20.04.2024, 18:15

Bayern nie zostawia złudzeń

dodał: admin 08.08.2020 22:43 źródło: własne
Crystal v Chelsea

Bayern Monachium nie pozostawił złudzeń Chelsea - mimo przewagi trzech goli w pierwszym meczu niemiecki zespół na swoim boisku rozbił osłabioną kontuzjami Chelsea 4:1. Piłkarze The Blues wyglądali na pogodzonych z losem a jedynym wyrównanym momentem spotkania było rozpoczęcie jego drugiej połowy. Łącznie w dwumeczu Bayern złoił Chelsea aż 7:1 a londyńczycy tą porażką zakończyli trudny sezon.

Już od początku meczu, Bayern narzucił rywalom swoje tempo gry. Gospodarze dominowali w posiadaniu piłki i cierpliwie konstruowali akcje ofensywne.

W ósmej minucie sędzia Ovidiu Hategan, wskazał na wapno, po faulu Williego Caballero na Robercie Lewandowskim. Polski napastnik wykorzystał jedenastkę w swoim stylu i pewnie pokonał bramkarza londyńczyków.

Monachijczycy mimo, że w dwumeczu wygrywali już 4:0, nie zatrzymali się i w 24. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Naciskany przez rywala Kovačić, nie poradził sobie z pressingiem rywala i stracił piłkę. Trafiła ona do niepilnowanego Lewandowskiego, który poczekał na Perišicia i odegrał mu futbolówkę. Chorwat opanował ją bez problemu i uderzył precyzyjnie w prawy dolny róg bramki.

Chelsea przez długi czas nie potrafiła odpowiedzieć na liczne ataki Bayernu, ale po dobrze przeprowadzonej akcji zdołała zdobyć gola kontaktowego. Zza pola karnego bez wahania uderzył Hudson-Odoi, młody skrzydłowy gości po pięknym strzale umieścił piłkę w siatce. Niestety dla The Blues, arbiter prowadzący to spotkanie dostrzegł spalonego Abrahama i nie uznał tego trafienia.

Tuż przed przerwą goście zdobyli jednak prawidłowego gola. Na pole karne zagrał Emerson a tam fatalny w skutkach błąd, popełnił Neuer. Niemiecki bramkarz odbił futbolówkę na tyle źle, że błyskawicznie dobiegł do niej Abraham. Napastnik The Blues z bliskiej odległości trafił do siatki.

W drugiej połowie poziom sportowy meczu, nie był już w tak wysoki, jak w pierwszej. Na początku podbudowana zdobyciem gola przed przerwą Chelsea, ruszyła do ataku. Żadna z ich akcji nie była jednak na tyle groźna, aby pokonać Neuera.

Bayern kontrolował to spotkanie i utrzymywał się przy piłce. W 76. minucie monachijczycy podwyższyli prowadzenie na 3:1. Z lewej strony boiska, kapitalną piłkę do Tolisso zagrał Lewandowski. Francuz uderzył nisko w sam środek bramki i pokonał Caballero.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, drugie i zarazem trzynastego gola w tej edycji Ligi Mistrzów, zdobył Lewandowski. Precyzyjne dośrodkowanie na pole karne posłał wprowadzony z ławki rezerwowych Odriozola. Napastnik gospodarzy wygrał pojedynek w powietrzu z obrońcami i skierował futbolówkę do siatki, nie dając bramkarzowi szans.

Chelsea była właściwie bezradna wobec świetnie dysponowanego Bayernu którego rywalem w ćwierćfinale będzie zwycięzca rywalizacji Barcelona-Napoli.

14094 wyświetlenia | 129 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ciobuckhers23.08.2020 03:26

NIEDOZWOLONY LINK - swietny prrojj-ekt dla dorosłych ktorzy chcą zna1ezc partnerra do s-eeksu

adam123.08.2020 00:10

@sparrow tak narzekałeś na brak zakupu obrońcy a tym czasem kupili jednego co prawda do akademii, ale jednak. No i wszystko wskazuje, że Chilwell podpisany.

quayrofcu22.08.2020 21:49

NIEDOZWOLONY LINK - swietny proj-ekt dla dorosłych którzy chca źna1eźc partnerra do sseeksu

tidense22.08.2020 19:20

NIEDOZWOLONY LINK - swietny proj-ekt dla doros1ych ktorzy chcą źna1ezc partnerra do s-eekksu

WillianLegend22.08.2020 13:24

ADMOL BANUJ TE KU R EWKI

monabo22.08.2020 08:25

NIEDOZWOLONY LINK - świetny projj-ekt dla doroś1ych ktorzy chca zna1eźć partnerra do s-eeksu

erinic21.08.2020 18:44

NIEDOZWOLONY LINK - swietny projekt dla doroś1ych ktorzy chca źnaleźć parrtnera do s-eekksu

lidenkdan21.08.2020 12:41

NIEDOZWOLONY LINK - świetny projjekt dla dorroś1ych którzy chcą źnaleźc partnerra do sseekksu

adam120.08.2020 21:22

@sparrow Chelsea kupiła obrońce i to środkowego

ChelseaFan2620.08.2020 14:10

@adam1 co do Ampadu nie słyszałem o tym. Co do Silvy to wiem czytałem a tym na innej stronie że jest zaproponowany. Nie wiem czy słyszałeś ale krążą plotki ze nie będzie nowego bramkarza a Petr Cech ma się wziąć za szkolenie Kepy :D Ale powtarzam to tylko plotki (wyczytane z komentarzy xd) innych stron. Ale w sumie to bramkarz za około 80 mln. to ciężko się go pozbyć więc kto wie jak to będzie :D