Pierwszy!

Dobra gra i zwycięstwo z Bournemouth

dodał: Widi95 23.04.2016 17:39 źródło: własne
Lampard

The Blues po solidnej grze i ciekawym spotkaniu pokonuje na wyjeździe zespół Bournemouth, Cesc Fabregas notuje trzy asysty, a Eden Hazard przełamuje się i wreszcie zdobywa swoje pierwsze ligowe bramki w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Chelsea. Już w 5 minucie po świetnym podaniu Fabregasa bramkę zdobył Pedro i The Blues byli na prowadzeniu.

W 11 minucie Fabregas popisał się kolejnym świetnym podaniem, tym razem do Williana, ten podał do Hazarda, a strzał Belga został zablokowany przez obrońców.

W 14 minucie widzieliśmy kolejny atak Chelsea, który zakończył się silnym uderzeniem Williana, jednak i tym razem obrona przeciwnika była na posterunku i zablokowała ten strzał.

W 17 minucie pierwszą dobrą okazję na bramkę mieli zawodnicy Bournemouth, kiedy po ciekawym rozegraniu rzutu rożnego na strzał zdecydował się King, jednak piłka po jego uderzeniu poleciała nad poprzeczką.

W 20 minucie przed 100% szansą stanął Cook. Po wrzutce z rzutu rożnego Begovic wybił piłkę wprost pod jego nogi, a zawodnik Bournemouth nie wykorzystał tego błędu, gdyż uderzył z woleja ponad pustą bramką.

W 26 minucie rzut wolny z niezłej odległości wykonywał Ivanovic. Serb uderzył bardzo mocno, ale trafił w dobrze ustawiony mur.

W 30 minucie Asmir Begovic musiał dwukrotnie interweniować po uderzeniach rywali. Najpierw po strzale Grabbana z ostrego kąta, a potem po uderzeniu Kinga głową.

W 33 minucie ponownie głową próbował strzelać Grabban, lecz piłka minęła bramkę.

W 34 minucie po precyzyjnym, płaskim strzale z około 20 metrów Eden Hazard zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie Premier League, a drugą dla Chelsea w tym meczu.

Bournemouth od razu ruszyło zdecydowanie do ataku. W 35 minucie po dośrodkowaniu Stanislasa piłka niebezpiecznie szybowała pod poprzeczkę, ale Begovic czujnie interweniował i wybił ją na rzut rożny.

W 36 minucie padła kontaktowa bramka dla The Cherries, kiedy dobre dośrodkowanie Francisa jeszcze lepszym strzałem głową wykończył Elphick.

Gospodarze nie zwalniali tempa. W 38 minucie Grabban stanął przed kolejną szansą, ale po jego mocnym strzale świetną interwencją popisał się Begovic.

W 41 minucie z daleka uderzać próbował Fabregas, jednak jego uderzenie było niecelne.

Podobnie było w 44 minucie, kiedy na bramkę Chelsea strzelał Stanislas.

W 45 minucie doskonałą okazję miał Pedro, który ograł w polu karnym dwóch obrońców i oddał techniczny strzał, po którym piłka przeleciała minimalnie ponad bramką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i zakończyła się ona przy prowadzeniu The Blues 2:1.

W drugiej części gry nadal widzieliśmy sporo walki w wykonaniu obu zespołów, jednak nie było w niej aż tylu akcji jak w końcówce pierwszej połowy.

W 54 minucie strzelać próbował Diego Costa, jego uderzenie zostało jednak zablokowane. Podobnie było w 60 minucie po strzale Pedro oraz minutę później po kolejnej próbie Diego Costy.

W 66 minucie strzał z daleka oddał Stanislas, jednak piłka poleciała obok bramki Begovicia.

W 68 minucie na bramkę Boruca uderzał Willian, ale jego strzał został zablokowany.

W 71 minucie Willian zdobył trzecią bramkę dla Chelsea. Brazylijczyk otrzymał kolejne w tym meczu świetne podanie od Fabregasa i celnym lobem pokonał Artura Boruca.

W 76 minucie po podaniu Hazarda z przewrotki próbował uderzać Pedro, jego strzał był jednak niecelny.

W 80 minucie głową uderzał Elphick, ale piłka została dobrze zablokowana przez obrońcę Chelsea.

W doliczonym czasie gry Eden Hazard zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, wykańczając akcję strzałem z najbliższej odległości po dobrym podaniu od Maticia.

Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Chelsea 4:1.

Były to bardzo dobre zawody w wykonaniu The Blues, gra zespołu wyglądała dużo lepiej niż tydzień temu. Po okresie wyrównanej walki gracze Chelsea przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku i utrzymywali ją do samego końca. Cała drużyna zasługuje na gratulacje, a największe brawa należą się Fabregasowi, gdyż dzisiaj niemal po każdym jego podaniu pod bramką Boruca robiło się gorąco. Cieszy również występ Hazarda, wreszcie doczekaliśmy się bramek zdobytych przez asa Chelsea w ostatnich sezonach.

didiush24.04.2016 12:26

dokładnie, podobnie jak po meczu z Aston Villa nie ma co wpadac w hiperoptymizm. zwycięstwo na pewno cieszy, ale bez przesady...

szczepanh724.04.2016 12:24

<brawo>

Nieznany23.04.2016 23:13

Ogrywanie ogórków idzie nam perfekcyjnie podobnie jak dostawanie od największych.

Cieszy zwycięstwo, wiadomo, ale ciężko mieć dobry humor po takim sezonie..

Gratulacje i oby każdy mecz kończył się podobnym wynikiem.

HazardForever23.04.2016 18:43

Fabregas w tym meczu miazga! :8

MrKrzysiek9723.04.2016 18:08

Zwycięstwo oby tak dalej.

Fabregas23.04.2016 18:04

Jeśli dla was to była dobra gra to ja dziękuje, obrona bournemouth zagrało totalne 0 i tyle.

przemas233323.04.2016 17:58

Szkoda że dopiero na koniec sezonu zabraliśmy się za dobrą grę.

Mizaon23.04.2016 17:58

Gra 9/10! Świetna Chelsea, szkoda Costy, ale cieszy Hazard, Pedro, WIllian, Fabs, Matic, i Baba. Bardzo dobre zwycięstwo. Oby tak dalej ;)

ostatnio na forum

Manchester United Robert Kubica Praca w domu Manchester United Liga Mistrzów 2012 Manchester United Mecze na żywo Mecze na żywo PSV Eindhoven