Osób on-line: 37

Chelsea vs Tottenham
02.05.2024, 20:30

28.04.2024 19:45

Dopóki nie ogarniemy obrony, nie pozbędziemy się takich clownów jak Cucrela, czy Badiashit to nic nam nie da Palmer, w ataku...

27.04.2024 21:09

się dzieje znowu.... 3 minuta i już w d_pę. Co jest nie tak?

24.04.2024 11:27

aż mi sie przypomina scena z chłopakow z baraków "niezlą ekipe żescie zmontowali ekipe totalnych poje*ów" : D

• swizzyi

24.04.2024 11:03

Teraz niech przyjdzie i mi powie co ok wczoraj odpier***** i czy dalej twierdzi jaki to.fantastyczny trener xD

• swizzyi

24.04.2024 11:02

Twierdził.ze pochetino jest fantastyczny ja byłem innego zdania

• swizzyi

Rozmawiałem przed przyjściem.pochetino z użytkownikiem havertzout

24.04.2024 00:00

chociaz nawet ze srednimi to moze byc ciezko wyliczyc kto nimi jest nie liczac szrotu z city

23.04.2024 23:59

od kiedy romek odszedl to juz bylo wiadomo, nie wiem o co wam chodzi, macie oczekiwania jak my nie mamy topowych zawodników co najwyzej srednich, latem wiecej drogbow sciagajmy

• CFCF

23.04.2024 23:03

i właścicieli, co tylko zarabiać chcą na klubie, spasionego bolka i bandę przygłupów nad nim

• CFCF

my jesteśmy gorsi, teraz mamy na boisku syf za 1 bilion, wtedy takiej kasy nie było

• viper

23.04.2024 22:59

swajałem się z myślą ze staniemy sie kiedyś klubem przed Amramowicza czyli 50 lat bez niczego i to się stało

23.04.2024 22:35

w tym klubie bez Palmera nie ma nic, zwłaszcza jak zamiast Silvy i Chalobaha grają te łaki na poziomie championship w obronie

• CFCF

23.04.2024 22:34

tymczasem mamy zyebanych właścicieli co kupują szrot (ich jedyne dobre transfery to Palmer i Gusto), pyerdolniętego winstamleya i stewarta jako dyrektorów, no i cały ten szrot na murawie

• CFCF

23.04.2024 22:33

jakby on był jedynym problemem to by było pieknie

• viper

23.04.2024 22:31

Gruby poczetino nic nie wyugrał w PL i jest trenerem Chjelsea pięknie rozjebany klub za miliony

23.04.2024 22:24

Mudryk to nawet nie nadaje się do noszenia torby na trening prawdziwym piłkarzom

• CFCF

tak się kończy sprzedawanie zawodników, którzy coś potrafią i zastępowanie ich chuiisonem i madusrekiem

23.04.2024 22:15

Bardzo dobrze. Nadal czuję większą sympatię do niego, niż do tej bandy pajaców co udają zawodników Chelsea teraz

• CFCF

KAI!

23.04.2024 22:13

amatorzy je...bani

23.04.2024 21:41

afrograczy

za duzo oczekujesz, dalej bedzie wymiana dobrych graczy na cwiercinteligentnych mu.rzynow

23.04.2024 21:28

Ich potęgę widziałem w LM ostatnio :D po prostu my mamy parodystów w drużynie, którym latem trzeba stanowczo podziękować

23.04.2024 20:43

Badiaszile i Disaster w obronie :D :D :D jak to będzie mniej niż 3 w tył to będzie cud

20.04.2024 20:39

czyli kogo obwiniasz? jeśli juz to tylko Jacksona, który miał swoją szansę, ale to też nieco naciągane

dodał: Milin 02.05.2013 21:06 źródło: własne

Chelsea Londyn w finale Ligi Europy! The Blues mimo straty bramki do szatni potrzebowali w drugiej połowie zaledwie 9 minut, aby strzelić 3 gole i zapewnić sobie udział w finale w Amsterdamie.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w 1 minucie, kiedy po niedokładnym wybiciu defensywy Chelsea, jeden z graczy gości zagrał piłkę do Strellera, ale napastnik Basel fatalnie skiksował.

W 7 minucie Chelsea ładnie wymieniała piłkę w środkowej części boiska, dzięki czemu Lampard mógł zagrać prostopadłą piłkę do Torresa, jednak zrobił to zdecydowanie za mocno.

Przez pierwsze 10 minut Basel pokazywało, że tanio skóry nie sprzeda i zaciekle walczyło o każdy centymetr boiska. Zespół Murata Yakina grał bardzo ostro, ale czysto.

W 9 minucie Frank Lampard powinien wyprowadzić Chelsea na prowadzenie. Po bardzo ładnym zgraniu Fernando Torresa, Lamps znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali, ale trafił tylko w słupek. Dobitka Mosesa była niestety na słaba i spokojnie wyłapał ją Sommer.

Chwilę później bardzo dobrą piłkę dostał Torres i wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego.

