Ostatnie newsy »

Blisko, coraz bliżej... Wygrana z Evertonem!

30.04.2017 16:50 / admin

Po pierwszej połowie meczu z Evertonem kibice Chelsea musieli mocno gryźć własne paznokcie. Piłkarze schodzili na boisko z wynikiem bezbramkowym, ale w drugiej połowie gracze The Blues rozmontowali Toffies i strzelili trzy gole.

Dwóch zmian po remisie z West Hamem dokonał w wyjściowym składzie miejscowych Ronald Koeman - miejsca Schneiderlina i Mirallasa zajęli Valencia oraz Calvert-Lewin.
Jednego piłkarza po zwycięstwie z Southamptonem wymienił za to Antonio Conte - zamiast Fabregasa mogliśmy bowiem oglądać Pedro.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze - w drugiej minucie, po strzale Calverta-Lewina z ostrego kąta interweniować musiał Courtois, a dobitkę Lukaku zblokowali obrońcy. Chwilę później groźnie z dystansu uderzał Cahill, ale strzał ten wybronił Stekelenburg.

W 11. minucie bliscy szczęścia byli goście - Diego Costa zagrał prostopadle do Hazarda, Belg minął już nawet Stekelenburga, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Dziesięć minut później groźnie zza pola karnego uderzał Lukaku, ale futbolówka minęła bramkę w niewielkiej odległości.

W 24. minucie na prowadzenie wyjść powinni londyńczycy, ale w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił Diego Costa. W końcówce pierwszej połowy rzut wolny egzekwował jeszcze Barkley, ale ustrzelił mur.

Po zmianie stron pierwszą sytuację stworzyli sobie The Blues, ale futbolówka po strzale Mosesa przeleciała tuż obok słupka.
Osiem minut później otworzyć wynik mógł Lukaku, ale strzał Belga obronił jego kolega z reprezentacji, Thibaut Courtois.

W 66. minucie futbolówka znalazła się jednak w siatce gospodarzy - piłkę przed polem karnym dostał Pedro, który zwiódł jednego z obrońców i huknął pod poprzeczkę z 20 metrów, pozostawiając Stekelenburga bez najmniejszych szans na skuteczną obronę.

Nieco ponad dziesięć minut przed końcem, The Blues prowadzili już 2:0 - rzut wolny z lewej strony pola karnego egzekwował Hazard, płaskie dośrodkowanie odbił Stekelenburg, ale futbolówka odbiła się od nogi Cahilla i wpadła do siatki.

Wejście smoka na boisko zanotował Willian - Brazylijczyk w 85. minucie zastąpił Edena Hazarda, a kilkadziesiąt sekund później podwyższył na 3:0. Lewą stroną pola karnego popędził Fabregas, który wyłożył piłkę do Williana, a byłemu zawodnikowi Szachtara pozostało tylko wpakować ją do siatki.

Chelsea nie zrobiła sobie zatem nic z doskonałej formy Evertonu przed własnymi trybunami i odnosząc 26. zwycięstwo w sezonie, znacząco przybliżyła się do mistrzowskiej korony.
W następnej kolejce, The Blues zmierzą się z Middlesbrough, a Everton podejmie Swansea.

Everton FC - Chelsea FC 0:3 (0:0)