Niech sobie wciąga i gra CP :P Mamy Swoich i trzeba im dać czas, zwłaszcza Nkunku

Taki mateta z CP nosem wciąga kazdego z naszych napadziorow, gosciu ma timing siłe jak drogba, brac go za kazde pieniadze

05.05.2024 15:33

hatfu

Słaba gra, genialny Eden

dodał: Milin 21.02.2013 21:00 źródło: własne

Genialny Eden Hazard zapewnia Chelsea awans do kolejnej fazy Ligi Europy. Belg po kapitalnej akcji pokonuje będącego w kapitalnej dyspozycji bramkarza Sparty i zapewnia Chelsea remis na Stamford Bridge. Bramkę dla czeskiej drużyny strzelił Lafata.

W 17 minucie długie podanie otrzymał Kadlec, wpadł w pole karne ale się poślizgnął. Na nasze nieszczęście szybko się podniósł i wykorzystał zaskoczenie Cahilla wystawiając piłkę jak na tacy do Lafaty, który potężnym strzałem zapewnił Sparcie prowadzenie.

Chelsea miała okazje, żeby objąć prowadzenie, a potem wyrównać, ale strzały Torresa, Maty i Oscara nie przyniosły efektu. Brakuje skuteczności i niekiedy dokładności przy dośrodkowaniach.

2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, na którą obydwa zespoły wyszły bez zmian, Chelsea mogła i powinna wyrównać. Świetny rajd Oscara i wyłożenie piłki jak na tacę do Ramiresa, którego strzał zdołał przyblokować obrońca gości. Footballówka w efekcie wylądowała jedynie na słupku.

5 minut później Fernando Torres podał do Victora Mosesa, ten podholował piłkę i potęznie uderzył, jednak minimalnie niecelnie. Minutę później Torres otrzymał prostopadłe podanie i próbował lobem pokonać Vaclika, jednak widać było, że bramkarz Sparty gra swój mecz życia i obronił strzał Hiszpana.

W 59 minucie Torres ładnie zgrał piłkę do Terry'ego, który w akrobatyczny sposób chciał posłać piłkę do bramki. Na nasze nieszczęście swoją klasę po raz kolejny potwierdził Vaclk.

W 65 minucie powinno być 2:0 dla Sparty. Samotyny rajd Matejovskiego zakończył się jego strzałem z 30 metrów. Piłka przeleciała obok słupka, a mogła zostać posłana do jednego z lepiej ustawionych partnerów.

3 minuty później widząć bezradność swoich podopiecznych Rafa Benitez wprowadził na boisko Hazarda, który zmienił Oscara. Minutę później Fernando Torres kapitalnie zgrał piłkę klatką piersiową do Mosesa, a ten uderzył z woleja ile sił w nogach. Po raz kolejny świetnie interweniował Vaclik.

W 75 minucie na strzał zdecydował się Zapotocny, jednak nad poprzeczką bramki Cecha. W 81 minucie Chelsea wyszła z kontrą, którą 3-krotnie faulami przerywali piłkarze gości. Arbiter dwukrotnie pokazywał przywilej korzyści, ale przy trzeciej próbie zagwizdał i przerwał grę.

Minutę później kolejną kapitalną interwencją popisał się Vaclik. Na minutę przed końcem po rzucie rożnym z 5 metrów strzelał Ramires, jednak wysoko ponad bramką.

Gdy wydawało się, że będziemy światkami dogrywki, dał o sobie znać geniusz Edena Hazarda. Po podaniu Hazard jednym zwodem ograł dwóch rywali i z narożnika pola karngo oddał potężny strzał lewą nogą. Tym razem Vaclik nie miał nic do powiedzienia i footballówka wpadła tuż pod poprzeczkę bramki Czechów.

Goście zdążyli wznowić grę i podać piłkę do tyłu, ale wtedy sędzia zakończył mecz. Chelsea po bardzo nieskutecznej grze remisuje na Stamford Bridge ze Spartą Praga i zagra z Steuą Bukareszt, która w rzutach karnych pokonała Ajax.