W 19 minucie Torres dostał piłkę na lewym skrzydle i zbiegł do środka, po czym podał do Hazarda. Ten odegrał do El Nino, który przyjął piłkę i uderzył płasko po ziemi tuż przy słupku i tylko genialna interwencja Sommera zapobiegła utracie gola przez Basel.

26 minuta do fenomenalne uderzenie Strellera z narożnika pola karnego z woleja, ale footballówka minęła bramkę Cecha.

W 31 minucie Chelsea powinna wyjść na prowadzenie. Eden Hazard z dwójką przeciwników na plecach będąc przy linii końcowej podał do Mosesa, który zagrał na 5 metr do Ramiresa, jednak ten strzelił prosto w Sommera.

W 39 minucie Basel 3-krotnie strzelało na bramkę Cecha, ale nasz goalkeeper tylko raz potwierdził swoją wysoką klasę. W pozostałych dwóch sytuacjach Czecha wyręczali nasi defensorzy.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Basel wyszło na prowadzenie. Dobre podanie na wolne pole do Salaha i Egipcjanin strzela obok Cecha.

Druga część meczu rozpoczęła się dla Chelsea najlepiej jak mogła. W 50 minucie Eden Hazard wykonał genialny rajd przez 40 metrów i wystawił piłkę Lampardowi na 16 metrze. Anglik potężnie uderzył, ale Sommer odbił piłkę do boku. Dopadł do niej Torres i pewnym strzałem wyrównał stan mecz.

Nie minęły 3 minuty, a Chelsea wyszła na prowadzenie. Akcja Mosesa, który podaje do Torresa, ten próbuje strzału, z którego wychodzi idealna asysta - Moses otrzymuje piłkę strzela, obrońca blokuje, ale jeszcze dobija i footballówka wpada do bramki obok bezradnego bramkarza Basel.

Po godzinie gry byliśmy świadkami chyba najładniejszej bramki tej edycji Ligi Europy. Podanie do Lamparda, ten przyjmuje piłkę na 20 metrze i wystawia ją Luizowi, który oddał genialny, fenomenalny, fantastyczny strzał lewą nogą, trafiając idealnie w okienko bramki Sommera.

W 63 minucie Basel mogło zdobyć kontaktową bramkę - zza pola karnego uderzał Frei, piłka po drodze odbiła się od nogi jednego z naszych obrońców i wylądowała na nasze szczęście tylko na poprzeczce. 3 minuty później Oscar zmienił Ramiresa.

Kolejna groźna akcja miała miejsce w 70 minucie, ale strzał Elneny wylądował na trybunach. Chelsea nie musiała forsować tempa, była już w zasadzie pewna awansu do finału.

73 minuta to akcja Torresa, który upada w polu karnym, ale arbiter nie używa gwizdka. Akcję kontynuował Hazard, którego strzał wylądował tylko w rękach bramkarza. 2 minuty później za Hazarda wszedł Juan Mata, a w 82 minucie Ake zastąpił Luiza.

Na 5 minut przed końcem groźnie uderzał Mata, ale Sommer odbił piłkę po strzale Hiszpana. 89 minuta to uderzenie Mosesa, ale również prosto w bramkarza Basel.

Arbiter doliczył 3 minuty, po których zakończył mecz - Chelsea wygrywa w dwumeczu 5:2 i jest w finale Ligi Europy! Londyńczycy w Amsterdamie zagrają z Benfiką, która dziś pokonała Fenerbahce.

Chelsea - Basel 3:1 (0:1)
Salah 45+, Torres 50, Moses, 52, Luiz 59

10682 wyświetlenia | 49 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

onlyfixed1x203.05.2013 07:49

KAŻDY MECZ PŁATNY PO SPOTKANIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cześć Wam wszystkim .Z tej strony Andrzej Ledwoń . Zdaję sobię sprawę
,że w internecie 90% ludzi to oszuści . Posiadam od około 2 lat informacje
HTFT . Tego źródła doszukiwałem się około 12 lat ,był czas taki,że nie
wierzyłem osobiście w takie informacje . Jaką macie pewnośc,że akurat
ja jestem uczciwą osobą ? Stawki w screenach grane np. stawką 600 euro.
Jeśli nie jesteś konkretną osobą i konkretnym graczem , NIE PISZ .

OnlyYouChelseaFC03.05.2013 03:13

Tak! Chelsea będzie 1 w historii klubem który w tym samym momencie będzie zwycięzcą LM LE. :D

kakuta4403.05.2013 01:14

Spłemtuje tylko to co powiedział komentator po trzeciej bramce , Luiza " Tak gra wielka Chelsea"

BillySS03.05.2013 01:09

Jose Mourinho !! !! !! !! !!

