Czwartek, 11 czerwiec 2026 r.

Osób on-line: 30

Premier League 2010

ChelseaLive

panel logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj sie.

tournee
Western Sydney Wanderers vs Chelsea
28.06.2026, 20:45
Do meczu pozostało:

Relacja live

shoutbox

Tylko zalogowani mogą dodawać shouty.
  • Oski

    10.06.2026 21:39

    norbi dalej nagrywa, ciekawe czy placek ogląda

  • Oski

    04.06.2026 11:35

    :|

  • patryk89

    03.06.2026 14:46

    :)

  • GruppenfuhrerWolff81

    30.05.2026 21:11

    4rsenal :D :D :D

  • Oski

    27.05.2026 17:32

    ciekawe co mat myśli o sytuacji

  • pawel1

    27.05.2026 13:59

    To prawda stana sie sredniakami.

  • GruppenfuhrerWolff81

    24.05.2026 21:27

    Daremni są i tyle, dlatego zajęli miejsce jakie zajęli, odejdą teraz Pedro i Enzo i będą średniakami na poziomie kogutó

  • Oski

    24.05.2026 19:05

    dlaczego co kilka sezonów ten klub musi zająć tak niskie miejsce w lidze

  • Oski

    24.05.2026 19:04

    jusz nie

  • Oski

    24.05.2026 18:43

    jest jeszcze szansa na lige europy

  • Oski

    22.05.2026 11:17

    Harry kane wybudował dom obok ośrodka treningowego Chelsea. co myślicie o takim transferze?

  • szielinski0101

    21.05.2026 13:00

    sdf

  • knowakowski88

    21.05.2026 12:59

    ffd

  • adwysocki

    21.05.2026 12:58

    sdds

  • mkrawczyk92

    21.05.2026 12:57

    dsad

  • exoticdreamdcus1

    20.05.2026 09:00

    Exotic Dreams DC

  • jaysprinterpartss

    20.05.2026 07:05

    jaysprinterpartss

  • GruppenfuhrerWolff81

    17.05.2026 10:51

    Wywalenie trenera w połowie sezonu rozwaliło drużynę, trzeba powiedzieć jasno, klub ma CENZURAi u sterów, spójrzmy na Lecha, wytrzymali kryzysy i drugie mistrzostwo z rzędu, tu oszołomy zza oceanu ruinują markę wybudowaną przez cara Romana

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 22:24

    Poza tym to może gra joao pedro

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 22:24

    To jeden z niewielu pozytywów w tym sezonie, raczej na koniec .

  • Oski

    16.05.2026 19:06

    Alonso osiągnął porozumienie z Chelsea

  • admin

    16.05.2026 18:57

    znajdujesz jakiś pozytyw?

  • Oski

    16.05.2026 18:25

    jak oceniacie sezon? pozytywnie czy raczej negatywnie?

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 12:50

    Alonso*

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 12:49

    Jak Laonso do nas przyjdzie to będzie spoko, jest szansa na niezły sezon. Jak znowu ściągną jakiegoś wuefistę to środek tabeli niestety....

  • Oski

    12.05.2026 23:52

    ludzie

  • Hazard1995

    08.05.2026 11:56

    Aston Villa gra z city jeszcze

  • Hazard1995

    08.05.2026 11:55

    No to trzeba ograć liverpool aston Villa w finale LE , co ciekawe bramka w 93 minucie meczu Pedro przełamała serię handicap 0:2 specjalnie to zrobili bukmacher

  • Kravitheblues

    04.05.2026 17:24

    chelsea na mistrza idzie

  • LionelRichie

    04.05.2026 09:27

    Hello

  • Oski

    02.05.2026 11:06

    cześć

Archiwum

aktualności

Słaba gra, genialny Eden

dodał: Milin 21.02.2013 21:00 źródło: własne















Genialny Eden Hazard zapewnia Chelsea awans do kolejnej fazy Ligi Europy. Belg po kapitalnej akcji pokonuje będącego w kapitalnej dyspozycji bramkarza Sparty i zapewnia Chelsea remis na Stamford Bridge. Bramkę dla czeskiej drużyny strzelił Lafata.

W 17 minucie długie podanie otrzymał Kadlec, wpadł w pole karne ale się poślizgnął. Na nasze nieszczęście szybko się podniósł i wykorzystał zaskoczenie Cahilla wystawiając piłkę jak na tacy do Lafaty, który potężnym strzałem zapewnił Sparcie prowadzenie.

Chelsea miała okazje, żeby objąć prowadzenie, a potem wyrównać, ale strzały Torresa, Maty i Oscara nie przyniosły efektu. Brakuje skuteczności i niekiedy dokładności przy dośrodkowaniach.

