Niech sobie wciąga i gra CP :P Mamy Swoich i trzeba im dać czas, zwłaszcza Nkunku

Taki mateta z CP nosem wciąga kazdego z naszych napadziorow, gosciu ma timing siłe jak drogba, brac go za kazde pieniadze

05.05.2024 15:33

hatfu

Sporo emocji i remis na WHL

dodał: Roberrcik 22.12.2011 23:11 źródło: własne

W derbach Londynu na White Hart Lane Tottenham Hotspur zremisował z Chelsea 1:1. Bramkę dla podopiecznych Harry'ego Redknappa zdobył Emmanuel Adebayor, natomiast dla Niebieskich swoje 9 ligowe trafienie w tym sezonie zanotował niezawodny Daniel Sturridge.

Widowisko było bardzo emocjonujące, szkoda tylko, że zabrakło decydującego trafienia (oczywiście dla Chelsea). Oba zespoły grały bardzo ostrożnie, ale nie brakowało sytuacji bramkowych. Podopieczni Andre Villasa-Boasa mieli okresy lepsze i gorsze, ale nie dali sobie strzelić drugiego gola. Cóż, po dwóch remisach z rzędu czas na zwycięstwo, a najbliższą okazją na to będzie mecz z Fulham, który odbędzie się już 26 grudnia.

The Blues źle zaczęli to spotkanie, znacznie częściej przy piłce utrzymywał się zespół Kogutów i to poskutkowało straconą bramką. W 8 minucie spotkania dobrą, dynamiczną akcją na lewej stronie boiska popisał się Gareth Bale, Walijczyk dośrodkował po ziemi do Adebayora, a Togijczyk z bliskiej odległości pokonał Petra Cecha. Tottenham 1:0 Chelsea!

Trzy minuty później Chelsea mogła błyskawicznie odpowiedzieć na trafienie Adebayora. Po strzale z dystansu Juana Maty piłkę odbił Brad Friedel, do futbolówki dopadł Daniel Sturridge, ale z bliskiej odległości fatalnie przestrzelił nad bramką.

W 23 minucie spotkania Daniel Sturridge zrehabilitował się za swoje fatalne pudło z 11 minuty. Ashley Cole popędził lewą stroną, nie poradzili się z nim defensorzy Spurs, obrońca wrzucił w pole karne do Sturridge?a, a ten pokonał Friedela. Tottenham 1:1 Chelsea!

W 29 minucie dobre dośrodkowania Jose Bosingwy odnalazło Didiera Drogbę, Iworyjczyk świetnie przyjął piłkę i potężnie kropnął na bramkę Tottenhamu, ale trafił tylko w słupek.

Tempo spotkania znacznie opadło, obie drużyny grały bardzo ostrożnie i brakowało podbramkowych sytuacji. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i sędzia zarządził przerwę.

W 54 minucie niezłą prostopadłą piłkę do Ramiresa zagrał Didier Drogba, Brazylijczyk urwał się defensorom, ale jego strzał został ostatecznie zablokowany.

W 73 minucie mocno lewą nogą na bramkę Friedela uderzył Sturridge, ale pewnie interweniował dobrze ustawiony amerykański goalkeeper.

W 83 minucie spotkania obronie Chelsea zagroził Sandro, Brazylijczyk znalazł miejsce do oddania strzałów i gdyby nie fantastyczny refleks Petra Cecha piłka po odbiciu się od któregoś z obrońców gospodarzy trafiła by do siatki.

W 92 minucie fantastyczną akcję przeprowadzili gracze Tottenhamu, podanie Bale?a trafiła do Adebayora, ten uderzył obok Petra Cecha, ale kapitalnym wślizgiem popisał się John Terry, który uratował sytuację.

