Poniedziałek, 4 lipiec 2022 r.

Osób on-line: 26

Premier League 2010

ChelseaLive

panel logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj sie.

towarzyski
Club America vs Chelsea
16.07.2022, 17:00
Do meczu pozostało:

Relacja live

shoutbox

Tylko zalogowani mogą dodawać shouty.
Archiwum

aktualności

Chelsea żegna Mourinho!

dodał: admin 17.12.2015 16:00 źródło: różne
Chelsea Arsenal
















A jednak! Nadzwyczajne zgromadzenie zarządu Chelsea jakie zostało zebrane w dniu wczorajszym zadecydowało o dymisji Jose Mourinho! Informację jako pierwsze podało BBC i została ona rozpowszechniana przez setki portali. Niedługo później wiadomość potwierdziła oficjalna strona Chelsea.

Fatalna forma zespołu, w tym dziewięć ligowych porażek i znalezienie się tuż nad strefą spadkową okazały się zbyt ciężką próbą dla Romana Abramowicza. 

Jak podano, rozstanie nastąpiło za obopólną zgodą - zarówno zarząd jak i sam Jose Mourinho zgodzili się, że wyniki odnoszone w obecnym sezonie nie mogą nikogo satysfakcjonować więc w interesie obydwu stron jest pożegnanie i pójście własnymi drogami. Koszt zwolnienia trenera szacuje się na ok 10 mln funtów.

Klub zapewnia, że Jose Mourinho zawsze będzie ciepło witany na Stamford Bridge czy w Cobham a jego spuścizna odpowiednio szanowana.

Póki co nie wiadomo, kto doprowadzi Chelsea do końca sezonu. Faworytami bukmacherów są Juande Ramos, Carlo Anncelotti oraz ten, który w przeszłości w podobny sposób ratował The Blues - Guus Hiddink.



Dołącz do dyskusji na naszym FORUM CHELSEA!


Reklama:




Oceń tego newsa:

Aktualna ocena: 3.69

59414 wyświetleń | 109 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej
Zaloguj się aby dodawać komentarze

krzysiek950617.12.2015 22:41

je nie moge tego przeboleć ale prawda jest niestety taka że joshe nie popisałeś sie i tyle 2 sezon był bardzo przyjemny fanie że wygrałeś z nami mistrza ale to tyle twoje transfery były beznadziejne sprzedałeś takich zawodników którzy na spokojnie mogli by szaleć dalej i dawać nam zwycienstwa nie wprowadziłeś nikogo młodego a tak obiecywałeś

Floyd190517.12.2015 22:34

głupota!!! w pierwszej kolejności to trzeba było wyrzucić z klubu Coste, Fabregasa, Ivanovica i Hazarda, mimo, że cały zespół prezentuje sie fatalnie to Ci gracze wypadają najsłabiej w porównaniu do poprzedniego sezonu!!! przypadek? Mourinho to wielki trener i też jak co niektórzy tutaj się wypowiadający miałem nadzieję, że zostanie z nami na dłużej, Abramowicz też miał taką wizję oferując mu taki długi kontrakt. Ciekaw jestem jak prezentować się będą gracze pod okiem nowego szkoleniowca, czy będą wykazywać dziwnym trafem chęć do gry ;D czy dalej będą grać taka padake.

miniol1117.12.2015 22:30

mam nadzieje że hazard też odejdzie szybko

SosnaCFC17.12.2015 22:20

Brak mi słów ;/ trzymaj się siwy, chciałem żeby został z nami na długie lata ;/

Nieznany17.12.2015 22:08

Słuchajcie, ja też ubolewam nad zwolnieniem Mou ALE. Przecież sobie zasłużył. Z jakiego powodu mielibyśmy go trzymać do końca sezonu? Przecież już jesteśmy tuż nad strefa spadkową a perspektyw na poprawę nie widać.

