Niech sobie wciąga i gra CP :P Mamy Swoich i trzeba im dać czas, zwłaszcza Nkunku

Taki mateta z CP nosem wciąga kazdego z naszych napadziorow, gosciu ma timing siłe jak drogba, brac go za kazde pieniadze

05.05.2024 15:33

hatfu

Watford - Chelsea - 0:1 po horrorze

dodał: admin 31.03.2007 20:25 źródło: inne

Po horrorze w spotkaniu Watford - Chelsea The Blues wygrywają 0:1, strzelając w doliczonym czasie bramkę.
Kiedy zawiedli doświadczeni zawodnicy, wybawcą zespołu okazał się rezerwowy Kalou.

W podstawowej jedenastce Chelsea znaleźli się Cech, Terry, Carvalho, Cole, Geremi, Wright-Phillips, Ballack, Lampard, Makelele, Drogba, Szewczenko.
Ławka rezerwowych: Cudicini, Ferreira, Boulahrouz, Mikel, Kalou.
Frank Lampard po kontuzji na zgrupowaniu reprezentacji Anglii grać będzie z ochraniaczem dłoni. Manchester United rozgromił dziś Blackburn 4:1, choć po pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę (0:1 dla Blackburn), dlatego Chelsea musi myśleć tylko o zwycięstwie.

Mecz rozpoczyna się dosyć brutalnie - już w 2 minucie na polu karnym przeciwnika leżał faulowany John Terry.
W 5 minucie Cech broni ładny strzał Kabby, który popisał się ekwilibrystyczną przewrotką. W chwilę później odgryzł się strzałem Szewczenko. Na bramkę gospodarzy uderza też Geremi, ale łapie piłkę bramkarz Watford - Ben Foster.
W 13 minucie strzału próbował Henderson, jednak piłka mija bramkę Cecha. Chwilę później czeskiego bramkarza próbował pokonać też Kabba.
W 18 minucie strzelał Wright-Phillips, jednak łapie piłkę Foster. W 20 minucie odpowiedział Rinaldi, jednak kopnięta przez niego piłka przelatuje nad bramką Cecha.
W 22 minucie czeski bramkarz nie miał problemu z wyłapaniem piłki uderzonej przez Hendersona. W 24 minucie mamy pierwszą żółtą kartkę spotkania - otrzymuje ją zawodnik gospodarzy Francis za faul na Cole'u.
W 27 minucie ponownie na bramkę uderza Wright-Phillips, jednak piłka jest wyłapana przez bramkarza. W 29 minucie strzelał Drogba - nad bramką.
W 33 minucie niezła sytuacja dla Chelsea - po akcji Geremiego i strzale Drogby sam na sam z bramkarzem Foster miał problemy z obroną - piłka zahaczyła jednak o jego nogę! The Blues zaczynają się rozkręcać, szczęścia próbują jeszcze Makelele i Ballack.
Natarcie kontynuuje w 37 minucie Wright-Phillips, jednak uderzona przez niego piłka opuszcza boisko. W odpowiedzi strzelał Steward z rzutu wolnego, ale trafia w mur.
Sędzia dolicza 3 minuty do końca pierwszej połowy jednak bezbramkowego remisu nie udaje się zamienić żadnej ze stron na własne prowadzenie.

Drugą połowę Mourinho rozpoczyna od podwójnej zmiany: w miejsce Makelele wchodzi Kalou, a Ferreira zastępuje Geremiego. Miejmy nadzieję że bardziej ofensywne ustawienie The Blues przyniesie rezultaty w najbliższych 45 minutach.
W 47 minucie na spalonym był Kalou. Minutę później podanie Lamparda do Szewczenki blokują obrońcy Watford. W 50 minucie fatalnie uderza Kabba na bramkę Cecha z 6 metrów! To mogła być bramka.
W 56 minucie po podaniu Lamparda Kalou próbuje uderzyć z główki, jednak uderzona w ten sposób piłka leci ponad bramkę Watford.
Mourinho dokonuje ostatniej zmiany - w miejsce Cole'a wchodzi Obi Mikel. Mikel rozpoczyna od strzału na bramkę Fostera, jednak piłka zostaje wyłapana.
W 66 minucie Wright-Phillips otrzymuje żółtą kartkę. W 67 minucie Francis po asyście Kabby strzela na bramke Cecha - piłka wybroniona.
W 69 minucie Watford dokonuje pierwszej zmiany: w miejsce Hendersona wchodzi Priskin. W 71 minucie znów strzela Wright-Phillips, jednak zostaje wybita.
Powodzenia przy strzałach próbują jeszcze Obi Mikel i Ballack. W 76 minucie żółtą kartkę otrzymuje Ferreira.
77 minuta - piękne uderzenie Lamparda! Niestety zablokowane przez DeMerita - szkoda, to byłaby niemal pewna bramka!
W 81 minucie w składzie gospodarzy Bouazza wymienia Kabbę. W 83 minucie DeMerit przerwał ładnie zapowiadającą się akcję Drogby i Szewczenki. W 88 Cech ładnie broni strzał Francisa.
Sędzia dolicza 4 minuty do ustawowego czasu. Sytuacja The Blues nie wygląda dobrze i zapowiada się na stratę punktów z zespołem z końca tabeli!
Carvalho otrzymuje żółtą kartkę za faul.
90+2: GOOOOL ! Kalou ratuje Chelsea przed końcem myśli o obronie mistrzostwa Premiership! Asystę zalicza Szewczenko.

W 94 minucie jeszcze uderza Drogba, ale piłka leci w boczną siatkę. Gwizdek sędziego - koniec meczu!

Watford - Chelsea Londyn 0:1 (0:0)
Bramki: Kalou (92')