Tottenham 1:1 Chelsea
8' Adebayor
23' Sturridge

Chelsea (4-3-3) Cech; Bosingwa, Ivanovic (Ferreira 33), Terry ?, Cole; Ramires, Mikel Obi (Romeu 45), Meireles; Sturridge, Drogba (Torres 76), Mata.
zółte kartki: Ivanovic, Ramires

Tottenham (4-2-3-1) Friedel; Walker, Gallas, King, Assou-Ekotto; Parker, Sandro; Van der Vaart (Pavlyuchenko h/t), Modric, Bale; Adebayor.
żółte kartki: Adebayor, Bale

8450 wyświetleń | 52 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

Fiolik22.12.2011 23:30

Świetny mecz. Wspaniałe tempo, dużo emocji. Niestety zabrakło szczęścia Tito, zabrakło szczęścia całej drużynie. Nando całkowicie niewidoczny. Strasznie szkoda mi tego gracza, ale powiela schemat Szewy.

rabit1422.12.2011 23:29

No niestety czym dalej od naszej bramki tym nasi zawodnicy słabiej grali dzisiaj. Obrońcy bez zarzutów. Terry profesor reszta naprawdę bardzo dobrze nawet Fereira. W środku solidnie Raul ale bez jakiegoś błysku Mikel swoje Romeu całkiem dobrze no i Ramires który dzisiaj grał kompletne dno 2x 100% zmarnowane do tego gdyby jakiś sędzia się uparł to mógł już w I połowie wylecieć z boiska nic nie wnosił do gry. Mata też bardzo przeciętnie dziś pod koniec coś szarpał ale za dużo z tego nie wyszło. Daniel jak to Daniel dużo indywidualnie gola strzelił stratę gola sprokurował jednej setki nie strzelił dużo szarpał i był naszym najlepszym ofensywnym graczem. Drogbe pamiętam tylko z podania do Ramiresa i tego jak zmieniał buty aha no i ten słupek co to se ładnie przyjął i walnął byle jak najmocniej. Torres też za dużo nie pokazał ale mimo wszystko wolałbym go wreszcie zobaczyć w pierwszej 11.

stifmeister9622.12.2011 23:29

Dobry mecz Chelsea, powinniśmy wygrać ten mecz, mieliśmy więcej szans na zdobycie bramki niż Spurs, chociażby sytuacje Drogby,2xRamirea,1xSturridga.Dobry mecz Ramiresa, choć nie wykorzystał 100% sytuacji, ale zagrał przyzwoicie. Wejście Romeu poprawiło grę CFC.Meireles również dobrze zagrał. Bosingwa lepiej na środku niż na prawej xd, w meczu z Fulham powinien dostać szansę na środku z Terrym. Mata dzisiaj poniżej oczekiwań.Drogba nieźle,Sturridge na swoim poziomie,Ferreira nawet nieźle grał.Cole bardzo dobry mecz.Cech to nie była wcale jego wina przy bramce, interwencja po strzale Sandro cudna.I najlepszy gracz meczu Terry, ta obrona po strzale adebayora stadiony świata, przez cały mecz kierował defensywą, świetny mecz naszego kapitana.

sebastian11122.12.2011 23:28

Cieszę się z gry naszych piłkarzy, ale szkoda remisu... Myślę że to koniec marzeń o mistrzostwie

Thetank22.12.2011 23:27

Trzeba tak naprawde podziekować Terremu za wywiezienie chociaż jednego pkt. z WHL. Jesteś najlepszym w swoim rodzaju.
John Terry Captain, Leader, Legend. Tyle w temacie. Dziekuje jeszcze raz.

Nieznany22.12.2011 23:27

Cieszę zdobyliśmy 1 pkt na bardzo trudnym terenie! Szkoda tylko że nie daje nam trzeciego miejsca!

kowal422.12.2011 23:26

Moim zdaniem potrzebny nam kreatywny rozgrywający taki jak MODRIC oraz dynamiczny/szybki/walczący napastnik taki jak CAVANI. Inaczej ciemno to widze, dziękuje dobranoc!

WuJu22.12.2011 23:26

Bardzo dobry mecz,ale szkoda tego remisu :( .Trzeba poprawić naszą skuteczność,ponieważ to nie jest nasza najsilniejsza strona.Będzie ciężko zdobyć mistrza,ale mam nadzieję,że nasi ulubieńcy nie zniechęcą się i dalej będą walczyć o mistrzostwo!

szopen1991122.12.2011 23:26

ja na to popatrze tak ze jednak jest dobrze wg mnie w tym sezonie sie wzmocnimy i to sporo mam na mysli nie tylko ogranie pod wodza nowego trenera ale tez wprowadzanie nowych mlodszych perspektywicznych chlopakow chcialbym zebysmy znalezli sie na 3 miejscu ze spokojna lm a za rok AVB nam zmajstruje majstra:P a co do meczu to oriol jest odryciem sezonu a terrego to kocham :D pozdrawiam