26.03.2024 16:15

Bayern nie zostawia złudzeń

dodał: admin 08.08.2020 22:43 źródło: własne
Crystal v Chelsea

Bayern Monachium nie pozostawił złudzeń Chelsea - mimo przewagi trzech goli w pierwszym meczu niemiecki zespół na swoim boisku rozbił osłabioną kontuzjami Chelsea 4:1. Piłkarze The Blues wyglądali na pogodzonych z losem a jedynym wyrównanym momentem spotkania było rozpoczęcie jego drugiej połowy. Łącznie w dwumeczu Bayern złoił Chelsea aż 7:1 a londyńczycy tą porażką zakończyli trudny sezon.

Już od początku meczu, Bayern narzucił rywalom swoje tempo gry. Gospodarze dominowali w posiadaniu piłki i cierpliwie konstruowali akcje ofensywne.

W ósmej minucie sędzia Ovidiu Hategan, wskazał na wapno, po faulu Williego Caballero na Robercie Lewandowskim. Polski napastnik wykorzystał jedenastkę w swoim stylu i pewnie pokonał bramkarza londyńczyków.

Monachijczycy mimo, że w dwumeczu wygrywali już 4:0, nie zatrzymali się i w 24. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Naciskany przez rywala Kovačić, nie poradził sobie z pressingiem rywala i stracił piłkę. Trafiła ona do niepilnowanego Lewandowskiego, który poczekał na Perišicia i odegrał mu futbolówkę. Chorwat opanował ją bez problemu i uderzył precyzyjnie w prawy dolny róg bramki.

Chelsea przez długi czas nie potrafiła odpowiedzieć na liczne ataki Bayernu, ale po dobrze przeprowadzonej akcji zdołała zdobyć gola kontaktowego. Zza pola karnego bez wahania uderzył Hudson-Odoi, młody skrzydłowy gości po pięknym strzale umieścił piłkę w siatce. Niestety dla The Blues, arbiter prowadzący to spotkanie dostrzegł spalonego Abrahama i nie uznał tego trafienia.

Tuż przed przerwą goście zdobyli jednak prawidłowego gola. Na pole karne zagrał Emerson a tam fatalny w skutkach błąd, popełnił Neuer. Niemiecki bramkarz odbił futbolówkę na tyle źle, że błyskawicznie dobiegł do niej Abraham. Napastnik The Blues z bliskiej odległości trafił do siatki.

W drugiej połowie poziom sportowy meczu, nie był już w tak wysoki, jak w pierwszej. Na początku podbudowana zdobyciem gola przed przerwą Chelsea, ruszyła do ataku. Żadna z ich akcji nie była jednak na tyle groźna, aby pokonać Neuera.

Bayern kontrolował to spotkanie i utrzymywał się przy piłce. W 76. minucie monachijczycy podwyższyli prowadzenie na 3:1. Z lewej strony boiska, kapitalną piłkę do Tolisso zagrał Lewandowski. Francuz uderzył nisko w sam środek bramki i pokonał Caballero.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, drugie i zarazem trzynastego gola w tej edycji Ligi Mistrzów, zdobył Lewandowski. Precyzyjne dośrodkowanie na pole karne posłał wprowadzony z ławki rezerwowych Odriozola. Napastnik gospodarzy wygrał pojedynek w powietrzu z obrońcami i skierował futbolówkę do siatki, nie dając bramkarzowi szans.

Chelsea była właściwie bezradna wobec świetnie dysponowanego Bayernu którego rywalem w ćwierćfinale będzie zwycięzca rywalizacji Barcelona-Napoli.

