Niech sobie wciąga i gra CP :P Mamy Swoich i trzeba im dać czas, zwłaszcza Nkunku

Taki mateta z CP nosem wciąga kazdego z naszych napadziorow, gosciu ma timing siłe jak drogba, brac go za kazde pieniadze

05.05.2024 15:33

hatfu

Grad goli i zwycięstwo z Watford

dodał: Widi95 15.05.2017 22:44 źródło: własne

Chelsea, grając w mocno rezerwowym składzie, pokonuje na własnym stadionie zespół Watford i odnosi tym samym swoje 29 ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Mimo mocno rezerwowego składu, The Blues kontrolowali wydarzenia na boisku już od pierwszych minut. Goście z Watford wciąż zmuszani byli do wielkiego wysiłku w grze obronnej.

Defensywa przyjezdnych skapitulowała po raz pierwszy w 22 minucie. Po rzucie rożnym Zouma odbił piłkę głową, a następnie pierwszy dotarł do niej John Terry i szybko zdecydował się na strzał z woleja, po którym futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Kapitan Chelsea ma więc na swoim koncie siedemnasty sezon z rzędu, w którym zdobył przynajmniej jednego gola w Premier League.

Radość nie trwała jednak długo, bo już dwie minuty później Terry popełnił błąd przy próbie wybicia piłki głową i w efekcie posłał ją w głąb własnej szesnastki, a do tego zagrania najszybciej dobiegł Capoune i pewnym uderzeniem głową pokonał Begovicia.

Stracona bramka nie zrobiła wielkiego wrażenia na The Blues, którzy kontynuowali prezentowaną od samego początku grę. Długo utrzymywali się przy piłce i raz za razem atakowali swoich rywali.

W 32 minucie Willian świetnym długim podaniem obsłużył biegnącego po lewej stronie Hazarda, który wpadł z piłką w pole karne, ograł obrońcę i oddał strzał w kierunku bliższego słupka, ale minimalnie się pomylił.

Kilka minut później wszystko ułożyło się już jak należy. Po rzucie rożnym dla Chelsea, jeden z Brońców wybił piłkę głową i spadła ona wprost pod nogi niepilnowanego na granicy pola karnego Azpilicuety, który przyjął ją i oddał mocny, płaski strzał z półwoleja w kierunku bramki. Hiszpan trafił idealnie w lukę pomiędzy wszystkimi znajdującymi się w szesnastce zawodnikami i pokonał bezradnego bramkarza.

Tuż po przerwie The Blues mieli kolejną niezłą okazję do strzelenia gola. Bardzo dobre prostopadłe podanie otrzymał Willian i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, próbował uderzenia z ostrego kąta, jednak Gomes świetnie obronił.

Chwilę później, po rzucie rożnym, z granicy pola karnego strzelał Kenedy. Jego uderzenie zostało zablokowane, a do odbitej piłki najszybciej dobiegł Ake, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Holender bardzo przytomnie odegrał piłkę do wbiegającego Batshuayi?a, który bez problemu umieścił ją w pustej bramce.

Dwie minuty później powtórzyła się niestety sytuacja z pierwszej części gry i Chelsea znów bardzo szybko straciła bramkę po własnym trafieniu.
W 51 minucie świetną indywidualną akcją popisał się Janmaat, który po ograniu kilku obrońców The Blues oddał techniczny strzał w kierunku dalszego, prawego słupka i idealnie trafił nie dając żadnych szans Begoviciowi.

W kolejnych minutach The Blues starali się powstrzymywać ataki dążących do wyrównania gości, a także podejmowali kolejne próby atakowania rywali o zdobycia bezpiecznej przewagi.

W 64 minucie dokładne podanie w pole karne otrzymał Batshuayi i szybko oddał strzał na bramkę, po którym udaną interwencją popisał się Gomes.

