Niech sobie wciąga i gra CP :P Mamy Swoich i trzeba im dać czas, zwłaszcza Nkunku

Taki mateta z CP nosem wciąga kazdego z naszych napadziorow, gosciu ma timing siłe jak drogba, brac go za kazde pieniadze

05.05.2024 15:33

hatfu

Chelsea w finale Barclays Asia Trophy!

dodał: Roberrcik 27.07.2011 15:27 źródło: własne

Londyńska Chelsea pokonała na stadionie w Hong Kongu zespół Kitchee FC 0:4 po bramkach Franka Lamparda z rzutu karnego, Didiera Drogby i Daniela Sturridge'a. Samobójcze trafienie zaliczył również kapitan drużyny gospodarzy, Ubay Luzardo. Dzięki temu zwycięstwu The Blues awansowali do finału turnieju Barclays Asia Trophy i zmierzą się z Aston Villą.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie, podopieczni Andre Villas-Boasa mieli ogromną przewagę, zespół Kitchee w zasadzie nie zagroził bramce zespołu gości. To kolejne zwycięstwo Chelsea w sparingach i kolejny mecz z czystym kontem. Oby tak dalej Niebiescy!

Już w 2 minucie meczu Yuri Zhirkov mógł pokonać bramkarza chińskiej drużyny. Rosjanin uderzył lewą nogą zza pola karnego z woleja, nie trafił jednak w bramkę.

W 17 minucie The Blues mieli kolejną szansę na zdobycie gola. Didier Drogba dobrze dośrodkował piłkę w pole karne do Salomona Kalou, reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej oddał strzał głową, niestety futbolówka odbiła się jedynie od poprzeczki, dobijać z przewrotki próbował Yossi Benayoun, lecz nieudanie.

W 37 minucie spotkania sędzia po faulu na Yossim Benayounie podyktował rzut karny dla londyńskiej Chelsea. Do piłki podszedł oczywiście Frank Lampard, Anglik uderzył mocno, w środek bramki i otworzył wynik spotkania. Kitchee FC 0:1 Chelsea!

W 44 minucie z rzutu wolnego uderzył Drogba, bramkarz Kitchee Wang Zhenpeng sparował futbolówkę na poprzeczkę, a następnie obrońcy wybili ją poza boisko.

W 50 minucie padł drugi gol dla drużyny z Londynu. Piłkę w szesnastkę zespołu Kitchee wrzucił Florent Malouda, tam niefortunną interwencją popisał się Ubay Luzardo, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Kitchee FC 0:2 Chelsea!

W 61 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Didier Drogba. Dobrym dośrodkowaniem popisał się znów Malouda, Drogba wyprzedził obrońcę i głową skierował piłkę do siatki. Kitchee FC 0:3 Chelsea!

W 77 minucie mieliśmy już 0:4. Świetną akcję przeprowadził Daniel Sturridge. Młody Anglik bardzo dobrze zmylił dwóch rywali i uderzył z prawej strony na bramkę Wang Zhenpenga. Kitchee FC 0:4 Chelsea!

W 84 minucie ładnie do środka zszedł Salomon Kalou, Iworyjczyk uderzył prawą nogą, lecz pewnie odbił futbolówkę goalkeeper Kitchee.

W 90 minucie swoich sił spróbował Fernando Torres, Hiszpan uderzył zza pola karnego, trafił niestety w słupek.

Kitchee FC 0:4 Chelsea
37' Lampard (k.)
50' Luzardo (gol samobójczy)
61' Drogba
77' Sturridge

Chelsea (4-2-3-1): Turnbull (Hilario 63); Ferreira, Rajkovic (Chalobah 76), Terry (c) (Ivanovic 63), Cole; Lampard (Mikel 63), Zhirkov (McEachran 61); Kalou, Benayoun, Malouda (Sturridge 61); Drogba (Torres 61).

Aktualna ocena: 4

9125 wyświetleń | 53 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

disanto28.07.2011 21:01

superLAMPARD, nie powiedziałbym ze AV sie łatwo podda...

Lauri28.07.2011 12:40

Po raz kolejny wynik był lepszy od gry podopiecznych Villasa-Boasa , lecz można zauważyć pewien progres w grze niektórych piłkarzy. Z pewnością spotkanie z Aston Villą już nie będzie takie łatwe , jak pozostałe. Z pewnością mecz z The Villans może być małym sprawdzianem umiejętności dla Chelsea przez nadchodzącymi rozgrywkami krajowymi oraz europejskimi.

Gajani28.07.2011 10:56

O japier....
Ale osiągnięcie..
Wygrać z FC Kitchee ,tuż to 2 barcelona ...

didier12328.07.2011 09:32

zgadzam sie z ruskiem i jeszcze dodam od siebie że dobry meczyk zagrał też tito:)

superLAMPARD28.07.2011 00:23

No to mamy trofeum, bo finał to tylko formalność.

Dwejd27.07.2011 22:43

Brawa za to że mimo słabej gry odnieśli wysokie zwycięstwo.

sebastian11127.07.2011 22:40