Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

I znów remis, i znów czyste konto

dodał: admin 24.10.2020 20:17 źródło: własne

W hicie kolejki w którym Manchester United podejmował na swoim terenie Chelsea kibice niestety nie zobaczyli żadnej bramki. Zespoły podzieliły się więc punktami, z kolei sztab szkoleniowy The Blues będzie zadowolony z zachowania kolejnego czystego konta naszej defensywy w czym duży udział miało kilka wyśmienitych interwencji Mendy'ego.

Z pewnością kontrowersyjną sytuacją był faul w polu karnym na Azpilicuecie, po którym Chelsea powinna otrzymać rzut karny, z drugiej strony nasz zespół miał mniej klarownych sytuacji niż gospodarze.

W pierwszych kilkunastu minutach częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Manchesteru United, ale nie wyniknęła dla nich z tego żadna korzyść.

Sytuację tę przeczekała Chelsea, która wraz z upływem czasu zdobywała teren, coraz częściej pojawiając się w polu karnym przeciwników. Gospodarze nie dopuszczali jednak do oddania wielu strzałów na bramkę Davida De Gei. Gdy już takie się zdarzyły, były zbyt lekkie i przewidywalne, aby Hiszpan dał się zaskoczyć.

Zdecydowanie groźniejsze sytuacje wykreowali gospodarze, którzy mogli i powinni objąć prowadzenie, ale kapitalnie dysponowany był Edouard Mendy.
Senegalczyk pierwszy raz wykazał się w 35. minucie, gdy Manchester wymienili kilka szybkich podań na jeden kontakt, a piłka trafiła do Marcusa Rashforda. Anglik ruszył z indywidualną akcją zakończoną strzałem w lewy róg bramki, który nogami zatrzymał Senegalczyk.

Bramkarz The Blues ponownie wykazał się w 41. minucie. Tym razem spróbował Juan Mata, ale strzał Hiszpana został obroniony.

W drugiej sytuacja wyglądała podobnie, jak w pierwszej. Chelsea rozgrywała, a Manchester strzelał: w 58. minucie na murawie pojawił się Paul Pogba oraz Edinson Cavani. Urugwajczyk już kilka sekund po wejściu na boisko mógł trafić do siatki. United krótko rozegrali rzut rożny, a na pole karne dośrodkował Bruno Fernades. Tam były zawodnik PSG uderzył tuż obok bramki.

Oba zespoły próbowały jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, ale sztuka ta im się nie udała. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.

W następnej kolejce Manchester zmierzy się z kolejną drużyną z grona ,,big six’’. Czerwone Diabły podejmą u siebie Arsenal. Z kolei Chelsea zagra na wyjeździe z Burnley.

6351 wyświetleń | 27 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

sparrow24.10.2020 21:09

To ze wynik jest 0:0 jest zasługa tylko i wyłącznie obrony która dzisiaj o dziwo nie popełniła błędu. To machnięcie się dżumy pod koniec meczu, dla mnie ten typ jest do zwolnienia natychmiastowego co mecz to dramat.
Po za tym tak jak pisałem wcześniej kolejny remis, Lampard nie potrafi już wygrać meczu od 3 spotkań ch.. remisy.
I gdzie efekty w ofensywie Eksperty tego forum? Miała być petarda a jest co najwyżej lekkie pierd.ęcie.Dziwie się ,że rusek ma jeszcze cierpliwość do niego.
Zapewne lewe konto CFCF sie odezwało xD Nie potrafisz inaczej?xD

q7maxii24.10.2020 20:48

Christensen, kepa i zamiast 0:0 jest przegrana

mgrKante24.10.2020 20:45

Thiago Silva i Mendy. Z przyjemością się ogląda ich grę. Szkoda ze na razie nie można tego powiedzieć o zawodnikach ofensywnych. 0-0, znowu bez kompletu punktów, znowu w meczu z United sedzia pozwala na wszystko Maguire'owi. Raz kopniak w Batsa, teraz full nelson na Azpim. Żałosny popis sędziowski na Old Trafford.

Ghost24.10.2020 20:42

Gdzie jest naczelny przyglup @sparrow?
Dalej uważasz że Kepa to dobry bramkarz? Nic do Ciebie nie dociera? Ten mecz powinien to wyjaśnić. Zarówno Ciebie jak i Kepe. Nie ma to jak dwóch dobranych przyglupow. Jeden jest przegrywem w bramce, drugi w necie. Świetna z Was parka. I podziwiaj parady kogoś, kto jest kompetentny do stania w naszej bramce. ;) Kupuś też w sumie może. Wy dwaj.

lopez24.10.2020 20:41

Jak Maguire powalił Azpiego na ziemię to nic nie było, a chwilę potem nagle VAR się uruchomił, bo Silva trącił stopę Rashforda XD jeszcze tylko karnego tam brakowało. Mendy oprócz odpału z niecelnym podaniem w pierwszej połowie to zagrał dobrze, w sumie uratował remis w doliczonym czasie gry.

CFCF24.10.2020 20:26

Klasyczna coroczna drukarnia na Old Trashford, Maggłaja sobie może chwytami zapaśniczymi atakować rywala we własnym polu karnym i VAR nawet na to nie spojrzy. Poza tym znowu dobry mecz w obronie, Silva, Ben i Mendy dają jednak trochę spokoju. Z Kepą byśmy przegrali 0:2 minimum. James też dobry mecz zagrał.

chelsea0224.10.2020 20:23