Mastin03.05.2013 00:12

Chelsea w całej fazie pucharowej grała tylko tyle, ile trzeba było, czyli w odpowiednich momentach wrzucali najwyższy bieg, strzelali 2-3 gole i po zawodach :) W finale niebiescy faworytem, ale Benfica zdecydowanie najgroźniejszy przeciwnik w tej edycji, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Obie ekipy odpadły z LM, ale zasłużenie awansowały do finału.

ashleycole303.05.2013 00:05

No i cel spełniony - jesteśmy w finale !
Gol do szatni podziałał na nas pozytywnie - 3 gole w 10 minut, dobra reakcja, choć po sprawie mogło być jeszcze w pierwszej połowie - Lampard (czemu to nie weszło ;() i Ramires... Ale mi jakoś bardziej podobał sie pierwszy mecz, tam widzieliśmy świetnie zgraną drużyne, która świetnie broniła prawie cała a którą w sekunda potrafiła przejść z obrony do ataku.
Ale wracając do dzisiejszego meczu - jak mówiłem, dobra reakcja, w pore wróciliśmy do gry. 3 gole i kontrolowanie meczu do końca + gra na totalnym luzie. Do tego wprowadzenie Ake - ahh, tylko tego oczekiwałem i wymodliłem :D . Plus dla Benia z tą zmiane, prosiło sie o nią.

Cech - nie wiem czy przy bramce mógł sie lepiej zachować ale tam nasza obrona sie nie popisała, szwajcarzy ją rozmontowali.
W obronie jedyny kto mi sie nie podobał to Cahill, jakoś o niego najbardziej sie obawiałem. Momentami źle sie ustawiał, już na początku meczu Basel miało sytuacje, bo Gary źle sie ustawił. Ale przy bramce nie popisali sie stoperzy - Cahill powinien zatrzymać to podanie a Ivanovic nie powinien był dopuścić by to podanie doszło. Ładna akcja gości.

Luiz & Lampard - ucieszyłem sie gdy zobaczyłem tą dwójke w środku pola :]. Dobre zawody rozegrali obaj w pierwszym meczu, podtrzymali forme również w rewanżu. Co Luiz za bramke załadował <3. Ogólnie dobry mecz Brazylijczyka - świetny w odbiorze i przecinaniu podań, ale ma też tą ważną umiejętność podania do przodu, do tego popisywał sie niezłym przeglądem pola. Nie wiem czy to nie jest materiał na defensywnego pomocnika na dłużej niż 2-3 mecze ;].
Lampard - słupek, szkoda, że nie weszło. Szkoda też, że nasi gracze przy wyniku z dwumeczu 5-2 nie potrafili dostrzec wielokrotnie Lamparda w polu karnym bądź w jego okolicach, gdy ten wiele razy sie pod nie zapędzał. Widać chce pobić ten rekord, ale jakoś dzisiaj koledzy nie chcieli mu pomóc w jego pobiciu.

Ramires-Hazard-Moses - Rami najsłabiej, ale nie oczekiwałem po nim Bóg wie czego. Miał zabezpieczyć skrzydło i ubezpieczać Azpilicuete i swoje zadanie spełnił za co brawo. Może w ofensywie dno, ale w defensywie bardzo dobrze. A Moses i Hazard według mnie na zbliżonym poziomie dzisiaj - obaj szarpali, strzelali, z tą różnicą, że Nigeryjczyk jednak trafił do siatki.

Torres - no lepiej niż Demba w ostatnim spotkaniu, ale mnie nie zachwycił. Brawo za gola, nie wiem czy asyste można mu zapisać, ale prócz tego mało widoczny. Drybling jeden sie udał a kolejne 3 już nie, podobnie ze strzałami.

Co do zmian - po co wszedł Mata ? Nie wniósł nic, a aż prosiło sie zdjąć zakatowanego Azpilicuete i wprowadzić choćby Ferreire. No a skoro Benitez tak koniecznie chciał zdjąć Hazarda, to mógł wprowadzić swojego ulubieńca - Benayouna. Mata by odpoczął przed United. No ale za wprowadzenie Ake duży plus, bo o tą zmiane też sie prosiło ;]

bluethebest02.05.2013 23:42

Nando- pięknie powiedziane, a co do meczu świetna odpowiedź Chelsea która zamknęła buzie niedowiarkom i tym co ją żegnali z finałem po golu Basel, piękny gol Luiza, szkoda tylko że Lamps nie strzelił historycznego gola, ale jeszcze przyjdzie na to czas, teraz finał i wygrana(mam nadzieje) i uratowany honor, LE to zawsze jakieś trofeum, a Chelsea nigdy nie spoczywa na laurach
Carefree!

wieczorinho02.05.2013 23:42

pieknie :)

kolba88802.05.2013 23:41

@Milin: z tą najładniejszą bramką bym się tak nie rozpędzał. Przypomnij sobię bramkę Mtiti (jakkolwiek to się piszę ) z Lyonu przeciwko Tottenhamowi

Lukas0702.05.2013 23:29

Wielkie brawa dla Rafy Beniteza za zmotywowanie i poukładanie drużyny super meczyk, kaptialny Hazard, a Luiz.. Masakra gdyby ktoś nie wiedział, że luiz to obrońca to z pewnością po tej bramce by sądził, że to napadzior:D