Chelsea vs West Ham
05.05.2024, 15:00

Rosyjska ruletka - po rzutach karnych puchar Ligi Mistrzów dla ManU!

dodał: admin 21.05.2008 20:29 źródło: inne
Po dramatycznym meczu, 30 minutach dogrywki i seriach rzutów karnych poznaliśmy tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - jest nim zespół Manchesteru United, który wysyła na tarczy do domu londyńską Chelsea.
Podnieśmy jednak głowę do góry - 'The Blues' byli równorzędnym, o ile nie lepszym zespołem a o wyniku w dużej mierze zadecydowało piłkarskie szczęście.

Chelsea rozpoczęła mecz z werwą, jednak w miarę upływu czasu to gracze Manchesteru przejęli inicjatywę. W 21. minucie doszło do pierwszego starcia: Paul Scholes walczył o piłkę z Claudem Makelele. Anglik padł na murawę z krwawiącym nosem. Jednak żółte kartki dostali obydwaj zawodnicy.
W 26. minucie z prawej strony boiska świetnie zagrali Wes Brown oraz Scholes. Wreszcie na dośrodkowanie zdecydował się ten pierwszy, piłka spadła na siódmy metr, gdzie Cristiano Ronaldo głową pokonał nieruchomego Petra Cecha.
Błąd w tej sytuacji popełnił Michael Essien, który w ogóle nie wyskoczył do tej piłki.

Chelsea mogła doprowadzić do wyrównania osiem minut później. Didier Drogba zgrał futbolówkę na trzeci metr, gdzie starał się ją blokować Rio Ferdinand. Z tyłu naciskał go Michael Ballack i w efekcie Ferdinand o mały włos nie pokonał Edwina Van der Sara. Holender popisał się jednak kapitalnym refleksem.
60 sekund później dwiema fantastyczne interwencje Cecha uchroniły londyńczyków od straty bramki. Najpierw obronił strzał ze "szczupaka" Carlosa Teveza, a po chwili potężną dobitkę Michaela Carricka.

Man Utd dalej atakował i mógł zdobyć drugiego gola w 35. minucie. Wówczas płasko w pole karne dośrodkował Wayne Rooney. Piłki nie wybił Makelele, a wślizgiem nieczysto w futbolówkę trafił Tevez.
Zemściło się to w 45. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Michalel Essien, piłka jednak odbiła się od nóg Ferdinanda, co zmyliło Edwina Van der Sara. Do futbolówki dopadł Frank Lampard i posłał ją nad leżącym bramkarzem do bramki MU.
Od tej chwili londyńczycy mocno się ożywili, jednak niebawem sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

O tym, że gra jest twarda pokazały statystyki kartek po 45-minutach. Słowacki sędzia pokazał je dla: Makelele, Scholesa, Ferdinanda i Carvalho.

Druga połowa stała pod znakiem przewagi Chelsea, jednak nie została udokumentowana bramką pomimo kilku znakomitych sytuacji
Z dystansu uderzali Michael Essien oraz Michael Ballack. Oba strzały były niecelne, a Man Utd grał już zdecydowanie gorzej niż w pierwszej połowie i podopieczni Sir Alexa Fergusona nie potrafili stworzyć sobie okazji.
W 78. minucie zaskakująco z dystansu przymierzył Didier Drogba. Piłka jednak odbiła się od słupka i wyszła w boisko. Do końca regulaminowego czasu gry nic ciekawego już się nie dział. Pod koniec regulaminowego czasu nastąpiła jedna zmiana: Scholesa zastąpił Giggs.
Po 92 minutach mieliśmy zatem remis 1:1 i czekała nas dogrywka.

John Terry

W dogrywce w pierwszej minucie Grant do gry desygnował Kalou w miejsce Maloudy. Na boisku pojawił się tez Anelka za J. Cole'a.
W 94. minucie Chelsea mogła zdobyć bramkę: Michael Ballack zamarkował strzał i zagrał w pole karne do Franka Lamparda. Ten odwrócił się z piłką i uderzył lewą nogą w długi róg. Piłka zatrzymała się na poprzeczce, a dobitka Joe Cole'a była już niecelna.

Druga połowa dogrywki to juz zapasy siłowe - żółte kartki zobaczyli Ballack, Vidic, a w końcówce z boiska po przepychankach wyleciał Didier Drogba, co stanowiło ewidentny błąd arbitra!
W drużynie Manchesteru Nani zastąpił Rooneya, zaś w Chelsea w ostatnich sekundach Belletti wszedł za Makelele.
O krok od zdobycia bramki był Ryan Giggs. Świetnie w pole karne wpadł Patrice Evra, zagrał do niepilnowanego Giggsa, ten strzelił celnie, ale kapitalnie głową piłkę wybił John Terry ratując swój zespół od straty bramki.

Kiedy po 120 minutach nadal było 1:1 oznaczało to tylko jednko - KARNE !

Giggs w prawy róg - 6:57Anelka w lewy róg - broni VDS - 6:5

Niestety - Chelsea była tak blisko! Manchester zgarnia nam puchar sprzed nosa, jakaż szkoda słupka Terry'ego! Terry płacze w ramię Avrama Granta, a Avram Grant w ramię Terry'ego. Nawet niebo płacze. Piłkarze Man Utd się cieszą.

Dziękujemy za mecz, dziękujemy za emocje! Może w przyszłym sezonie ?

Man Utd: Van der Sar - Brown (120' Anderson), Ferdinand, Vidic, Evra, Hargreaves, Carrick, Scholes (87' Giggs), Ronaldo, Tevez, Rooney (101' Nani)

Chelsea: Cech - Essien, Carvalho, Terry, A.Cole, Ballack, Makelele (120' Belletti), Lampard, J.Cole (99' Anelka), Drogba, Malouda (92' Kalou)

chels26.09.2008 21:08

Po to jest okienko transferowe, aby wzmocnić zespół. Nie ma czym się chwalić, że zakupów nie macie... Ważne żeby kościec drużyny pozostał stary, ale warto wpuszczać nową krew w drużynę.

Kun Aguero21.09.2008 20:34

Manchester od lat gra tym samym składem. Od 5 lat chyba już gra VDS, Giggs, Scholes, Ferdinand i reszta. Vidic, Anderson, Hargreaves i Nani to jedyni piłkarze, którzy doszli wciągu ostatnich 2 lat. A Chelsea buduje co sezon nową drużynę. Nie całkiem, ale buduje. Ciągle są nowi piłkarze. Anelka, Deco i Bosingwa w tym roku. Rok temu doszli inni i tak co okienko transferowe. A Manchester ma tą samą drużynę od 2-3 lat.

Kun Aguero21.09.2008 20:30

Co to za kibice Man Utd? Gówno nie kibice!

Man Utd - "kibicowałbym MU nawet gdyby grał w 3 lidze". Żal.pl! A skąd byś wiedział, że taki badziew istnieje?

W ogóle co Wy za kibice jesteście? Ronaldo bardzo dobrze, chciał odejść do Realu. To od razu ciota i w ogóle. Ale wcześniej był super, no nie? Ale chce odejść, to jest ciota.

Lampard Forever17.08.2008 15:26

danielmanu po co tu jest skoro jest kibicem (a raczej kibolem) ManU?

Ankocholo16.08.2008 18:49

Głupi Ferguson głupie Man Utd !Nie nawidze ich ! Nie zasłużyli na wygraną mam nadzieje ,że w następnym roku będzie lepiej.I w hu z Man Utd i z Fergusonem to palanci !!!