Niech sobie wciąga i gra CP :P Mamy Swoich i trzeba im dać czas, zwłaszcza Nkunku

Taki mateta z CP nosem wciąga kazdego z naszych napadziorow, gosciu ma timing siłe jak drogba, brac go za kazde pieniadze

Pewna wygrana i 3 punkty z Southampton

dodał: Widi95 25.04.2017 22:32 źródło: własne
Brentford

Chelsea pewnie pokonuje na własnym stadionie drużynę Southampton i zdobywa kolejne bardzo ważne 3 punkty w ligowej tabeli.

The Blues kolejny raz bardzo dobrze weszli w mecz. Już w 5 minucie gracze Chelsea objęli prowadzenie po bramce Edena Hazarda.

Belg otrzymał dokładne podanie w pole karne od Diego Costy i z pierwszej piłki uderzył po ziemi w kierunku dalszego rogu, a piłka wpadła do bramki idealnie obok słupka. Spory udział w tej akcji miał również Cesc Fabregas, który rozpoczął całą akcję świetnym prostopadłym zagraniem do Costy.

Prowadzenie The Blues utrzymywało się przez niecałe dwadzieścia minut. W 24 minucie po rzucie rożnym dla Southampton doszło do zamieszania w polu karnym, aż w końcu Gabbiadini spróbował strzału z ostrego kąta, piłka odbiła się od jednego z obrońców Chelsea i spadła prosto na nogę Oriola Romeu, który bez problemu wbił ją do pustej bramki.

The Blues nie zamierzali się poddawać i ponownie ruszyli do ataku na bramkę gości. Dzięki temu jeszcze w ostatnich sekundach pierwszej części gry graczom Chelsea udało się powrócić na prowadzenie.

Po rzucie rożnym dla The Blues piłka została wybita poza pole karne. Jako pierwszy dopadł do niej Kante i ponownie ją dośrodkował. W szesnastce gości piłkę zgrał Marcos Alonso, a następnie najwyżej wyskoczył do niej Cahill, który idealnie nabiegł do tego zagrania i mocny strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Po przerwie widać było, że gospodarze nie zamierzają wypuścić z rąk arcyważnych trzech punktów i nadal atakowali graczy Southampton w celu zdobycia kolejnych bramek i zabezpieczenia swojej przewagi w tym spotkaniu.

W 54 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym piłkę od Hazarda otrzymał Fabregas, który następnie obsłużył Diego Costę doskonałym dośrodkowaniem, a snajper Chelsea wygrał pojedynek z pilnującym go obrońcą i głową skierował piłkę do bramki obok bezradnego bramkarza.

Kilka minut później goście mieli szansę na zdobycie bramki kontaktowej, kiedy niezły strzał z granicy pola karnego oddał Tadic, ale z jego uderzeniem skutecznie poradził sobie Thibaut Courtois.

Po tej akcji sytuacja na boisku uspokoiła się. The Blues nie pozwalali rywalom zbliżyć się do własnego pola karnego, a sami próbowali rozbijać linię defensywną Southampton kolejnymi atakami pozycyjnymi i szukać okazji do zdobycia kolejnej bramki.

Jednak w 69 minucie to przyjezdni mieli kolejną szansę na kontaktowe trafienie. Po rzucie rożnym do piłki doszedł Gabbiadini i szybko oddał strzał, po którym piłka minęła bramkę tuż obok prawego słupka.

W 81 minucie doskonałą szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował Kante, który po otrzymaniu podania od Hazarda znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, który jednak okazał się lepszy w tym pojedynku i odbił strzał Francuza na rzut rożny.

Kilka minut później kolejną niezłą okazję miał Pedro. Hiszpan jednak uderzając z krawędzi pola karnego nieznacznie się pomylił i piłka poleciała obok lewego słupka.

W 89 minucie niczego już nie zabrakło. Przy narożniku pola karnego Diego Costa zagrał do Hazarda i ruszył w kierunku bramki. Belg oddał mu piłkę, a ten podał do Pedro, który również odegrał mu z pierwszej piłki, a snajper Chelsea minął wszystkich obrońców i płaskim strzałem przy lewym słupku pokonał bezradnego bramkarza.

Gracze Southampton zdążyli jeszcze w ostatnich sekundach zdobyć drugą bramkę, która jednak nie mogła już nic zmienić w tym meczu.

Cedric zagrał w pole karne do dobrze ustawionego Bertranda, który strzałem głową z niewielkiej odległości pokonał Courtois i umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Chelsea. The Blues zdobyli kolejne ważne 3 punkty i postawili kolejny krok w stronę tytułu mistrzowskiego. Diego Costa pokazał w dzisiejszym spotkaniu, że nadal potrafi grać na najwyższym poziomie i robić różnicę na boisku, a zwłaszcza w polu karnym rywali.

W przypadku Southampton warto zauważyć, że obie bramki dla przyjezdnych zostały zdobyte przez byłych graczy Chelsea.

Since200425.04.2017 22:59

brawo Hazard, brawo Luiz, brawo Kante, brawo CONTE, BRAWO DIEGO!

Brawo JT !

Brawo caly team! Idziemy po majstra

Wierzymy Antek w ciebie ze poyukladasz ta obrone, bo Lukaku w tym sezonie jest naprawde niesamowity!

KEEP THE BLUE FLAG FLYIN HIGH

przemas233325.04.2017 22:43

Wygrana cieszy,a najbardziej 2 gole Diego i to że został zawodnikiem meczu.Mam nadzieje że tym zamknie japy tym którzy z góry już go skreślili i wysłali do Chin.Diego,Diego,Diego !!!:D

sepax25.04.2017 22:40

Dobry mecz... pewne zwycięstwo, tak musimy grać.
W końcu Diego to Diego, Edek jak zawsze +, szkoda straconych bramek :( musimy poprawić gre w obronie !
Jutro trzymamy kciuki za Crystal.
Come on...

Kondi25.04.2017 22:40

DIEGO <3 DIEGO <3 DIEGO <3

Mistrzostwo tuż tuż! Jeśli totki jutro nie wygrają to już jest pierwsze miejsce na 99,9%!!!

iaszczomp25.04.2017 22:38

no costa się w końcu obudził :) mecz mocno taki sobie mówiąc szczerze :/