20.04.2024, 18:15

Juve rozstrzelane, popis Akademii CFC

dodał: admin 23.11.2021 22:46 źródło: własne
Chelsea v United

Wygraną Chelsea 4:0 zakończył się rewanż Ligi Mistrzów z Juventusem. Co ciekawe, do bramki rywali trafiali niemal sami wychowankowie The Blues - Trevoh Chalobah, Reece James i Hudson-Odoi. Ostatniego gola dołożył Werner. Dzięki zwycięstwu londyńczycy zapewnili sobie awans do fazy grupowej turnieju, z którego miejsca  to kwestia wyników w kolejnych spotkaniach.

Od pierwszego gwizdka było widać, że Chelsea po pierwsze chce przejąć fotel lidera grupy, a po drugie zemścić się za niedawną porażkę w Turynie. Londyńczycy stłamsili swoich rywali i szukali swoich szans po akcjach bokiem boiska.

Choć spotkanie niemal w całości rozgrywało się na połowie Juventusu, na pierwszego gola czekaliśmy aż do 25. minuty: dobrze rzut rożny wykonał Hakim Ziyech, piłka trafiła w Antonio Rudigera od którego się dobiła - dopadł do niej Trevoh Chalobah i świetnym uderzeniem posłał w siatkę.

Po zmianie stron napór The Blues nie ustawał. W 56. minucie ponownie bohaterem został obrońca. Reece James świetnie przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym uderzył po prawym słupku, podwajając prowadzenie swojej drużyny.

Różnicę klas londyńczycy pokazali jednak kilka chwil później. To wówczas po składnej akcji w polu karnym Ruben Loftus-Cheek zabawił się z dwoma obrońcami, po czym wystawił futbolówkę Callumowi Hudson-Odoiowi który zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy.

W samej końcówce wynik ustalił jeszcze Timo Werner.

The Blues na kolejkę przed końcem są już pewni awansu do fazy pucharowej a w meczu z Zenitem powalczą o utrzymanie pierwszego miejsca w grupie.

3833 wyświetlenia | 14 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

chelsea0223.11.2021 23:04

szczesliwy werner - ja tez

CFCF23.11.2021 23:04

Jedynym negatywem tego meczu jest kontuzja Chilwella, ale to już nie jest niczyją winą. Poza tym mecz pod pełną kontrolą i Juventus ograny jak jakiś mały klub. Zagraliśmy lepiej, niż ostatnio z Malmo! Jeśli na takim poziomie będziemy w stanie zagrać z MU, to nie powinno być problemów z 3 punktami w weekend.

sepax23.11.2021 23:03