Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Udana pogoń za wynikiem: remis z WBA

dodał: admin 26.09.2020 20:23 źródło: własne

Szykowała sie duża kompromitacja: po pierwszej połowie Chelsea przegrywała z beniaminkiem West Brom 0:3, jednak w drugiej połowie meczu nasi zawodnicy pokazali duży charakter - nie udało się sięgnąć po trzy punkty, jednak w doliczonym czasie gry The Blues ugrali remis.

Spotkanie rozpoczęło się w sposób, którego nikt nie przewidział: w czwartej minucie Marcos Alonso zagrał głową wprost pod nogi Matheusa Pereiry, który ruszył z akcją i podał do Calluma Robinsona. Irlandczyk wykazał się dużym opanowaniem w polu karnym i uderzył precyzyjnie w kierunku dalszego słupka.

Chelsea próbowała odrobić straty, oddała mnóstwo strzałów na bramkę rywala, ale była nieskuteczna. Dodatkowo popełniała proste niewymuszone błędy.
Kolejny przydarzył się w 25. minucie, a tym razem zawiódł Thiago Silva. Brazylijczyk popełnił prosty błąd w rozegraniu, futbolówkę przechwycił Robinson, który drugi raz umieścił futbolówkę w siatce.

Zaledwie trzy minuty później West Brom zadał trzeci cios, a wyprowadził go Kyle Bartley. Anglik wykorzystał podanie Darnella Furlonga i z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Chelsea nie była dzisiaj sobą. Prezentowała się znacznie poniżej oczekiwań, za co poniosła karę w postaci utraty trzech goli do przerwy.

W drugiej połowie Chelsea nie miała już nic do stracenia i wraz z upływem czasu, angażowała coraz więcej piłkarzy w grę ofensywną. Starania te dały efekt w 54. minucie, gdy Cesar Azpilicueta podał do Masona Mounta, który oddał strzał zza krawędzi pola karnego. Strzał był na tyle precyzyjny, że piłka wpadła w lewy dolny róg bramki.

W 70. minucie londyńczycy strzelili kolejnego gola: po ładnej dla oka dwójkowej akcji Kai Havertz odegrał do Calluma Hudsona-Odoia, a ten strzelił w prawy górny róg bramki.

The Blues próbowali trafić na 3:3, co udało im się w doliczonym czasie gry. Tammy Abraham okazał się bohaterem, ponieważ wykorzystał dobitkę i strzelił na 3:3.

W następnej kolejce West Brom zagra na wyjeździe z Southampton. Z kolei Chelsea podejmie u siebie Crystal Palace.

9765 wyświetleń | 42 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

mgrKante26.09.2020 20:59

@q7maxi ale wiesz że Lampard kupił bramkarza i obrońców? Nie są jeszcze w pełni gotowi do gry ale wkrótce będą.

q7maxi26.09.2020 20:54

Brawo Lampard. Szanuje cię jako piłkarza, ale na trenera sie nie nadajesz. Skład buduje się od obrony, a nie pier.dyliarda zawodników ofensywnych...
Trzeba było kupić bramkarza i 2 obrońców za 70mln i wprowadzić SPOKÓJ w obrobie, a dopiero wtedy brać się za atak.

I Silvy bym nie winił, bo jak masz takich id.iotów obok siebie jak alonso i christensen , którzy nie dają żadnej asekuracji to jest jak jest

Szeryf26.09.2020 20:51

Hiszpański szrot na odstrzał (oprócz Azpilicuety) i oby Mendy od następnej kolejki był już gotowy.

Carolos26.09.2020 20:47

@sparrow, ale ty pierdo*isz jak potłuczony. Idź dalej spuszczać się nad swoim kochanym Kepą, którego uważasz za Bóg wie kogo. W tym meczu fakt, obrona dała dupy i z tym się muszę zgodzić. Ważne że nasi pokazali charakter i wyszarpali jeden punkt. Alonso już dawno powinien razem z Kepą wypier*alać z klubu bo to co oni robią jest nie godne tego klubu. Nie wiem co on jeszcze musi odwalić żeby raz na zawsze usiadł na ławie. A najlepiej jakby opuścił nasz klub raz na zawsze

michenzo26.09.2020 20:46

@Sparrow ciśniesz po chlopakach za pisanie glupot a sam piszesz jeszcze większe!!! Po pierwsze Silva to wolny transfer! Po drugie taki błąd moze trafić się kazdemu! Przyklad Gerard w meczu z Chelsea pare lat temu...! I co po takim jednym zagraniu przekreślasz typa który grą w defensywie zjada nie jednego!?!? I tompo jego pierwszym ligowym meczu?? To nie fifa tylko Real! Kepa jest slaby do kwadratu i mówią o tym statystyki bramkarskie porównywane z innymi bramkarzami w tej lidze! Błędy obrony i pozostawienie bramkarza na pastwę losu to nke wielki ulamek tych statystyk więc reasumując Kepa to Niewypał nad niewypały!