Chelsea - Sparta 1:1 (0:1)
Hazard 90+2 - Lafata 17

Aktualna ocena: 5

11672 wyświetlenia | 56 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ColeowyZelek22.02.2013 13:33

Dowód na to,że Lamps daje na boisku coś czego nie daje nawet JT.Po prostu jego obecność jest magiczna.A co do meczu,strach się bać co by się działo w dogrywce,i dobrze,że mamy takiego geniusza jak Eden który może uratował nas nawet przed porażką z City,wyobrażam sobie,jakie zmęczenie by było u nas po dogrywce ,wiedząc,że cisnęliśmy 3/4 meczu

BundziulaChelsea22.02.2013 13:31

hahahah Eden jednym zwodem cały blok defensywny wykiwał i przyfarcił pięknie pod poprzeczke! Ależ ładny gol.

surmi22.02.2013 13:30

miałem tyle szczęścia iż udało mi się być na meczu rewanżowym Sparta z Chelsea gdy zobaczyłem mecz dało się łatwo zauważyć że to co pokazują w telewizji to obraz obrócony o 180% ! jeśli miał bym kogoś chwalić to fakt Hazarda ale nie tylko Moses i Ramires świetnie zagrali ! do tego Cahil odwalił kawał świetnej roboty wraz Terrym (Mata również pokazał co nieco) ! choć nie da się też ukryć że Torres zagrał po prostu do bani fajnie porusza się po boisku tego mu nie odbiorę ale jak zachowuje się z piłką to już druga sprawa choć teraz po wypadzie do Londynu jestem pewien jednego to gracz który musi odejść i prośże nie gadajcie bzdur że on się odbuduje ! chcecie jedźcie zboczcie na własne oczy to chłopak który nie ma już w sobie ikry i nic już tego nie zmieni ... jeśli miał bym ogólnie opisać mecz to dość ciekawy choć wiele głupich strat i nie da się ukryć zespołowi zabrakło trochę ikry od pierwszych minut by przycisnąć Pragę choć mieli mnóstwo do tego okazji ... po za tym wielki szacunek dla kibiców Pragi było ich ledwo ponad 900 a byli w stanie uciszyć oraz zawładnąć całym Stamford Bridge ich doping trwał przez cały mecz ! do tego na koniec świetnie pogratulowali piłkarzom po prostu szok ! może Chelsea też by lepiej grała gdyby jej kibice ją wspierali zamiast siedzieć cicho i od czasy do czasu zabuczeć ...

Aguleczek9422.02.2013 13:16

Sparta zagrała dobry mecz, mogą czuć się trochę rozczarowani. Tydzień temu wynik ustawił nam Oscar, a wczoraj Eden. Piękna bramka Belga. Defensywa wczoraj słabo i niepewnie. Gorzej od piłkarzy do meczu podeszli kibice Chelsea. Fani Sparty całkowicie zdominowali trybuny, niemal jak by byli na własnym stadionie.

Karko22.02.2013 12:50

Dla Edena wielki szacunek!
Weszliśmy to jest najważniejsze, następne mecze pokażą, w jakiej formie jesteśmy..
Bez Lamparda gramy całkiem inaczej ;/

RafcikCFC22.02.2013 11:42

CinCinek ty jesteś żałosny ;) z klubem jest się na dobre i na złe, 19 maja pewnie wielbiłeś Chelsea. Nasi teraz mają gorszy okres, ale to są walczaki i wyjdą z tego i ja mocno wierze, że wygrają na Etihad z City oraz przejdą dalej w LE ;)

CinCinek22.02.2013 11:34

Chelsea jest ŻAŁOSNA!!!! ŻAŁOSNA :(

kuba61022.02.2013 11:34

Torres OUT ;)

maT22.02.2013 11:01

xerhus - ty widzisz co piszesz ? ;o Skoro wystarczy się tylko starać , dawać z siebie 100procent to jutro wylatuje do Londynu , gwarantuje Ci że też bym sie starał , hehe :)
Do Torresa nie mam już sił , nie trzeba kupować nowego napastnika , wystarczy sprowadzić Lukaku z wypożyczenia .
Szczerze mówiąc nie chce widzieć meczu z City , mam tylko nadzieje że od pierwszym minut będzie grał Ba.

maroog22.02.2013 10:45

zabierac sie stąd benitez z ziomkiem torresem...