06.12.2023, 21:15

Potter: City to najgorszy rywal w naszej sytuacji

dodał: admin 08.01.2023 20:48 źródło: chelseafc.com
Graham Potter

Graham Potter przyznał, że jego zespół przeżywa zły moment. Chelsea dwukrotnie przegrała z Manchesterem City w przeciągu kilku dni - jednak obraz dzisiejszego meczu był zgoła odmienny od całkiem zaciętego ligowego starcia.

Zagraliśmy dwukrotnie z bardzo dobrym zespołem. Oczywiście nie jesteśmy w świetnym momencie, przez  pierwsze 20 minut byliśmy ostrożni, ale tez nie potrafiliśmy zaatakować ich obrony. City radzi sobie naprawdę dobrze jeśli chodzi o powstrzymywanie rywali od swojej bramki.

Ich pierwszy gol był fantastyczny, świetne uderzenie z rzutu wolnego, potem sędzia podyktował dziwny rzut karny. Naraz znajdujesz się w sytuacji, kiedy jest 0:2 a grasz z Manchesterem. Jesteś złapany w pułapkę między próbą zaangażowania większej liczby graczy w ataku a chęcią uchronienia się przed całkowitym otwarciem
- mówi Graham Potter.

Pierwsza połowa była dla nas bolesna, w drugiej musieliśmy zareagować i było kilka pozytywów jeśli chodzi o młodych zawodników. Dali z siebie wszystko i pokazali swoją jakość, ale ostatecznie jesteśmy rozczarowani, ponieważ wypadliśmy z rywalizacji o puchar.

Możesz szukać wymówek lub możesz powiedzieć, że to nie jest wystarczająco dobre - obie te odpowiedzi są poprawne. Musimy ciągle się poprawiać i wspólnie cierpieć, co nie jest to miłe. Nie możemy zrobić nic poza lepszym wykonywaniem naszej pracy ale jednocześnie rozumiemy frustrację kibiców.

Manchester City jest prawdopodobnie najgorszym przeciwnikiem z jakim możesz zagrać kiedy sprawy nie idą zbyt dobrze, oni mogą sprawić że będziesz wyglądać jakbyś nie biegał po boisku i nie próbował zmienić sytuacji, ponieważ ich struktura pozycyjna jest genialna. Wykorzystują całą szerokość boiska i utrzymują się przy piłce, przez co trudno jest wywierać na nich presję
.

W meczu zabrakło Christiana Pulisica, Raheema Sterlinga i Pierre-Emericka Aubameyanga.

Christian niedawno naruszył kolano w meczu, więc wciąż to analizujemy. Powiedziałbym, że to kwestia tygodni. Raheem w pierwszej minucie meczu poczuł coś w podkolanowym ścięgnie, z kolei Aubameyang miał wczoraj problem z plecami więc nie był w stanie podróżować.