Kilka minut później kolejną okazję na trafienie miał Azpilicueta, który odebrał piłkę na granicy pola karnego i mocno uderzył w kierunku lewego dolnego rogu bramki, ale i tym razem górą był bramkarz Watford, który świetnie obronił.

W 74 minucie gościom udało się doprowadzić do wyrównania. Obrońcom Chelsea nie udało się wybić piłki po dośrodkowaniu i przyjął ją Okaka, który bez wahania zdecydował się na mocny, płaski strzał w środek bramki. Uderzenie oddane został z tak niewielkiej odległości, że Begovic nie miał wystarczająco dużo czasu na reakcję i musiał po raz trzeci w tym spotkaniu wyciągać piłkę z siatki.

W 84 minucie Fabregas chciał zaskoczył Gomesa lobem z rzutu wolnego z bardzo dużej odległości od bramki. Bramkarz rywali zdążył jednak skutecznie interweniować, choć przypłacił to dość mocnym zderzeniem ze słupkiem.

W 87 minucie Hiszpan próbował znowu, tym razem będąc na środku pola karnego. Oddał techniczny strzał w kierunku prawego słupka, ale kolejny raz doskonałą interwencją popisał się Gomes.

Chwilę później bramkarz gości był już bez szans przy trzeciej próbie Fabregasa. Hiszpan otrzymał prostopadłe podanie od Williana i bez przyjęcia uderzył na bramkę, a piłka szybując nisko nad murawą wpadła do siatki tuż przy lewym słupku.

To trafienie okazało się decydujące i The Blues pokonali na własnym boisku drużynę Watford (która kończyła mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Prodla) 4:3.

W dzisiejszym spotkaniu, mimo wielu mankamentów w grze obronnej, piłkarze z drugiego lub nawet trzeciego rzędu jeśli chodzi o skład Chelsea pokazali, że potrafią atakować i walczyć do samego końca, grać zespołowo i skutecznie w polu karnym przeciwnika.

Cesc Fabregas zaliczył kolejne w tym sezonie świetne wejście z ławki rezerwowych i zapewnił piękną bramką zapewnił The Blues zwycięstwo w tym spotkaniu.

lysy8316.05.2017 22:04

Nasze rezerwy sa slabe wypozyczenia najlepsza beda opcja dla nich a my jak mamy sie liczyc w nastepnym sezonie w PL i w LM to trzeba konkretnych wzmocnien

CFCF16.05.2017 20:28

Nie ma mowy o skreślaniu, ale nie ma też mowy o wystawianiu go na ważne mecze, a musimy mieć godnych zastępców dla Cahilla czy Luiza. Ake na chwilę obecną takim nie jest, skoro pierwszy lepszy boczny obrońca objeżdża go jak dziecko. Może się uczyć na błędach - w takich meczach jak ten wczoraj i w pucharze ligi. Bo tak tragiczne błędy w meczach o punkty nie mają prawa się zdarzać.

adam116.05.2017 17:43

Jak oglądam powtórkę to tak szczerze to ciężko mi winić Ake. Chłopak dobiegł i chciał wybić piłkę lub zablokować strzał był rozpędzony a Janmaat popisał się sprytem i przełożył piłkę na prawo i jeszcze widać jak Ake przed strzałem wyciąga nogę by wybić piłkę ale nie dał rady.
Zresztą jest młody i się uczy, a najlepiej człowiek uczy się na błędach i teraz pytanie czy się nauczy czy po raz kolejny go zrobi. I moim zdaniem jeśli go nie powtórzy to nie mam nic przeciwko by grał. Zresztą nawet Terry popełnia błędy co pokazuje ten mecz. Oczywiście to tylko moja opinia, ale to jeszcze za wcześnie go skreślać przecież nie robi tego co mecz.

