26.03.2024 16:15

FA Cup: Wygodna wygrana z Morecambe

dodał: admin 10.01.2021 16:16 źródło: własne
Luton

Nie było niespodzianki w Pucharze Anglii w meczu Chelsea z Morecambe: londyńczycy wygrali 4:0 a swoje gole zdobyli ci, którzy mieli przełamać się w spotkaniu z zespołem niższej ligi - Tiimo Werner i Kai Havertz.

Na chwilę ucichną rozważania na temat przyszłości Franka Lamparda w Chelsea, choć oczywiście poważniejszym testem będą ligowe starcia.

Gracze "The Blues" wyszli na prowadzenie w 18. minucie meczu. Callum Hudson-Odoi podał od Masona Mounta - 21-latek przyjął piłkę i oddał bardzo silny strzał z około 25 metrów.

Bramkę do szatni zawodnicy Chelsea zdobyli dzięki współpracy reprezentantów Niemiec. Po dośrodkowaniu Kai Havertz odegrał głową do Timo Wernera i snajperowi nie wypadało zmarnować dogodnej okazji.

Chwilę po przerwie było już 3:0 za sprawą trafienia Hudsona-Odoia. Hakim Ziyech zagrał z głębi pola nad obrońcami rywala i skrzydłowy nie miał większych problemów z pokonaniem Marka Halsteada w sytuacji sam na sam.

Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu Havertz trafił głową do siatki i  przypieczętował wysokie zwycięstwo swojej drużyny. Pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Cesara Azpilicuety.

4756 wyświetleń | 17 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

lololo10.01.2021 19:40

Praktycznie całkowita dominacja czego można było się spodziewać po tym składzie . W pierwszej 11 zaskoczył mnie Mount najbardziej bo gra cały czas ale widać że jest dobrze fizycznie przygotowany. Uważam że trener postawił na dość mocną 11 z kilku powodów. Po pierwsze mecz musiał wygrać , po drugie chciał wygrać jak najszybciej co pozwala odpoczywać bo taki mecz jest jak trening a może nawet spokojniejszy . Dodatkowo chciał przełamać Wernera i się udało chodź lepsza była by bramka z sytuacji z krwi i kości a nie dobicie do pustej bramki . Odoi zasługiwał na minuty to samo Gilmour . Obrony nie spodziewałem się wiele innej no może Tomorii ale chyba odejdzie na wypożyczenie a Lampard chce mieć 3 ŚO w praktyce meczowej . Troszkę bardziej zaskoczyły mnie zmiany . Późne wejście Anjorina i Abraham na 2 napastnika . Niepotrzebna zmiana ustawienia .

Oscar8Legend10.01.2021 18:18

W końcu odbijamy się od dna, Kepa pokazał, że powinien wrócić do podstawowej jedenastki.

ruffnecky10.01.2021 18:15

Aktualnie to biadolenie można zobaczyć w komentarzach nawet po meczu wygranym 4:0. "Żyjemy w ciekawych czasach" :D .
Prawdziwy kibic wspiera trenera

viper10.01.2021 17:28

Morecambe porównywalny poziom do Chelsea. Dziś zadecydowała dyspozycja dnia. Aczkolwiek możliwe że na odprawie przemawiał Jody Morris lub Joe Edwards i odpowiednio zmotywował zawodników ze to pionki i takich trzeba golić. W przeciwieństwie do Lamparda cykora.

ChelseaFan2610.01.2021 17:10

Nie do końca rozumiem dlaczego Zouma i Mount zagrali ale fajnie że bramki strzelili Ci którzy najbardziej tego potrzebowali :) Mam nadzieję że takie wrzutki(a właściwie górne podania za obrońców ze środka pola) po której Callum strzelił będziemy oglądać częściej :)

lopez10.01.2021 17:02

Ograliśmy 4:0 drużynę z League Two, wow. Skład na ten mecz nie podobał mi się. Lampard obsrał zbroję, to widać. Nawet w takim spotkaniu nie dał pograć młodym. Nie wydaje mi się żeby to był punkt zwrotny sezonu i że od dziś zaczniemy grać lepiej, no ale czas pokaże.

Koval8110.01.2021 16:28

Widać, że Lamps obawia się zwolnienia. Zamiast dać pograć młodzieży to wystawił prawie podstawowy skład, żeby się ogrywali.