2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, na którą obydwa zespoły wyszły bez zmian, Chelsea mogła i powinna wyrównać. Świetny rajd Oscara i wyłożenie piłki jak na tacę do Ramiresa, którego strzał zdołał przyblokować obrońca gości. Footballówka w efekcie wylądowała jedynie na słupku.

5 minut później Fernando Torres podał do Victora Mosesa, ten podholował piłkę i potęznie uderzył, jednak minimalnie niecelnie. Minutę później Torres otrzymał prostopadłe podanie i próbował lobem pokonać Vaclika, jednak widać było, że bramkarz Sparty gra swój mecz życia i obronił strzał Hiszpana.

W 59 minucie Torres ładnie zgrał piłkę do Terry'ego, który w akrobatyczny sposób chciał posłać piłkę do bramki. Na nasze nieszczęście swoją klasę po raz kolejny potwierdził Vaclk.

W 65 minucie powinno być 2:0 dla Sparty. Samotyny rajd Matejovskiego zakończył się jego strzałem z 30 metrów. Piłka przeleciała obok słupka, a mogła zostać posłana do jednego z lepiej ustawionych partnerów.

3 minuty później widząć bezradność swoich podopiecznych Rafa Benitez wprowadził na boisko Hazarda, który zmienił Oscara. Minutę później Fernando Torres kapitalnie zgrał piłkę klatką piersiową do Mosesa, a ten uderzył z woleja ile sił w nogach. Po raz kolejny świetnie interweniował Vaclik.

W 75 minucie na strzał zdecydował się Zapotocny, jednak nad poprzeczką bramki Cecha. W 81 minucie Chelsea wyszła z kontrą, którą 3-krotnie faulami przerywali piłkarze gości. Arbiter dwukrotnie pokazywał przywilej korzyści, ale przy trzeciej próbie zagwizdał i przerwał grę.

Minutę później kolejną kapitalną interwencją popisał się Vaclik. Na minutę przed końcem po rzucie rożnym z 5 metrów strzelał Ramires, jednak wysoko ponad bramką.

Gdy wydawało się, że będziemy światkami dogrywki, dał o sobie znać geniusz Edena Hazarda. Po podaniu Hazard jednym zwodem ograł dwóch rywali i z narożnika pola karngo oddał potężny strzał lewą nogą. Tym razem Vaclik nie miał nic do powiedzienia i footballówka wpadła tuż pod poprzeczkę bramki Czechów.

Goście zdążyli wznowić grę i podać piłkę do tyłu, ale wtedy sędzia zakończył mecz. Chelsea po bardzo nieskutecznej grze remisuje na Stamford Bridge ze Spartą Praga i zagra z Steuą Bukareszt, która w rzutach karnych pokonała Ajax.

Chelsea - Sparta 1:1 (0:1)
Hazard 90+2 - Lafata 17



Dołącz do dyskusji na naszym FORUM CHELSEA!


Reklama:



Oceń tego newsa:

Aktualna ocena: 5

13037 wyświetleń | 56 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej
Zaloguj się aby dodawać komentarze

tytanbb22.02.2013 00:20

w ostatnim akapicie zmieńcie gospodarze na goście :D

Kobiel622.02.2013 00:13

Jaka słaba gra? Chyba ktoś oglądał inny mecz. Według mnie w końcu od jakiegoś czasu zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, no ale piłka nie wpadała, Sparta groźnie kontrowała. Cieszy, że jest Eden i świetną akcją dał awans! :)

ashleycole322.02.2013 00:05

Jak sie ciesze, że mamy takiego Hazarda. Jednak on jest ważnym graczem dla Chelsea. Po jego wejściu widać było poprawe w naszej grze, ożywienie. Potrafił wziąć piłke i wywalczyć pozycje strzelecką koledze. Tylko, panie Benitez, o tą zmiane prosiło sie po pierwszych 45 minutach !
Widać też było brak Lamparda. Dobrze, że odpoczywał, ale widać było jego brak.

Obrona ogólnie nieźle, ale przyszedł jeden moment i sie pogubili. Sytuacja bramkowa - jakim cudem ten Lafata czekał na patelnie zupełnie niekryty ?! To chyba błąd Terry'ego, zamiast kryć napastnika to asekurował bramkarza na linii brakowej.

Środek pola, Mikel i Ramires - o ile do tego pierwszego nie można mieć zbytnich zastrzeżeń (grał to, do czego nas przyzwyczaił), o tyle Brazylijczyk po dzisiejszym meczu goni Torresa pod względem nie wykorzystanych sytuacji.

