cześć

LM: Jest wygrana, jest awans!

dodał: admin 17.03.2021 22:54 źródło: własne
Chelsea v Manchester City

Wygrana 2:0 ma Stamford Bridge w meczu z Atletico daje Chelsea awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów! Nasi zawodnicy nie pozwolili dziś na zbyt wiele rywalom i po raz kolejny zachowali czyste konto. Plan wykonany, teraz możemy czekać tylko na losowanie par na dalszy ciąg turnieju...

Atletico Madryt na gwałt potrzebowało bramki by myśleć o awansie do ćwierćfinału, jednak to Chelsea była aktywniejsza w pierwszej połowie. The Blues nie wychylali się niepotrzebnie, ale kilkukrotnie szukali w kontrach szybkości Hakima Ziyecha czy Timo Wernera.

W 26. minucie w polu karnym gospodarzy padł Yannick Carrasco i wydawało się, że Belga zatrzymał Cesar Azpilicueta. Arbiter nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Kilka akcji później Chelsea znacznie ułatwiła sobie kwestię awansu. W 34. minucie Los Colchoneros większą liczbą graczy znajdowali się na wrogiej połowie - The Blues odebrali piłkę, a Kai Havert przetransportował ją do Timo Wernera.
Niemiec ze skrzydła znalazł Ziyecha, a ten uderzył na bramkę, a futbolówka wpadła do siatki.

Po zmianie stron słoweński bramkarz miał kilka okazji do rehabilitacji i rzeczywiście, w świetnym stylu obronił kolejne dwa uderzenia Ziyecha. Jego błąd, w połączeniu z nieporadnością jego kolegów-napastników, okazały się kosztowne.
Atletico bowiem nie tylko dopiero w ostatnim kwadransie potrafiło wykreować sobie jakiekolwiek sytuacje, ale w końcówce pozwolili Chelsea na kolejną kontrę, którą golem zwieńczył dopiero co ściągnięty z ławki rezerwowych Emerson.

Wygrana sprawia, że The Blues po raz pierwszy od 2014 roku zagrają w ćwierćfonałach Ligi Mistrzów. Losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów odbędzie się już w piątek- wylosowana zostanie także cala drabinka rozgrywek, aż do finału Ligi Mistrzów.

Od tej fazy rozgrywek nie obowiązują zasady losowania znane z 1/8 finału: nie ma drużyn rozstawionych, nie ma znaczenia także kraj, z którego pochodzą poszczególne zespoły. W skrócie - każdy od ćwierćfinałów może trafić na każdego.

5879 wyświetleń | 12 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Nieznany17.11.2021 21:57

@lololo - byle nie trafić na Bayern, City lub PSG. Reszta bez problemu do ogrania. Osobiście chciałbym abyśmy trafili na Real lub Borussie

lysy8320.03.2021 19:47

Cienke atletico nie istnialo w tym meczu losowanie dobre pierwszego meczu najlepsze co do drugiego to zobaczymy ale najpierw trzeba porto ograc

lololo18.03.2021 11:20

Syjon - sorki :)

Syjon18.03.2021 10:57

@lololo Kolego Bayer jest w Leverkusen. Ten z Bawarii to Bayern i to Monachium.

lololo18.03.2021 10:27

Carolos dla mnie też Bayer i City są najgroźniejsi a potem PSG .
Oczywiście wylosowanie teoretycznie Porto było by najlepsze ale prawda jest taka że Real ma swoje problemy , Borussia ma czasami dobre mecze i tu dochodzi problem z rozgrywaniem meczu .
Live też jest w kryzysie a dodatkowo obeszło by się bez wielkich podróży więc czemu nie

viper18.03.2021 09:26

Atleti w kryzysie, My pod Tuchelem jesteśmy inną drużyną. Pomału przekonuje się do Niemca, oby nie zaczął swoją wojenkę z zarządem, bo to człowiek konfliktowy. Wszyscy byle nie City i Bayern. Reszta do przejścia.

adam118.03.2021 09:12

Nie wiem jak wy, ale ja oglądając coraz więcej powtórek odnoszę coraz większe wrażenie, że Azpi nie użył w ogóle siły, a jedynie dotknął, ale nie użył siły, a Carrasco nurkował na całego. Zresztą gdy człowiek upada nagle odruchowo próbuje amortyzować upadek rękoma a ten podczas upadku ma ręce skierowane do góry na jednym zdjęciu, a mina mówi już wszystko z tego zdjęcia. Na pierwszy rzut oka karny, ale powtórki wyjaśniły i większy argument był na karny był przy Starciu Rudigera z Suarezem, bo niemiec wyraźnie odepchnął Urugwajczyka ręką.

Po za tym jak tak wytykamy to Havertza raz też popchnięto ręką co widać było na powtórka w polu karny gdzie sędzia sygnalizował po prostu zderzenie.

Carolos18.03.2021 09:04

lololo18.03.2021 07:56

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu zakończony awansem .
Mimo kilku zmian zespół nadal utrzymał poziom a to cieszy . Szkoda mi tylko Oliego że nic nie gra ale to i tak jego ostatnie miesiące w klubie .
Teraz czekać na losowanie - ogólnie chciał bym wpaść na Real.

lysy8218.03.2021 06:23