Prawda jest taka, że Mou w pełni zasłużył na zwolnienie z powodu wyników. Mógłbym mu też zarzucić błędy związane z transferami bo kupno tego obrońcy z Ghany, którego nazwiska nawet nie wymienię, sprzedaż KdB, próba zrobienia z Hazarda lub Costy obrońców, to głupota i upór. Co takiego dał nam Rahman? Ilu młodzików wprowadzano do składu?

Nie oszukujmy się, Ja też uwielbiam Mou ale zwolnienie to była jedyna droga.

Żaden człowiek nie będzie ważniejszy od klubu, żaden. Mou zasłużył na zwolnienie choć na pewno na zawsze zapisał się w naszych sercach jako najlepszy trener.

ketrabkliw17.12.2015 21:44

Nie jestem fanem zwolnienia Mourinho, ale to rozumiem. Chelsea zmarnowała jedyną szansę na pokazanie że idzie w dobrą stronę, czyli nie pozbywa się menadżera gdy pojawia się słabszy okres, i ją zmarnowała. Moim zdaniem trzeba było "zaryzykować" i zostawić Jose do końca sezonu a nawet przy braku awansu do pucharów pozwolić mu pracować w kolejnym sezonie. Być może przetrwanie tego okresu było by zbawienne dla Chelsea i dla Mourinho i stworzyło udany związek na lata. Jose jednak wniosków nie wyciągał, planu nie zmieniał, Romek nie wytrzymał i znowu jesteśmy w trudnej sytuacji w środku sezonu. Znowu trener tymczasowy i ratowanie sezonu. Potem znowu zmiana szkoleniowca i kolejne roszady. Jestem ciekaw co ze styczniowym okienkiem? Tymczasowy trener chyba nie bardzo będzie miał wpływ na to co się wydarzy. Chociaż pewnie dużo się nie wydarzy bo piłkarze w styczniu powinni już zbliżać się do swojej normalnej dyspozycji

glb9017.12.2015 21:19

Serce się kraja jak patrzę w jaki sposób został potraktowany ;/ wiem, że sezonu nie rozpoczęli dobrze ale miałem nadzieję, że ten sezon dokończy! Jestem ciekaw kto będzie następcą i zobaczymy dopiero jak zacznie grać Chelsea... wtedy będzie można odpowiedzieć sobie na kilka nurtujących nas pytań bo aktualnie już nie ma nad czym rozkminiać! Dziękuję Siwemu za wspaniałe rzeczy które dla nas uczynił i wiem, że jest Niebieski!

D2317.12.2015 21:18

Puki były wyniki Wyjebanie Maty Kevina czy Petra było wybaczalne a teraz Chelsea jest z ręką w nocniku choć według mnie w Chelsea Jose powinien siedzieć jak SAF w United niezależnie od wyniku i sezonu wszyscy powinni stać za nim murem , Jednak no Romek do cierpliwych niestety nie należy i ciesze się że Jose i tak długo się trzymał .

kakuta4417.12.2015 21:17

Zdania są podzielone Jose jest tez winny ale to pilkarze byli gwiazdeczkami jakby wszystko bylo im wolno Costa Fabregas chyba najbardziej.. to Mourinho stal za dobrem klubu chcial jak najlepiej wiadomo podjąl wiele zlych decyzji były jakie były ale przynosily sukcesy , teraz wszystko legło .

vadgris17.12.2015 20:49

Nie umial sie buc przyznac do wlasnch bledow no i wyprzedal swietnych pilkarzy naszego Piotrka i kilku innych.







tabela

strzelcy

1.

Manchester City

38

93

2.

Liverpool

38

92

3.

Chelsea

38

74

4.

Tottenham

38

71

5.

Arsenal

38

66

6.

Manchester Utd

38

58

7.

West Ham United

38

56

8.

Leicester

38

52

9.

Brighton & Hove Albion

38

51

10.

Wolverhampton

38

51