Moses - momentami za dużo dryblował, ale to bodaj on wystawił Torresowi w pierwszych minutach meczu piłke, asysta powinna być :]. Powinien tylko częściej dostrzegać kolegów na boisko, bo czasami jego decyzje o dryblowaniu wkurzały.
Mata - ciężko ocenić Juana. Podobnie jak Moses, dzisiaj Hiszpan też często wikłał sie w dryblingi, nierzadko wychodził z nich zwycięsko ale straty też sie zdarzały. Potrafił wywalczyć kolegom sytuacje, choćby (a jakżeby inaczej !) Torresowi po tej wrzutce.
Oscar - też powinien mieć asyste gdyby większą precyzją popisał sie Ramires. Ogólnie nieźle Oscar, jak zwykle w Europie ;)

Torres - najchętniej pozostawiłbym to bez komentarza.
'Nie ma podań, pomoc nieudolna nie potrafi stworzyć sytuacji napastnikowi'. Normalnie jakby was posłuchali i grali dzisiaj na Fernando sporo piłek. W pierwszej połowie spokojnie mogliśmy prowadzić 2-0 po golach Torresa, oczywiście sytuacji nie wykorzystał i to sie zemściło.

Zmiany. Znaczy zmiana...
O Edenie już pisałem. Wniósł dużo ożywienia do naszej gry, wkręcał obrońców, potrafił stworzyć sytuacje kolegom, nieco odciążył Mate, co najważniejsze - swoim golem zapewnił nam awans.

Ten mecz miał być formalnością, mieliśmy wygrać go spokojnie bez większego nakładu sił. Tymczasem męczyliśmy sie do 90 minuty, aż zacząłem sie obawiać o dogrywke, bo to na pewno nie byłoby zadowalające mając przed sobą ważny mecz w niedziele...
Właśnie - mieli też odpocząć Mata, Hazard...

frank199021.02.2013 23:59

kurde no szkoda mi tego torresa, mogło mu dzis w koncu cos dzis wpasc, nie zagrał zlego spotkania tylko od napastnika wymaga sie bramek i z tego sie go rozlicza. widac ze chce grac faktycznie ale brakuje mu tego pazura, tej agresywnosci i ciagu na bramke, taki jest troche jak cien... az głupio pisac ze moze sie obudzi bo obudzic to on sie nie moze juz długo... w kazdym razie zycze mu powodzenia bo zasluguje

WicioCFC21.02.2013 23:38

Nie graliśmy tak źle, ale bramkarz Sparty n/c pięknie bronił

tomcyk1121.02.2013 23:37

piłkę jak na tacy do Lafaty, który potężnym strzałem zapewnił Chelsea prowadzenie.
Takie tylko do poprawki :)

Arboleo9121.02.2013 23:31

"wystawiając piłkę jak na tacy do Lafaty, który potężnym strzałem zapewnił Chelsea prowadzenie." Raczej, Sparcie :)

edit : "footballówka wpadł tuż pod poprzeczkę bramki Czechów." zabrakło A, w słowie wpadła. Niech ktoś to poprawi, bo razi w oczy.

Mecz nie był aż taki slaby, bramkarz Czechów faktycznie grał mecz życia :D

franek00021.02.2013 23:26

TORRES OUT

TommyMontana21.02.2013 23:20

Szkoda Sparty:(
Torres dziś kompletne dno ale inni wcale nie gali lepiej
Cieszyłem się że zobaczę dogrywke i może karne no ale eden rozwiał wątpliwośći:D

Rafeal21.02.2013 23:18

Miał jedną i to nie 100%. Za plecami miał obrońców którzy starali się jak mogli na wybicie go z rytmu. Jedynie nie wykończony strzał, czyli lob był złą decyzją. Ale wielcy też się mylą. Reszta to strzały głową mając na karku obronę i zero czystej przestrzeni do spokojnego oddania, celnego strzału.

Zastanów się prędzej n-ty raz zanim coś palniesz.







tabela

strzelcy

1.

Arsenal

38

85

2.

Manchester City

38

78

3.

Manchester Utd

38

70

4.

Aston Villa

38

65

5.

Liverpool

38

60

6.

Bournemouth

38

57

7.

Sunderland

38

54

8.

Brighton & Hove Albion

38

53

9.

Brentford

38

53

10.

Chelsea

38

52

reklama
oddzialka




ankieta

wyniki

Mauricio Pochettino: czas się pożegnać?

Zaloguj się aby głosować w sondach

kontuzje

transfery

chelsealive.pl na facebook
zdjecie tygodnia

Sanchez

Nie przypomina Petra Cecha? Sanchez w nowej czapce...

partnerzy

http://www.whufc.pl

Praca w domu Liga Mistrzów 2012

serwis

newsletter

Serwis powstał 24 lipca 2006, czyli ma
7262 dni

  • Online: 30
  • Użytkowników: 352094
  • Newsów: 57271
  • Komentarzy: 739373