14076 wyświetleń | 129 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

rufnecky25.08.2020 08:13

Lichantio no dej tego linka w końcu bo dalej nie mogę wejść może dlatego że nie jestem jeszcze dorosły ale dej no tego linka

lichantio25.08.2020 08:05

NIEDOZWOLONY LINK - swietny projj-ekt dla doros1ych ktorzy chca źna1eźc parrtnerra do sseeksu

rufnecky24.08.2020 16:59

Bestisso ja bym chciał winc dej no linka jeszcze raz bo nie mogę wejść tylko ja jeszcze nie jestem dorosły to może być problem może dlatego nie mogę tam wejść

besttisso24.08.2020 16:56

NIEDOZWOLONY LINK - swietny projjekt dla doros1ych którzy chcą znaleźc parrtnera do sseeksu

adam124.08.2020 15:55

@ChelseaFan26 ja też mam dość, ale jak on czasem coś na pisze...

ChelseaFan2624.08.2020 15:47

@adam1 Proszę mnie już nie mieszajcie do tej dyskusji xd Wygrana LE to żaden prestiż. Nawet tekst o "odcięciu Lewego od piłek i pozamiatane" nie był tak głupi jak ten xd Jeżeli chcesz dalej dyskutować ze sparrowem to Twoja sprawa, ja mam dość :)

adam124.08.2020 14:17

@ChelseaFan26 masz racje. Finał Ligi Europy odbywał się po zakończeniu ligi. A zarówno w 2013 jak i 2019 zajmowaliśmy 3 lokatę wiec awans do LM był pewny, a LE wygraliśmy dla pucharu. Ale według sparrowa po 38 kolejkach 3 lokata w PL to nie gwarancja gry wiec trzeba było wygrać LE. Co z tego że z PL awansują 4 pierwsze lokaty, a nawet jeśli Europejskie puchary wygra inny zespół z Anglii z poza top 4 to awansuje on kosztem 4 miejsca jak już. Jak to było w 2012 Chelsea po wygraniu LM załapała się z 6 miejsca do LM kosztem Spurs na 4.

ChelseaFan2624.08.2020 12:24

A i co do pucharów to uważam ze jakikolwiek wygrany puchar to świetna sprawa i nigdy nie dzieliłem ich na żadne kategorie, więc jeżeli masz w domu tabelkę i dzielisz puchary na takie i takie to Twoja sprawa.
"puchar LE jest dla mnie i nie tylko ,pucharem drugiej kategori. Bo nie wygrali go dla jakiegoś prestiżu ,tylko dla świetego spokoju zeby zagrać w LM" Ja pie..le serio? XD
Wiesz co, po tym co właśnie przeczytałem kończę z Tobą rozmowę. Ludzie macie racje, rozmowa z tym człowiekiem nie ma sensu.@sparrow Żyj dalej w swoim świecie, trzymaj się :)

ChelseaFan2624.08.2020 12:09

@sparrow powtórzę tobie słowa od @adam1 "@sparrow zacznij czytać ze zrozumieniem komentarze innych ludzi!" ja piszę tobie fakty a nie teksty po których masz się jeszcze czegoś domyślać xd
topowy klub a potęga to dla mnie taka różnica co karny a jedenastka, więc jeżeli masz w domu tabelkę i dzielisz zespoły na takie i takie to Twoja sprawa.
Nie wiem jak się ich pozbyć, wiem tylko ze biorą konkretne tygodniówki. Obecnie mamy 5 ŚO z Silvą będzie sześć, kto ma ich opłacać? Dlatego trzeba najpierw się pozbyć a potem ściągać nowych.(pisałem o tym już wcześniej ale chyba znowu nie doczytałeś)
A teraz moje ulubione :D
Skoro cytuję:" należało by sie postarać go wygrać zwłaszcza ze sie pokonało LFC a przegrało z Arsenalem" To powiedz mi dlaczego Norwich City nie postarało się o top 4 skoro pokonało w lidze M.City?
I "A pierd.. o tym ze sędzia im pomógł to wymówka dla slabiaków." skoro tak uważasz to w 2009 przegraliśmy z Barcą po do dziś pamiętnym meczu, wtedy też nasi się nie postarali a sędzia nie miał wpływu na wynik czy postawę naszych zawodników?

rufnecky24.08.2020 10:57

soniter no dej że jeszcze raz tego linka, tylko problem jest ze ja dorosły jeszcze nie jestem ale dej ze