14.08.2022, 17:30

Tylko remis z Southampton

dodał: admin 28.12.2014 15:52 źródło: własne
Chelsea v Watford

Chelsea tylko zremisowała mecz z Southampton 1:1 a to oznacza, że jeśli Manchester City wygra swoje spotkanie z Burnley (w którym zresztą już prowadzi), to Obywatele będą tracić już tylko jeden punkt do Chelsea.

Gospodarze dość niespodziewanie już w 17. minucie objęli prowadzenie. Wówczas prostopadłą piłkę w kierunku Sadio Mane posłał Dusan Tadić, a 22-latek wygrał pojedynek biegowy z Johnem Terrym i bez problemu pokonał golkipera Chelsea.

Pierwsza połowa upływała pod znakiem wyrównanej gry bez wielu sytuacji podbramkowych, a zakończyła się golem wyrównującym the Blues. Już w doliczonym czasie gry na indywidualny rajd w polu karnym zdecydował się Eden Hazard, który precyzyjnym strzałem pokonał Frasera Forstera.

W drugiej połowie znacznie już przeważali piłkarze Mourinho, aczkolwiek niewiele z tego wynikało. Portugalczyk dokonywał zmiany posyłając w bój kolejnych graczy ofensywnych, lecz mimo tego gościom brakowało przede wszystkim odwagi w końcowych fragmentach akcji.

Warto wspomnieć o sytuacji, która mogła rozstrzygnąć losy meczu - w polu karnym na trawę upadł Cesc Fabregas, którego sędzia ukarał za symulację żółtym kartonikiem, tymczasem powtórki jasno wskazały, że piłkarz był zahaczany noga przez rywala i była to jasna sytuacja na podyktowanie jedenastki.

Ostatecznie obie drużyny w całym spotkaniu oddały po jednym celnym strzale na bramkę. Święci kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak w końcówce drugą żółtą kartkę obejrzał Morgan Schneiderlin.

Southampton FC - Chelsea 1:1 (1:1)
1:0 Mane 17'
1:1 Hazard 45'+1

12132 wyświetlenia | 40 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

luvmyteam29.12.2014 12:53

Karko liczę na Arsenal i Everton. No i oczywiście mam nadzieję, że zagramy dobry mecz na SB!

CFCHeadhunter29.12.2014 09:58

Oby szejki utopiły na Evertonie 10 stycznia, ewentualnie remis, bo teraz z Sunderlandem u siebie pewnie sobie poradzą... Później tak myślę remis z Arsenalem i przegrana z nami na SB. Tak patrząc realnie mogłoby się to sprawdzić :)

11krystian199629.12.2014 09:21

City i tak gorzej bo dosyć że u siebie to jeszcze z takim klubem :D ale nie zagraliśmy rewelacyjnego meczu następnym rezem się uda ale mogliśmy uciec na 5 pkt

ErroR29.12.2014 00:07

Najwazniejsze ze City nas nie dogonilo bo takze zremisowali z ... Burnley haha :D

Karko28.12.2014 23:14

luvmyteam my cieszmy się, że city zawaliło u siebie mecz ze słaba druzyna :D
Maja ciezkie mecze za niedługo :D

luvmyteam28.12.2014 20:52

Na szczęście Burnley wbili te 2 bramki City. Szkoda, że nie udało nam się odskoczyć o kolejne trzy "oczka", ale nie ma co narzekać. Miejmy nadzieję, że ekipie z Manchesteru wkrótce powinie się noga ;)

Mati28.12.2014 19:22

Tuż po meczu wynik wyglądał źle, ale biorąc pod uwagę to co zrobiły obydwa kluby z Manchesteru to nie wygląda to już aż tak tragicznie.

Domino28.12.2014 19:02

Kuba89 ale się popisałeś inteligencją. A z kim mamy przegrac? Z city? Jak Ty Southampton nazywasz ,,ogórami" to jak nazwiesz Burnley. Jesteśmy liderami po połowie sezonu, mamy za sobą oba wyjazdy do Manchesteru. Murowani faworyci idziemy po mistrza

MrKrzysiek9728.12.2014 18:54

Trudno nie udało się wygrać ale nadal jesteśmy liderami.

Velitaliano28.12.2014 18:26

Nie jest źle przewaga utrzymana gra też bardzo dobra nie przyznano nam karnego ale jest ok