20.04.2024, 18:15

Przewrotka Giroud i VAR dają wygraną Chelsea

dodał: admin 23.02.2021 22:46 źródło: własne
Everton

Po pierwszej odsłonie starcia Chelsea z Atletico londyńczycy mają na swoim koncie przewagę jednej bramki. Wygraną zapewnił świetnym strzałem z przewrotki Olivier Giroud, któr z cieszynką musiał czekac kilka minut na werdykt VAR.

Do przerwy w meczu rozgrywanym w Bukareszcie działo się bardzo niewiele. Najlepszą sytuację w 14. minucie miał Thomas Lemar. Francuz nie trafił jednak do pustej bramki. To była jedyna ciekawa sytuacja w trakcie pierwszych 45 minut.

W drugiej połowie przeważała Chelsea, ale Anglikom brakowało ostatniego podania, żeby móc strzelić bramkę. W 68. minucie piłka dotarła pod pole karne Jana Oblaka, a Mason Mount wygrał walkę o piłkę z obrońcą Atletico, Stefanem Saviciem i zagrał ją górą do Oliviera Giroud.
Francuz znalazł sobie miejsce i pięknie uderzył nożycami spadającą piłkę, która wpadła do bramki. Oblak nie miał szans na skuteczną interwencję.

Początkowo bramka nie została uznana, bo sędzia Felix Brych uznał, że napastnik Chelsea był na spalonym, ale po trzyminutowej analizie VAR udało się ustalić, że ostatni piłki nie dotknął Mount, a trącił ją jeszcze Savić. Tym samym gol Giroud został zdobyty prawidłowo.

Wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania. Dzięki takiemu rezultatowi w wyjazdowym meczu bliżej awansu do ćwierćfinału jest Chelsea.
Rewanż zaplanowano na 17 marca o godzinie 21:00.

Aktualna ocena: 5

10705 wyświetleń | 53 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

lololo24.02.2021 08:49

Mecz wygrany a zaliczką to super sprawa z takim rywalem . Hiszpanie chcieli wyjść tylko z kontry i tym razem im się nie opłaciło.
Mecz z nienajszybszym tempem ale taki rodzaj taktyki wybrał rywal. Jedynie końcówka meczu mi się nie podobało bo Hiszpanie pprześli do przodu a my zostawiliśmy im sporo miejsca.
No i szkoda że 2 pomocników wypadło.

lopez24.02.2021 08:41

"To ty mnie pierwszy obraziles a gad to cie zrobił i nie dorobił." - cóż za elokwencja, jestem pełen podziwu.
"Ogłosił wielką sensację ze ogralismy Atletico ojeju nie zesraj sie" - jeśli nie odróżniasz słowa "niespodzianka" od "sensacja", w dodatku wielka, to trudno. I popracuj nad pisownią skoro już wytykasz komuś braki w wykształceniu.

P.S. Kiedy wielki powrót na konta matek i córek? W sumie mój klon też był sympatyczny. Czyżby naczelny troll strony miał dla nas za mało czasu?

mgrKante24.02.2021 01:32

wow, @sparrowku jakże mi miło mi że legendarny już tekst "Zobaczymy jak to będzie" przypisałeś mojej skromnej osobie pomimo że jego oryginalnym autorem jest legenda strony MrKrzysztof97. Jeszcze raz, jestem zaszczycony.

Co do meczu, Atletico oprócz żałosnych zagrywek pana gryzonia Suareza nie pokazało zupełnie nic, aż żal byłoby tego meczu nie wygrać. Zasłużone 1-0 okraszone piękną bramką niezawodnego Francuskiego Chada. W rewanżu na SB powinno być dobrze.

adam124.02.2021 01:13

@pandacfc "Pisałem o tym przed meczem ze to łatwiejszy rywal niz Barcelona i Real" ty w ogóle monitorujesz co dzieje się w innych ligach?
"Wielka mi sensacja ograć Atletico co nie ma ławki a my mamy zamiennika na każdą pozycje" tu kolejna głupota. Może i mamy większe gwiazdy tylko, że Simeone preferuje zupełnie inny profil piłkarzy i ma na ławce właśnie takich jakich potrzebuje, a gdyby nie kontuzje to była by jeszcze lepsza.
I na koniec. Wygraliśmy w dużej mierze dzięki błędowi obrońcy i to że var to wychwycił . Bo już nie jeden raz w naszych meczach var był ślepy. Oczywiście nie umniejszam umiejętnościom Guirou bo to nie była wcale łatwa piłka. Co nie zmienia faktu, że pare razy było blisko straty bramki gdyby nie słabe wykonanie strzelców. Mecz wyrównany i obie ekipy zagrały tak jak chciały. Dominowaliśmy tylko dlatego, ze Atletico postawiło bardziej na swoją starą taktykę.

chelsea0224.02.2021 00:50

mnie to osoboscie bawi ze sie tak spinacie i wyzywacie, nie mozna wszystkiego brac na serio a wasze wypowiedzi sie fajnie czyta jak nie macie zamiaru nikogo zwyzywać tylko się wypowiedzieć o danym meczu albo cos ;)

pandacfc24.02.2021 00:09

To ty mnie pierwszy obraziles a gad to cie zrobił i nie dorobił. Nie trzeba sprzedawać nikogo i Tuchel tego nie zrobi bo na każdą pozycję musi być 2 zawodników jak tego nie rozumiesz to mało sie znasz na piłce widoczniej. Ogłosił wielką sensację ze ogralismy Atletico ojeju nie zesraj sie tez nie pozdrawiam bo twój mózg został chyba w przedszkolu

lopez24.02.2021 00:09

Oho, następny co uważa, że Jorginho do tej pory był bezużyteczny. Może weźcie jakąś grupową zniżkę do okulisty czy coś.

sparrow24.02.2021 00:05

@Carolos „ Jorginho profesor. Dalej pier*olcie farmazony, że się nie nadaje do wyjściowej jedenastki” Co ty kur.. po jednym udanym przez tego makarona meczu wychwalasz go pod niebiosa? Weź człowieku wsadź ch w lód i ochłoń.

lopez24.02.2021 00:03

@pandacfc, no widzisz, jeden prosty trick i szybko się zdemaskowałeś. Nie pozdrawiam gada.

lopez24.02.2021 00:02

No uważaj sparrow, bo Chelsea sprzeda latem Wernera i Havertza. Na Twoim miejscu nawet bym się nie łudził.