CFCF16.05.2017 14:57

@adam1 - wybacz, ale to co zrobił Ake przy drugim golu dla nich jest absolutnym szczytem parodii. Obrońca nawet w spadkowiczu z naszej ligi nie powinien popełniać tak koszmarnych błędów. I teraz wyobraź sobie taki błąd w meczu o stawkę, błąd który może zadecydować o 3 punktach lub nawet awansie w pucharach. ŚO to ekstremalnie ważna pozycja, tam nie ma miejsca dla kogoś niepewnego. Oczywiście Ake jest młody i ma czas na ogarnięcie się - ale nie widzę dla niego miejsca w składzie w meczach ligowych i LM, co najwyżej może sobie pokopać w pucharach krajowych - ewentualnie przy wyniku 3:0 w lidze może sobie wejść gdzieś tak w 75.-80. minucie.

adam116.05.2017 14:23

Podsumuwując Ake gra dobrze na wyporzyczeniu, po powrocie parę dobrych meczy i spisał się z Totkami. Jeden zły mecz i od razu za słaby.
Zouma po poważnej kontuzji, nie brał udziału w przygotowaniu przed sezonowym w zeszłym sezonie pokazał klase przed kontuzją teraz zły mecz i od razu za słaby.

Na Cahilla też marudziliście że za słaby a teraz nie a teraz nagle szukacie jedynie kogos na łąwkę, a go z 11 nie ruszacie.
Oprucz tego ta trujka pierwszy raz grałą ze sobą w tym ustawieniu i cała trujka praktycznie tylko z ławki wchodziła, a w pierwszej 11 do był fenomen gdy grali.
Bez przesady.
Krytykujecie Mou za skreślanie piłkarzy po jednym meczu a sami to robicie.facepalm

Cartageno16.05.2017 12:49

Generalnie zagraliśmy całkiem niezły mecz, tylko nasza obrona szwankuje. Musimy poszukać w next okienku transferowym jakichś dobrych rezerwowych na ŚO, bo z obecnymi to daleko nie zajdziemy.
Na Sunderland Conte najprawdopodobniej wystawi ten sam skład

MrKrzysiek9716.05.2017 09:40

Zwycięstwo oby tak dalej.

CFCF16.05.2017 00:58

Ten sparing, bo trudno inaczej nazwać ten mecz, pokazał dwie istotne sprawy.

Jedna to taka, że nasza rezerwowa ofensywa i pomoc/wahadła generalnie dają radę. Wiadomo - grał Hazard, zaś Willian to nie takie głębokie rezerwy, ale nie można olać bardzo ładnego występu Chalobaha, czy też dobrze pokazującego się Kenedy'ego. Batshuayi zagrał zaś przeciętnie - ale nie gorzej, niż gra zazwyczaj Costa w obecnej formie.

Druga to taka, że nasza rezerwowa defensywa nie ma prawa bytu w żadnym ważnym meczu. Błędy rodem z podwórka, Ake objechany jak 5-latek przez takiego "mistrza dryblingu" jak Janmaat, do tego absolutna parodia w wykonaniu całej obrony przy trzecim golu dla nich. JT z kolei nie umie grać należycie w obronie w systemie Conte, ale to wiadomo było już wcześniej. Powrót Christensena i odejście JT to będzie jakaś zmiana, miejmy nadzieję, że na dobre. Potrzebujemy dobrych zmienników, tak by Cahill i Luiz nie czuli się nietykalni i tak, by w razie kontuzji/zawieszenia móc wypuścić kogoś grającego na odpowiednim poziomie. Strata 3 goli na własnym stadionie z mocno przeciętnym Watford i po kuriozalnych błędach rodem z trzeciej ligi nie napawa optymizmem - a w następnym sezonie nie będziemy już, tak jak dzisiaj, grali o pietruszkę i stara tylu goli w ważnym meczu będzie czymś okropnym.

MathewKlurins15.05.2017 23:09

I takie mecze są piękne. Szpaler przed pierwszym gwizdkiem, bez stresu o wynik, gra rezerwowych. Ciężmy się tą chwilą bo nie wiadomo kiedy znów będziemy mistrzem.