wyszły na murawę z ofensywnym nastawieniem. Arsenal mógł objąć prowadzenie po dośrodkowaniu Maitland-Nilesa, ale Aubameyang uderzył głową tuż obok lewego słupka.
Swoją szansę miała również Chelsea, gdy Mount przechwycił piłkę na połowie rywali i ruszył z indywidualnym rajdem. Anglik oddał celny strzał, ale obronił go dobrze ustawiony Martínez.

Chwilę później The Blues byli już bardziej skuteczni. Bobrze w polu karnym zachował się Giroud, który efektownie odegrał piętą do Pulisica. Amerykanin przyjął piłkę, minął rywali i skierował futbolówkę w lewy róg bramki.

Początkowo zepchnięty do obrony Arsenal, po utracie gola wyglądał coraz lepiej. Kanonierzy szukali swoich okazji, aby doprowadzić do wyrównania.
Najlepszą mieli w 28. minucie, gdy Azpilicueta sfaulował w polu karnym Aubameyanga, a sędzia Anthony Taylor wskazał ,,na wapno’’. Arbiter konsultował jeszcze tą decyzję z osobami obsługującym system VAR, ale zdania nie zmienił Do piłki podszedł sam poszkodowany, który pewnie trafił na 1:1.

Po tym, jak w 35. minucie boisko opuścił kontuzjowany Azpilicueta, Chelsea miała więcej problemów w obronie. Mimo to, rezultat w pierwszej połowie już się nie zmienił.

W drugie połowie mecz wyglądał bardzo podobnie, jak w pierwszej. Chelsea utrzymywała się dłużej przy piłce, a Arsenal czekał na wyprowadzenie kontrataku. Znaczącą różnicą był natomiast fakt, że do 67. minuty, piłkarze nie oddali nawet strzału celnego. Wtedy Kanonierzy zdobyli gola na 2:1. Pepe podał do Aubameyanga, który poradził sobie z obrońcą i uderzył tak, że bramkarz był bez szans na obronę.

Chelsea starała się odrobić straty, ale nie miała łatwego zadania. Od 73. minuty grali w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Kovacić.
Ataki Chelsea był często bardzo chaotyczne, brakowało im precyzji w podaniach i strzałach. Z kolei Arsenal umiejętnie się bronił nie pozwalał rywalom na dojście do groźnych sytuacji strzeleckich. Dzięki temu mogli cieszyć się z wygranej.

Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 2:1 (1:1)
0:1 Pulisic 5’
1:1 Aubameyang 28’
2:1 Aubameyang 67’

Aktualna ocena: 1

13700 wyświetleń | 38 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

wojo9002.08.2020 01:39

@lopez oczywiscie ze sedzia mial prawo podyktowac karny w tym wypadku. Akurat tutaj nie ma co sie jego bledu dopatrywac a w glupocie Azpilicuety

sparrow01.08.2020 23:41

No ja chyba trafiłem na forum dla polonistów i samych patriotów. @mgrKante w końcu otworzył koparę o spacje? Chcesz to dla Ciebie sie poprawie. Proszę juz lepiej?
@CFCF tobie to naprawdę sperma do mózgu uderza tu anal tu moczenie, człowieku idz do specjalisty. Takie rzeczy sie leczy.

riddick01.08.2020 23:00

Kiepski mecz w naszym wykonaniu, znowu masa błędów do tego jeszcze sędzia dołożył swoje a przynajmniej sparrow poprawia humor swoimi durnotami xD

mgrKante01.08.2020 22:54

dobra nie na temat ale nie mogę się powstrzymać, sparrow powiedz ty mi jedno, po kiego ty stawiasz spacje przed znakami interpunkcyjnymi? xD

sparrow01.08.2020 22:32

. Widzę ,że masz problem z ocena sytuacji , najpierw kibic tot teraz arsenalu moze potem Bayernu ? A nie sory kibic lfc , moze jednak City ? Manu to na pewno ich szpieg . Detektyw z ciebie taki jak i te twoje statystyki .

CFCF01.08.2020 22:06

@sparrow - kibic analu mówiący o porażkach z pokorą :D Już chyba zapomniał jak płakali po tym jak wygraliśmy LE w zeszłym sezonie. Przegrać z pokorą można z lepszym przeciwnikiem, kanonierski pajacu, i jakoś nie widzę, by ktoś miał problem z porażkami z np. Liverpoolem, Bayernem, czy choćby Sheffield. Byli lepsi, więc wygrali. Proste. Problem jest taki, że twój anal nie był lepszy i ten puchar wydrukował wam sędzia :) A teraz idź już świętować na swoją stronę. I strzel sobie ze swojej armatki w łeb, przyda ci się jak polecicie z LE w fazie grupowej :D

lololo01.08.2020 22:04

Gratulacje dla Arsenalu to po pierwsze . Dla mnie żadna z drużyn nie pokazała poziomu odpowiedniego dla zwycięzcy pucharu i sędzie też nie pokazał poziomu na finał :)
Mnie już od jakiegoś czasu nurtuje pytanie jakim ustawieniem chce grać Lampard ? Transfery świadczą bardziej o ustawieniu 4-2-3-1
ale ostatnie mecze gramy 3-4-3 a i czasami bywało 4-3-3- i tak naprawdę do każdej formacji brakuje zawodników . Przy pierwszym ustawieniu na pewno ŚO oraz LO przy drugim pozostaje do obstawienie podobnie tylko bardziej wahadłowy na lewą stronę oraz okazuje się że możemy mieć za chwilę 3 zawodnikow na pozycję 10 ( Mount , Ross i Kai ) przy trzeciej formacji znów brakuje transferów do obrony i pozostaje brak typowych śP wyżej wymieniona 3 woli grać wyżej i wtedy powstaje luka w środku pola i robi się za dużo miejsca dla rywala.

sparrow01.08.2020 21:54

Żalosny @CFCF i @lopez czy wy w ogóle czytacie co piszecie cepy , najpierw wina Kepy teraz obwiniacie sędziego , wygrywa po prostu lepszy a przegraną trzeba potraktować z pokora trolle i wyciągać wnioski o których pisałem wcześniej . Każdy widział co Dżuma odjeb.. przy 2 bramce jak pisałem jest juz koło Neptuna i zaraz opuści nasz układ Słoneczny .A Willy to najlepszy bramkarz na świecie według @CFCF patrz prawie ci mecz wygrał żalosniaku .

LowcaSzczurow01.08.2020 21:46

Siema tu ruffnecky ! Jesteście przegrywami cwelsea Haha Londyn jest czerwony

kibbicce01.08.2020 21:40

tak samo nie widział faulu na Christensenie i przez to padł drugi gol, za takie błędy powinno się karać zakazem sędziowania