dominof126.09.2020 20:43

Z dzisiejszego meczu można śmiało wysnuć dwa wnioski
1. AlonSLOW powinien dostać jutro rano zwolnienie dyscyplinarne za taką manianię jaką dzisiaj odstawił. Tak niestabilnego zawodnika na lewej obronie w tym klubie dawno nie było...
2. Mimo wzmocnień do takiego Bayernu brakuje nam wciąż lat świetlnych...

CFCF26.09.2020 20:42

Widzę, że przygłup na samym dole już się zesrał, co mnie nie dziwi, bo on przy każdym niekorzystnym wyniku jak jak taki Flash i wbija 5 sekund po meczu. Po zwycięstwach za to mijają jakieś 2-3 dni zanim się wysra. Tak to jest jak się nie ma mózgu.

Co do meczu to pierwsze 45 minut najgorsze w tym sezonie i nie ma nawet o czym mówić. Błędy w obronie to jedno, ale tak samo beznadziejna była nieudolność w ataku i praktycznie brak jakiegokolwiek zagrożenia z przodu. Alonso fatalny mecz, James bardzo słabo tak z przodu, jak i z tyłu, Silva koszmarny błąd, najlepiej z całej obrony spisywali się Christensen (o dziwo) i Azpilicueta po przerwie. Kovacic i Kante nie pokazali praktycznie nic dzisiaj. Werner zagrał słabszy mecz, ale jakieś tam sytuacje miał, więc nie ma co na niego wjeżdżać po jednej wpadce podczas gdy 90% jego kolegów grało fatalnie.

Mount to osobna kwestia i tu trzeba Lampardowi wytknąć błąd - Mount grający na prawej stronie nie ma racji bytu. W pierwszej połowie nie istniał na boisku, w drugiej jak zszedł do środka, zaczął grać zdecydowanie lepiej.

Odoi na plus. Po wejściu na boisko widać było, że chciało mu się grać (czego nie dało się powiedzieć o większości jego kolegów), zdobył gola, parł do przodu jak tylko mógł (co w dzisiejszym pokazie gry do tyłu było ewenementem na skalę światową) i pokazał, że warto jednak dać pograć nominalnemu skrzydłowemu zamiast upychać tam ŚP.

Ogólnie mecz na wielki minus, ale pocieszające jest chociaż to, że w drugiej połowie zmobilizowali się na tyle, by wyciągnąć z tego syfu punkt.

ChelseaFan2626.09.2020 20:41

@sparrow Tak nadal twierdzę ze Kepa jest słaby. Ciesz sie ze słabych występów Chelsea póki możesz, bo jak wszyscy nowi się zgrają i kontuzjowani wrócą do gry to powodów do radości będziesz miał mniej :)

michenzo26.09.2020 20:34

Jakby nie patrzeć fatalna pierwsza połowa mimo 77% przewagi w posiadaniu piłki... Nooo ii mecz ratują nam wychowankowie! Mount jak dla mnie zawodnik meczu, Hudson który pokazał że musi zostać i walczyć o skład! Oraz Abraham który niekoniecznie łatwo odda pozycję Wernerowi! Nowi zawodnicy nie mogą meć tu pewniaka w skladzie tylko dlatego że przyszli i są nowi! Ta drużyna już znaczną część kręgosłupa ma i wokół tego trzeba budować drużynę! Widoczny brak Chilwella... Alonso wolny i nie skoncentrowany! Lepiej dawać tam póki co Azpiego a na prawej Jamesa tak jak jest! Silva błąd starego weterana! Brak koncentracji chwilowy i psikus... Ogólnie strata punktów ale takie pogonie za wynikiem budują charakter i zgranie drużyny ;)

ChelseaFan2626.09.2020 20:34

Moim zdaniem zlekceważyliśmy rywala co nie powinno mieć miejsca. Na szczęście na II połowę wyszła inna drużyna. Patrząc na dzisiejszą grę to remis cieszy.
Kontrakt Alonso po tym spotkaniu powinien zostać rozwiązany, gość jest chyba gorszy od Kepy.